TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauniečio atkirtis besigiriančiai Kauno valdžiai: „Pažvelkit į mūsų gatvės duobes“

Šaltinis: 15min
67
A A

Vardindama įsimintiniausius 2015 metais nuveiktus darbus, Kauno valdžia pirmiausiai minėjo sparčiai asfaltu dengiamas miesto gatves. Tačiau su tokiomis pagyromis nesutinka kai kurie kauniečiai. „Giriasi, kad tvarko gatves. Pažvelkit į mūsiškę. Gal dukart per metus greideris pravažiuoja“, – dalindamasis vaizdo įrašu ant valdininkų pyko Aleksote gyvenantis Darius.

Vyras prisipažįsta, nebegalėjęs tvardytis, kai pamatė 15min paviešintą kauniečio Remigijaus vaizdo įrašą. Jame nufilmuota itin duobėta Kauno Bivylių gatvė, ironiškai pavadinta mašinų bandymų poligonu.

Tikiuosi, kad viešumas pagaliau privers atsakingus valdininkus tinkamai vykdyti savo pažadus.

„Narsiečių rajono vienos iš pagrindinių gatvių būklė ne ką geresnė. J.Petruičio gatve vos įmanoma važiuoti. Siunčiu filmuotą medžiagą ir tikiuosi, kad viešumas pagaliau privers atsakingus valdininkus tinkamai vykdyti savo pažadus ir pareigas“, – įsitikinęs Darius.

Pasak jo, jau daugelį metų vyksta savotiška kova tarp rajono gyventojų ir Kauno miesto savivaldybės, taip pat Aleksoto seniūnijos atsakingų darbuotojų dėl vietinių gatvių priežiūros. Ne tik nesilaikoma senų pažadų asfaltuoti dangą, tačiau ir elementari gatvių priežiūra vykdoma vangiai ir netinkamai. Greideris į J.Petruičio gatvę per metus užsuka tik dukart.

Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis pabrėžia, jog tai nėra miesto magistralinė gatvė. Tad tokios pirmumo teise tvarkomos tik sutikus prie remonto darbų prisidėti patiems vietiniams gyventojams. Kaip pavyzdį valdininkas nurodė pernai atliktą remontą beveik kilometrą besitęsiančioje J.Semaškos gatvėje Romainiuose.

„Šios gatvės asfaltavimo darbai atsiėjo apie 100 000 eurų. 50-čia procentų sumos prisidėjo patys gyventojai. Už savo pinigus jie įsirengė ir kelio bortus bei drenažą. J.Petruičio gatvėje gyvenantiesiems siūlome tą patį, ką ir kitiems: ne pačios svarbiausios žvyruotos miesto gatvės vystomos tik prisidėjus jų gyventojams“, – patikino A.Pakalniškis.

O iki tol Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas siūlo vengti šios gatvės ir važinėtis esančiomis šalia.

„Rinkdamiesi, kur gyventi, kauniečiai turėjo įvertinti situaciją. Kad infrastruktūra toje miesto dalyje nėra gerai išvystyta. Galbūt ten sklypai buvo pigesni. Tas ir suviliojo. Iš viso Kaune neasfaltuotų gatvių yra apie 30 proc.“, – patikino valdininkas.

Jo teigimu, šiais metais žvyruotų gatvių priežiūrai skirta apie 200 000 eurų. Remiantis 2014-2020 metų Kauno miesto integruotos teritorijos vystymo programa, Aleksote planuojama išasfaltuoti Pabrėžos, Vyčio Kryžiaus, Kalvarijos gatves bei dalį Technikumo gatvės.

Paklaustas, ar normalu, jei gatvė Kauno mieste greideriuojama tik dukart per metus, A.Pakalniškis atsakė, jog į kai kurias greideris užsuka tik kartą arba iš viso neužsuka. Viską nulemia oro sąlygos, galimybės bei finansiniai resursai.

VIDEO: Skaitytojo pasakojimas apie J.Petruičio gatvės Kaune būklę
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas