Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno gatvių siaubas – pėstieji

Anot policininkų, nedrausmingi pėstieji neretai būna itin įžūlūs ir pažeidimus daro tiesiog jų panosėje.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Anot policininkų, nedrausmingi pėstieji neretai būna itin įžūlūs ir pažeidimus daro tiesiog jų panosėje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neatidūs ir savo saugumu nesirūpinantys pėstieji neretai kelia didesnį pavojų aplinkiniams nei nedrausmingi vairuotojai. Policininkai pripažįsta – jų pastangos priversti žmones susirūpinti savo saugumu kartais primena kovą su vėjo malūnais.

„Yra dalis žmonių, kurie piktybiškai nenori eiti per pėsčiųjų perėjas. Jie gatves kerta ten, kur jiems patogiau ir greičiau. Jie visiškai nejaučia atsakomybės prieš vairuotojus“, – tvirtino Kauno policijos Patrulių rinktinės vadą laikinai pavaduojantis Mindaugas Kabašinskas.

Po ratais patenka kasdien

Šiuos pareigūno žodžius patvirtina beveik kiekvieną savaitę Kaune įvykstančios nelaimės, kuomet po automobilių ratais patenka neleistinose vietose gatvę nutarę pereiti pėstieji. Paskutinė skaudi nelaimė buvo užfiksuota praėjusios savaitės pabaigoje, kuomet dienos metu trijų juostų Kęstučio gatvę neleistinoje vietoje bandžiusį kirsti 76 metų pensininką partrenkė jo nepastebėjęs „Ford Focus“ vairuotojas. Smarkiai sužalotas senukas gydomas Kauno klinikose.

„Dažniausiai tokius pažeidimus daro senyvo amžiaus žmonės ir vaikai. Taip pat tie, kurie neturi vairuotojo pažymėjimo“, – pastebėjo M.Kabašinskas.

Prie stoties – gausu pažeidimų

„15min“ žurnalistai praėjusį penktadienį prisijungė prie Kaune gatvėmis patruliuojančių policininkų ekipažo. Įsėdę į 11 val. savo pamainą pradėjusių patrulių tarnybinį automobilį, pirmiausiai vykome į „karštuoju tašku“ pramintą stoties rajoną.

Vytauto prospektu artėjant autobusų stoties link, iš tolo pamatėme pirmąjį pažeidėją. Nors visai šalia yra požeminė pėsčiųjų perėja, o dar dvi šviesoforu reguliuojamos perėjos yra už poros šimtų metrų, 18-metis Vitalijus keturių eismo juostų gatvę perbėgo neleistinoje vietoje.

„Taisykles aš žinau. Taip blogai pasielgiau pirmą kartą. Paprastai einu per perėją“, – vyr. patruliui Gintui Dambrauskui prisiekinėjo šią vasarą vidurinę mokyklą baigęs vaikinas. Kol patrulių ekipažas stovėjo ties autobusų stotimi, kiek toliau per Vytauto prospektą draudžiamoje vietoje perbėgo dar keli pėstieji.

„Būna tokių atvejų, kuomet stovinčiame automobilyje pažeidėjui rašome protokolą, o pėsčiasis prieš pat nosį perbėga per gatvę“, – pėsčiųjų įžūlumu stebėjosi vyr. patrulis Giedrius Juška.

Nepaisė šviesoforo signalo

Toliau kilome į kalną Tunelio gatve ir pasukome vadinamojo VI forto žiedo link. Skiriamąją juostą turinčioje K.Baršausko gatvėje – kas kelis šimtus metrų po pėsčiųjų perėją. Matyt, dėl to čia pėstieji nekelia didesnių problemų.

„Net ir eidamas per perėją, pėsčiasis ne visuomet būna atsargus. Kartais žmogus ateina ir į pėsčiųjų perėją žengia net nesidairydamas. Dažniausiai tai daro nevairuojantys“, – pastebėjo G.Dambrauskas.

Toliau maršrutas tęsėsi Pramonės prospektu ir sankryžoje su Draugystės gatve užfiksavome dar vieną pažeidimą. Nepaisant to, jog tiek automobilių, tiek ir pėsčiųjų eismą reguliavo aiškiai matomas šviesoforas, senyvo amžiaus kaunietė Draugystės gatvę neskubiu žingsniu kirto degant raudonam signalui. Kol šalikelėje stabtelėję patruliai moteriškei aiškino galimas tokio jos elgesio pasekmes, analogišką pažeidimą toje pačioje vietoje padarė dar keli pėstieji.

Rugsėjo laukia su nerimu

Pervažiavę visą Savanorių prospektą, baigėme patruliavimą kartu su policininkais. Kelionės rezultatas – per valandą buvo užfiksuoti šeši pėsčiųjų pažeidimai. Po pažeidimą kas dešimt minučių.

„Reikia nepamiršti to, kad dabar vasara ir miestas yra ištuštėjęs. Visai kitokia situacija bus rugsėjį, kuomet į Kauną suvažiuos tūkstančiai studentų. Gatvėse tuomet bus tiesiog tiršta. Be to, kiekvienais metais atvažiuoja pirmakursių iš įvairių kaimų ir mažesnių miestelių. Jie būna įpratę prie kelių gatvelių bei vienos pėsčiųjų perėjos ir net neįsivaizduoja, kaip pavojinga bėgti per gatvę yra čia“, – pabrėžė vyr. patrulis G.Juška.

Neleistinoje vietoje gatvę perėjusiam žmogui gali būti skirta bauda nuo 20 iki 40 Lt. Anksčiau už šį pažeidimą nebaustas pėsčiasis gali išsisukti sumokėjęs 10 Lt. Pasak laikinojo Patrulių rinktinės vado M.Kabašinsko, tokiomis menkomis baudomis nedrausmingų pėsčiųjų neišgąsdinsi. „Patrulius mes raginame į pėsčiųjų pažeidimus reaguoti visada. Būna, kad matydami, jog žmogus jau ruošiasi kirsti gatvę neleistinoje vietoje, per automobiliuose įrengtus garsiakalbius policininkai perspėja pėsčiąjį“, – pasakojo M.Kabašinskas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas