Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelionės autobusais nėra ekologiškos

„Solaris“ autobusas
„Solaris“ nuotr. / „Solaris“ autobusas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelionės autobusais nėra tokios ekologiškos – užmiestyje net vienas automobiliu keliaujantis žmogus į aplinką išmeta mažiaus anglies dvideginio negu keliaujantis autobusu.

Tokios įdomios išvados priėjo analitikai, išanalizavę Didžiosios Britanijos vyriausybės paskelbtą informaciją apie vidutinį anglies dvideginio išmetimą, padalintą kiekvienam keliaujančiam asmeniui.
Kaip paskelbė Didžiosios Britanijos vyriausybė, vidutiniškai vieno žmogaus pervežimui užmiestyje autobusai į atmosferą išmeta 221 g CO2/km. Tuo tarpu vidutinis Britanijoje važinėjančio nedidelio benzininiu varikliu varomo automobilio išmetamas kiekis – 201 g, dyzeliniu varikliu varomo dar mažiau – 172 g CO2/km. Tačiau jeigu automobiliu keliauja bent du žmonės, šis kiekis mažėja dvigubai.

Ši statistika gerokai sutrikdė tuos, kurie kovoja dėl žmonių persodinimo iš asmeninių automobilių į visuomeninį transportą ir kiek pritildė kalbas dėl mokesčių už automobilius didinimo.

Tiesa, Londone visuomeniniu transportu keliaujančių žmonių pervežimui vienam asmeniui pergabenti į atmosferą vidutiniškai išmetami 102 g CO2/km.

„Taigi, kritikai, kurie priekaištavo dėl to, kad žmonės automobiliais važinėja po vieną, savo dėmesį turėtų nukreipti į pustuščius autobusus“, – sakė Britanijos vyriausybės atstovas Paul‘as Biggs‘as.

Įdomu, kad net Londone autobusų užimtumas – vidutiniškai vos 15 žmonių, o važinėjančių užmiestyje – dar mažiau.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas