Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaunas sėkmingai bando atsikratyti duobėto miesto vardo

Kauno Palemono rajonas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno Palemono rajonas
Šaltinis: 15min
0
A A

Gatvių atnaujinimui sutelkęs didesnius finansinius aktyvus ir pasitelkęs itin efektyviai dirbančią asfalto klojimo mašiną „Remix Plus“, Kaunas stengiasi traiškyti stereotipus apie duobėtas miesto gatves.

Į Lietuvą atslinkus žiemai, Kauno gatvių tvarkyme iki pavasario skelbiama pertrauka. Prieš pora savaičių užbaigę Tunelio gatvės kapitalinį remontą, su „Remix Plus“ mašina dirbantys kelininkai į miesto gatves sugrįš kitų metų pavasarį, kai tik oro sąlygos leis kloti naujutėlaitį ir lygų asfaltą. Šiuo metu vieninteliai kelininkai darbuojasi Savanorių prospekto įkalnėje. Čia liūto dalis darbų jau užbaigta, o eismas įkalne, jei leis oro sąlygos, bus atvertas dar iki gruodžio mėnesio pabaigos.

Dėlioja kitų metus planus

Nuo pavasario intensyvius darbus pradėję kelininkai atnaujino kelias dešimtis miesto gatvių. Išskiriant svarbiausius darbus galima paminėti K. Petrausko, K. Veverskio, Z. Gerulaičio ir Palemono gatvių rekonstrukcijas, Karaliaus Mindaugo ir Šiaurės prospekto, Jonavos, Tunelio, Draugystės, M. Jankaus, Pravieniškių, Keramzito, Pamario, Chemijos, Panerių, Elektrėnų, Biruliškių, J. Lukšos-Daumanto, Kiškių ir kitų gatvių kapitalinį remontą. Šįmet į gatvių atnaujinimo darbus ir Panemunės tilto statybas investuota daugiau 100 mln. Lt

„Vertinant šių metų gatvių tvarkybą reikia išskirti „Remix“ aparato indėlį. Jo dėka miesto gatvės asfaltuojamos sutaupant milijonus litų. Asfaltuojant įprastu metodu būtų išleista iki 10 kartų daugiau lėšų, tad karšto regeneravimo „Remix Plus" technologiją naudojantis įrenginys ne tik patikimas ir greitas, bet svarbiausia – ekonomiškas. Skeptikai, kurie sako, jog šiuo metodu išasfaltuotos gatvės greitai nusidėvės, klysta. Turime puikių pavyzdžių - tokių kaip prieš daugiau nei 10 metų šia technologija išasfaltuota H. ir O. Minkovskių gatvė ar Aleksoto kalnas, kur asfaltas yra geros būklės iki šiol“, - teigė Kauno miesto tarybos narys Vygantas Gudėnas.

„Šiuo metu jau dėliojamės kitų metų planus. Planuojamos ne mažesnės darbų apimtys nei šįmet“, - teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

Kaunas traiško paskutinius stereotipų apie duobėtą miestą likučius.
Gatvė Kaune

Nebereikės lopyti

Bene svarbiausias kitų metų projektas – Raudondvario plento rekonstrukcija. Kapitalinio remonto darbai planuojami K.Baršausko gatvėje, Pramonės prospekte, Taikos prospekte, Tvirtovės alėjoje ir prasčiausios būklės Savanorių prospekto, K. Petrausko gatvės ir Veiverių gatvės atkarpose.

„Anksčiau nemažai lėšų pareikalaudavo kasmetinis duobių tvarkymas. Dabar su „Remix Plus“ atnaujinus daugelį pagrindinių miesto gatvių, jų lopyti jau nebereikės, todėl atlikusias lėšas galėsime skirti ir mažesnių gatvelių tvarkymui“, - teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Skilandis.

Ne tik gatvės

R. Skilandis taip pat paminėjo šįmet Kaune šįmet įrengtas aštuonias iškiliąsias perėjas, sutvarkytas 16 įvažų į švietimo įstaigas ir daugiabučių namų kiemus, atnaujintas šviesoforines sankryžas.

Kalbėdamas apie kitą labai svarbų Kauno projektą - Panemunės tiltą, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Skilandis pabrėžė, jog statybos vyksta sklandžiai ir neatsilieka nuo grafiko. Tilto atidarymas suplanuotas kitų metų spalio 1 dieną.

„Kitąmet Lietuvos automobilių kelių direkcija Kaunui planuoja skirti daugiau lėšų nei kada nors anksčiau. Jei šie pažadai pasitvirtins, galėsime gausesnes kelininkų pajėgas mesti ir į mažesniu intensyvumu pasižyminčias gatves“, - sakė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

2015-aisiais planuojamos remontuoti gatvės:

  • Raudondvario pl. rekonstrukcija
  • K. Baršausko g. kapitalinis remontas
  • Pramonės pr. kapitalinis remontas
  • Taikos pr. kapitalinis remontas
  • Tvirtovės al. kapitalinis remontas
  • K. Petrausko g. atkarpos kapitalinis remontas
  • Savanorių pr. atkarpos kapitalinis remontas
  • Veiverių g. atkarpos kapitalinis remontas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas