Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 17d. 14:37

Keliai virto čiuožyklomis: nusičiaudėjęs gali atsidurti pakelės griovyje

Slidus kelias
Slidus kelias

Vairuotojai socialiniuose tinkluose ėmė dalytis įrodymais, kad pavažiuoti rajoniniais keliais įmanoma, jei judi vėžlio greičiu. Kone visi šiaurinės Lietuvos keliai yra būtent tokie – prieš tai sniegu padengti rajoniniai keliai tapo slidūs lyg stiklas.

Rimtesni „smagumai“ šiaurinės Lietuvos keliuose prasidėjo dar antradienį, kuomet vietomis siautėjo pūga. Ant kelių iškrito nemažai sniego. Dėl druskos poveikio ir gausesnio eismo jo greitai neliko ant pagrindinių kelių, tačiau kas dėjosi kitur?

Nuo Joniškio iki Pasvalio nutiestas puikus apynaujis asfaltas, tačiau jis yra gana atokus ir naudojamas daugiausiai vietinių gyventojų. Visai tikėtina, kad ir druskos šis kelias nemato.

Tuo metu, kai, rodos, visi keliai turėjo būti švarūs, čia buvo gausu provėžų. Ir lyg tyčia užpustė. Vairavimo sąlygos dar suprastėjo.

Ketvirtadienio naktį oras sušilo ir kai kur iškrito šiek tiek lietaus. Ant laukų beveik neliko sniego, o ant rajoninių kelių ir žvyrkelių neseniai gausiai iškritęs sniegas virto šlapiu ledu.

Pavyzdžui, nuo Joniškio rajone esančių Kepalių iki Šiaulių rajone esančių Meškuičių net su neblogomis žieminėmis padangomis tenka važiuoti 20–30 kilometrų per valandą greičiu.

Gyvenvietėse žmonės eina pagrioviais, kur ledas labiau aptirpęs ir korėtas. Jei eina ledu, žingsnis bus ne didesnis už sprindį.

Susidūrimas su pagrindiniu keliu – praleidi, o pajudėti iš vietos nebegali. Ratai sukasi į priekį, o automobilis dėl menkutės nuokalnės nori slysti atgal. Pavažiuoji atgal, šiek tiek įsibėgėji ir tik tuomet gali važiuoti toliau.

Kai kuriose vietose tenka „gaudyti“ automobilį, kad šis nenučiuožtų į šalikelę. Lyg plauktum kateriu. Ką jau kalbėti apie žvyrkelius – kaimuose net asfaltas yra padengtas tokiu slidžiu ledu.

Vieni ramina, kad netrukus šis ledas nutirps ir vairavimo sąlygos pagerės, tačiau tokie optimistai toli gražu ne visi.

Šiaulių rajono gyventojas Modestas įtaria, kad situacija gali ir nepagerėti, nes jau šią naktį temperatūra vėl planuoja nukristi žemiau nulio – toks ledas ant rajoninių kelių gali išlikti ilgesniam laikui: „Jei neištirps ledas per šiandien, tai turėsime bėdų.“

Vyras gali būti ir teisus, nes sinoptikai iš tiesų pranašauja, jog penktadienį jau bus šalčiau, o kitą savaitę ir rimtai atšals. Taip pat numatoma ir sniego.

Temos: 5 Pūga Plikledis Sniegas Ledas
Daugiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas