Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno policininkų klystkelius seka miestiečių akys

Visi Kauno gatvėmis važinėjantys patrulių automobiliai turi specialius numerius.
Nerijaus Bikulčiaus/15min.lt nuotr. / Visi Kauno gatvėmis važinėjantys patrulių automobiliai turi specialius numerius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vairuotojus už kelių eismo taisyklių pažeidimus baudžiantys policininkai ir patys kartais paslysta. Šiuos paslydimus matantys kauniečiai apie juos gali pranešti ant kiekvieno patrulių automobilio nurodytu pasitikėjimo telefonu.

Neseniai ant visų Kauno patrulių naudojamų automobilių greta pasitikėjimo telefono buvo užklijuoti ir skiriamieji numeriai: taip lengviau nustatyti, kurie policininkai nusižengia įstatymams,

Dalis gatvėse patruliuojančių policininkų šią naujovę sutiko anaiptol ne džiaugsmingai. Bet miesto policijos vadovai tvirtina, jog šį nauja prevencinė priemonė jau pradeda duoti pirmuosius vaisius.

Skundus tikrina

„Jeigu kas nors mato patrulių daromą pažeidimą, gali iškart paskambinti nurodytu pasitikėjimo telefonu ir pasakyti automobilio numerį. Kai matomas kiekvieno patrulių ekipažo numeris, pareigūnus kontroliuoti tapo daug paprasčiau“, – tvirtino Kauno Kelių policijos valdybos viršininkas Alfonsas Tarasevičius.

Nors lipdukai ant policijos automobilių užklijuoti palyginti neseniai, kauniečiai jau ne kartą pranešė apie konkretaus patrulių ekipažo padarytą nusižengimą. Tikslaus tokių pranešimų skaičiaus A.Tarasevičius neatskleidė, tačiau leido suprasti, jog jų buvo ne vienas.

„Informacijos gauname įvairios. Iš pradžių ją tikriname. Vėliau, jei matome, kad pranešimai gali būti pagrįsti, atliekame tarnybinius patikrinimus. Po jų būna priimami sprendimai dėl poveikio priemonių“, – teigė Kelių policijos valdybos viršininkas.

Užstatė įvažiavimą

Apie kokius patrulių pažeidimus dažniausiai praneša miestiečiai? Pasak A.Tarasevičiaus, daugiausiai skundų sulaukiama dėl ištisines linijas kertančių, automobilius ant pėsčiųjų perėjų ar kitose draudžiamose vietose pastatančių bei kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus darančių policininkų elgesio.

„Dėl kyšių ėmimo yra kiek kita kitaip, nes kažin ar kažką tokio iš šalies pamatęs praeivis ims ir skambins. Apie tokius prasižengimus sužinome kitais keliais“, – pasakojo pareigūnas.

Anot A.Tarasevičiaus, pastarąjį kartą pasitikėjimo telefonu skambinęs kaunietis pranešė apie įvažiavimą į vienos bendrovės kiemą užstačiusius patrulius.

Kenkia policijos įvaizdžiui

Idėją skiriamaisiais numeriais pažymėti patrulių automobilius Kauno policija pasiskolino iš kolegų vilniečių. Ten ši pareigūnų kontrolės priemonė buvo pradėta naudoti kur kas anksčiau.

„Ši, kaip ir kitos priemonės, prisideda prie prevencijos. Juk kuo daugiau viešumo, tuo mažiau noro daryti pažeidimus. Žinoma, tai nėra vienintelis būdas, kaip mes kontroliuojame patrulius. Taip pat naudojamas viešas ir neviešas jų darbo stebėjimas, taikomos ir kitos priemonės“, – pasakojo Kauno Kelių policijos vadovas.

Pasak A.Tarasevičiaus, kiekvienas patrulis pirmiausia turi būti žmonių pagalbininkas, privalo siekti, jog miestiečiai juo pasitikėtų, turi būti garbingas ir orus.

„Deja, kartais policininkai įkliūva padarę vienokius ar kitokius nusižengimus. Tokie dalykai policijos nepuošia ir mes privalome imtis priemonių, kad tai nesikartotų“, – pabrėžė pareigūnas.

Kyšį imantis patrulis pateko į „Youtube“

Bene plačiausiai šiais metais nuskambėjusi Kaune dirbančio policininko nuodėmė buvo užfiksuota vasario pabaigoje. Jonavos gatvėje automobilį BMW sustabdęs policininkas iš vairuotojo paėmė pinigus. Visa tai pro savo buto langus nufilmavo ir internete paviešino vienas kaunietis.

Šiam vaizdo įrašui išplitus, tyrimą pradėję Kauno apygardos prokurorai netruko nustatyti, jog šios istorijos herojus yra Kauno patrulių rinktinės vyresnysis patrulis Saulius Korizna. Tyrėjai nustatė, jog iš vairuotojo jis paėmė 100 Lt kyšį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas