Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 29d. 07:48

Kelininkai sutrikę: kaip asfaltuoti gatvę, jei ten stovi automobiliai?

Vilniaus Medeinos gatvė
15min skaitytojo Algirdo nuotr. / Vilniaus Medeinos gatvė

Kelių remontai sujaukia vairuotojų gyvenimą, jeigu vykdomi piko metu ten, kur eismo srautai dideli. Tačiau vairuotojai irgi gerokai sujaukia kelininkų darbus, jeigu nevykdo jų reikalavimo patraukti savo automobilius. Tuomet darbai sustoja, o į pagalbą pasitelkiama policija.

Vilniaus miesto savivaldybė šiemet mėgsta kartoti, kiek daug pinigų skirta gatvių remontui: „Sostinės gatvių tvarkymui šiemet buvo skirta rekordinė pinigų sumą – 22 mln. eurų. Per penkis mėnesius savivaldybė jau baigia sutvarkyti apie 54 kilometrus gatvių, iš jų – apie 8 km žvyrkelių.“

Medeinos gatvės asfaltavimas stringa

Darbai tebevyksta, o viena iš remontuojamų gatvių, kur artimiausiu metu bus klojamas naujas asfaltas, yra Medeinos gatvė Pašilaičiuose.

Tačiau asfaltavimas čia stringa. „Tokio cirko dar nemačiau ir pamaniau, kad vilniečiams aktualu žinoti, kaip asfaltuojamos mūsų gatvės. Gyvenu Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje. Šią savaitę mūsų visą gatvę, kuri dabar yra lopas ant lopo, turėjo išasfaltuoti. Kelininkams priekaištų nėra – atvažiavo didelė vadinama „pragaro“ mašina, darbininkai susirinko. Bet šiandien jau trečiadienis ir darbai beveik nepajudėjo, nors sakė, kad truks tik šią savaitę. Bet mes patys kalti. Gatvėje, kad gerai išasfaltuotų, turi nebūti mašinų. Nė vienos. Tam ir kelio ženklai pastatyti, ir skelbimai pakabinti, ir lapeliai senu geru būdu už valytuvų užkišti. Bet daug automobilių liko stovėti, nes jų vairuotojams tikriausiai nusispjauti“, – tokį skundą 15min surašė vilnietis Algirdas.

Trečiadienį reikalo ėmėsi policija. Tačiau, kaip pastebėjo Algirdas, tenka tik užjausti pareigūnus, kuriems teks ieškoti automobilių savininkų, nors tuo metu galėtų užsiimti kur kas naudingesne veikla.

„Kai kurių savininkų gal ir neras, nes čia stovi ne viena mašina su nuleistomis padangomis, gal žmonės emigravo. Kas atsako už tas mašinas? Norėtųsi džiaugtis, kad šventė atėjo ir į mūsų kiemą – turėsime naują gatvės asfaltą, bet ta šventė gali gerokai apkarsti“, – apgailestavo Algirdas.

Tam ir kelio ženklai pastatyti, ir skelbimai pakabinti, ir lapeliai senu geru būdu už valytuvų užkišti. Bet daug automobilių liko stovėti, – sakė Algirdas.

Jis net teigė suprasiąs, jeigu kelininkai susikraus savo daiktus ir išvažiuos, nes esą dabar tai tik laiko švaistymas.

Asfaltuos artimiausiu metu

Vis dėlto taip nutikti neturėtų.

Arūnas Visockas, Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas, užtikrino, kad darbai bus baigti per kelias savaites.

„Pirmadienį turėjo prasidėti keturių Pašilaičių rajone esančių Medeinos, Pašilaičių, Žemynos ir Gabijos gatvių asfaltavimo darbai. Prieš prasidedant darbams, vilniečiai buvo informuoti apie planuojamus darbus šiose gatvėse – gatvėje buvo pastatyti kelio ženklai su informacinėmis lentelėmis apie planuojamus darbus, apie 150 pranešimų buvo palikta ir gatvėse automobilius statantiems vairuotojams. Pranešime gyventojų buvo prašoma patraukti automobilius, kad atvykusi technika galėtų tinkamai sutvarkyti gatvės važiuojamąją dalį“, – sakė A.Visockas.

Tačiau, kad problema egzistuoja, A.Visockis paneigti negalėjo: tik dalis sąmoningų gyventojų patraukė automobilius, o likusios transporto priemonės liko stovėti kaip stovėję.

„Trečiadienį į pagalbą jau buvo pasitelktos ir policijos pareigūnų pajėgos, kurie, pasinaudodami turima duomenų baze, susisiekia su automobilio savininku ir įpareigoja jį patraukti automobilį į kitą vietą tam, kad būtų galima išasfaltuoti minėtas gatves. Labai tikimės, kad kartu su gyventojų supratimu darbai vyks sklandžiai ir laikinus nepatogumus atpirks galutinis rezultatas, Pašilaičių rajono gyventojai turės gražias, patogias ir saugias gatves“, – kalbėjo Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus pavaduotojas.

Medeinos, Žemynos, Gabijos ir Pašilaičių gatves ketinama išasfaltuoti per ateinančias kelias savaites.

15min skaitytojo Algirdo nuotr./Vilniaus Medeinos gatvė
15min skaitytojo Algirdo nuotr./Vilniaus Medeinos gatvė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie Gazas