Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 25d. 11:42

Keleivių dėmesiui – nuo kovo 1 d. keičiami daugelio sostinės autobusų maršrutų tvarkaraščiai

Naujas autobusas
Vilniaus viešojo transporto nuotr. / Naujas autobusas

Nuo kovo 1 d. keleivių patogumui darbo ir poilsio dienomis keisis greitojo 2G, 1-ojo, 5-ojo, 7-ojo, 10-ojo, 20-ojo, 21-ojo, 22-ojo, 23-iojo, 24-ojo, 28-ojo, 29-ojo, 30-ojo, 32-ojo, 40-ojo, 43-iojo, 49-ojo, 54-ojo, 55-ojo, 56-ojo, 57-ojo, 59-ojo, 62-ojo, 63-iojo, 73-iojo, 75-ojo, 87-ojo, 89-ojo, 114-ojo ir 116-ojo autobusų maršrutų eismo tvarkaraščiai, rašoma pranešime.

Tik poilsio dienomis keisis greitųjų 3G ir 6G autobusų tvarkaraščiai, o tik darbo dienomis kitokiu tvarkaraščiu kursuos 69-ojo maršruto autobusai bei 3-iojo maršruto troleibusai. Nauji tvarkaraščiai interneto tinklalapyje skelbiami nuo vasario 25 d.

„Viešojo transporto tvarkaraščiai yra nuolat peržiūrimi ir koreguojami taip, kad keleiviams važiuoti autobusais bei troleibusais būtų patogiau ir greičiau. Nuo kovo 1 d. pradedantys galioti daugelio autobusų ir 3-iojo maršruto troleibusų tvarkaraščių pokyčiai įgyvendinami įvertinus gyventojų pateiktus prašymus, viešojo transporto reisų įveikimo laikus bei siekiant užtikrinti punktualumą.

Iš esmės pakeitimus įgyvendiname įvertinę daugelį veiksnių – keleivių srautus, sezoniškumą, miesto plėtrą, pačių keleivių ir įmonių pasiūlymus, vykstančius renginius ir kitus viešojo transporto judėjimui įtaką turinčius faktorius“, – sakė SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Vilniaus viešojo transporto nuotr./Naujai įrengta Viršilų stotelė
Vilniaus viešojo transporto nuotr./Naujai įrengta Viršilų stotelė

Taip pat keleivių patogumui nuo kovo 1 d. Viršilų gatvėje, naujai įrengtoje Viršilų stotelėje, stos 1-ojo, 3-iojo, 7-ojo, 9-ojo, 13-ojo, 16-ojo, 18-ojo ir 19-ojo maršrutų troleibusai bei 22-ojo (tik poilsio dienomis), 23-iojo, 30-ojo, 32-ojo, 52-ojo (tik poilsio dienomis), 54-ojo, 59-ojo, 68-ojo, 73-iojo ir 75-ojo maršrutų autobusai.

Dar viena naujiena, jog nuo kovo 1 d. 38-ojo ir 114-ojo maršrutų autobusai esant poreikiui stos naujai įrengtoje stotelėje „Pagal pareikalavimą“ Kairėnų kryptimi. Stotelę keleiviai ras Kairėnų gatvėje apie 190 m nuo Gvazdikų stotelės (link Kairėnų). Ji įrengta patogesniam Gvazdikų ir Baniškių gyvenviečių gyventojų susisiekimui viešuoju transportu. Keleiviams primenama, kad norint išlipti stotelėje „Pagal pareikalavimą“ reikia informuoti vairuotoją viešajam transportui dar stovint stotelėje prieš stotelę „Pagal pareikalavimą“ ir iš anksto prieiti prie viešojo transporto durų.

Vilniaus viešojo transporto nuotr./Stotelė „Pagal pareikalavimą“
Vilniaus viešojo transporto nuotr./Stotelė „Pagal pareikalavimą“

Dėl kokių priežasčių keičiami viešojo transporto tvarkaraščiai?

Viešojo transporto maršrutų tvarkaraščiai keičiami įvertinus skirtingus faktorius:

  • Sezoninis keitimas: vasaros ir rudens tvarkaraščiai keičiami atsižvelgiant į sezoninius keleivių srautų pokyčius. Prasidėjusį vasaros atostogų sezonui pastebimas keleivių srauto sumažėjimas, o rudenį atvirkščiai – keleivių srautas ženkliai išauga. Atsižvelgiant į keleivių srautus didinamas arba mažinamas viešojo transporto išleidimas, norint užtikrinti efektyvų viešojo transporto darbą.

  • Punktualumo užtikrinimas: viešojo transporto organizavimo skyriaus specialistai nuolat analizuoja viešojo transporto punktualumą, stebi atkarpas, kuriose susidaro vėlavimai ar skubėjimai. Pastebėjus tam tikras pasikartojančias vėlavimų ar skubėjimų tendencijas, tvarkaraščiai yra koreguojami.

  • Pakeitimai dėl trasų koregavimo: vertinant viešojo transporto efektyvumą, keičiamos ir maršrutų trasos – jos pratęsiamos arba trumpinamos. Įgyvendinus trasų pakeitimus koreguojami ir tvarkaraščiai.

  • Pakeitimai dėl infrastruktūros ir miesto plėtros: Vilniuje kuriasi naujos ir plečiasi esamos gyvenvietės, todėl vykdoma stotelių tinklo plėtra – atsiranda naujos stotelės, viešasis transportas stabdomas papildomose stotelėse, o dėl to koreguojami ir tvarkaraščiai. Įgyvendinus gatvių infrastruktūrinius pokyčius – pavyzdžiui, įrengus sankryžas, šviesoforus, viešojo transporto juostas – tvarkaraščiai esant poreikiui taip pat koreguojami.

  • Gyventojų ir įmonių pasiūlymai: SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuolat sulaukia gyventojų ir įvairių įmonių ar įstaigų pasiūlymų bei prašymų dėl viešojo transporto tvarkaraščių, taip pat ir maršrutų trasų. Visi prašymai yra peržiūrimi, analizuojami, o esant poreikiui bei galimybėms įgyvendinami. Tvarkaraščiai dažniausiai keičiami centralizuotai – jei numatomi pakeitimai, stengiamasi juos įgyvendinti tuo pačiu metu, jog keleiviai patirtų kuo mažiau nesklandumų.

  • Laikini tvarkaraščių pakeitimai: šventinėmis dienomis (pavyzdžiui, Naujųjų metų naktis, Vėlinės, Mamos, Tėvo dienos ir kt.). sudaromi specialūs, keleivių patogumui pritaikyti tvarkaraščiai. Taip pat sostinės centre vyksta daugybė renginių (pavyzdžiui, Kaziuko mugė, bėgimo, dviračių renginiai ir kt.). Renginių, o taip pat ir gatvių remontų metu neretai būna uždaromos gatvės, ribojamas eismas – tokiu atveju laikinai keičiamos viešojo transporto maršrutų trasos ir tvarkaraščiai. Laikini pakeitimai įgyvendinami ir mieste nutikus nenumatytiems incidentams, tokiems kaip avarijos, gedimai ir kt.

Informacija apie viešojo transporto darbą ir pakeitimus pateikiama interneto tinklalapyje, socialiniame tinklalapyje, mobiliaisiais telefonais (m.stops.lt) bei darbo valandomis teikiama telefonu (8 5) 210 7050. Viešojo transporto eismą realiu laiku keleiviai bet kada gali stebėti apsilankę interneto tinklalapyje www.stops.lt, mobiliuoju telefonu (m.stops.lt) arba mobiliosiose programėlėse m.Ticket ir Trafi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas