Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 14d. 13:50

Kaunietė – apie semiamą namo kiemą: „Tame ežere pastatęs mašiną, negali iš jos išlipti“

Semiamas vieno Savanorių prospekto daugiabučio kiemas
Skaitytojos nuotr. / Semiamas vieno Savanorių prospekto daugiabučio kiemas

Į 15min kreipėsi vieno Kauno Savanorių prospekto daugiabučio gyventoja, papasakojusi apie įsisenėjusią problemą – nuolat semiamą kiemą. Pasak jos, „ežeras“ susidaro toks didelis, kad neįmanoma išlipti net iš mašinų. Kauno valdžia siūlo gyventojams susivienyti ir duobėto kiemo sutvarkymą inicijuoti patiems. Reaguodami į problemą „Kauno vandenys“ patvarkė užneštą lietaus nuotekų surinkimo šulinį.

„Gaila, kad Kauno gyventojų problemos nerūpi institucijoms, kurios tai turėtų spręsti. Mūsų kiemas visada, esant didesniam kritulių kiekiui, skęsta. Neįmanoma praeiti. Turime didžiulį „ežerą“. „Kauno vandenys“ į laiškus nereaguoja, rudenį apžiūrėję pasakė, kad užlūžę vamzdžiai, tačiau sprendimų ir veiksmų tolimesnių jokių nesiėmė. Būtų labai malonu, kad kažkas sureaguotų į šią įsisenėjusią problemą“, – teigė viešai prisistatyti nepanorusi kaunietė.

Šią žiemą, anot jos, bala kieme neišnyksta. Gyventojai dėl to yra kreipęsi į mero pavaduotoją, UAB „Kauno vandenys“, žurnalistei pateikė ir jų atsakymus.

„Nė karto niekas neatvažiavo vandens išsiurbti. Balos būna tokio dydžio, kad, pastatęs mašiną, negali iš jos išlipti. Žemesnį automobilį ne bet kur pastatysi, nes vanduo bėga į vidų. Aplinkiniuose kiemuose, kiek žinoma, tokios problemos nėra“, – teigė moteris.

Iš skaitytojos atsiųstų nuotraukų galima pastebėti, kad baloje stovi ir atliekų konteineris, tad visiems, nešantiems šiukšles, tenka taip pat maukšlintis guminius batus.

Nustatė, kad „užlūžę vamzdžiai“

2019 metų liepą gyventojams siųstame atsakyme Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Rutavičius teigė, kad Kauno miesto teritorijoje vandentiekio, paviršinių ir buitinių nuotekų tinklą eksploatuoja „Kauno vandenys“.

„Prašyme išdėstytos problemos perduotos šiai bendrovei. Kaip mus informavo „Kauno vandenys“, paviršinių nuotekų tinklus bandė praplauti hidrodinaminėmis mašinomis, tačiau nesėkmingai. Nustatyta, kad yra užlūžę vamzdžiai, kuriuos bendrovė numato suremontuoti iki šių metų (2019 metų – aut. past.) rugsėjo 15 dienos“, – rašoma savivaldybės atsakyme gyventojams.

Tačiau jokie žadėti tvarkybos darbai, skundo autorės teigimu, nebuvo vykdomi.

„Kauno vandenų“ 2019 metų spalio 1 dieną gyventojams rašytame atsakyme teigta: „Situacija yra žinoma. Vykdomi tinklų remonto darbų pirkimai, po kurių kiemo tinklas bus sutvarkytas. Planuojamas laikotarpis – rugsėjo-lapkričio mėnesiai.“

Skaitytojos nuotr./Semiamas vieno Savanorių prospekto daugiabučio kiemas
Skaitytojos nuotr./Semiamas vieno Savanorių prospekto daugiabučio kiemas

Užneštas šulinėlis

Rimo Stunžėno, atliekančio „Kauno vandenų“ gamybos skyriaus vadovo funkcijas, teigimu, gamybos skyriaus avarinė tarnyba, nuvykusi į minėtą Savanorių prospekto daugiabučio namo kiemą, nustatė, kad lietaus nuotekų surinkimo šulinėlis šiek tiek buvo užneštas, bet funkcionuojantis, todėl profilaktiškai jis buvo praplautas. Pasak avarinės tarnybos darbuotojų, daugiabučio namo kieme vanduo laikosi ir dėl įdubusios bei gana stipriai duobėtos kiemo dangos.

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis priminė, kad šiuo metu tobulinama trečius metus gyvuojanti kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“.

„Šiuo metu turime keletą dešimčių puikių pavyzdžių, kuomet aktyvūs kauniečiai patys inicijavo savo kiemų tvarkymą, o miestas prie to prisidėjo. Planuojame, kad paraiškas gauti dalinį finansavimą savo kiemų tvarkymui kauniečiai galės teikti jau balandžio mėnesį“, – pasiūlė A.Pakalniškis.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas