Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 22d. 13:02

Kelyje „Via Baltica“ eismą kontroliuoja iš sniego sukurtas policijos postas

Policijos postas iš sniego
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Policijos postas iš sniego

Sekmadienį Panevėžio rajone, Ramygaloje išdygo neeilinis policijos postas. Jį iš sniego nulipdė greta magistralės „Via Baltica“ gyvenanti Railų šeima.

Nors kelyje „Via Baltica“ dirbančius policijos pareigūnus galima sutikti išties dažnai, tačiau tokio posto, koks savaitgalį išdygo Ramygaloje, dar nematė niekas.

Ramygaloje gyvenančiai Railų šeimai kilo idėja šalia kelio nulipdyti policijos postą. Ramygaliečiai netrukus iš sniego pastatė policijos automobilį, „trikoju“ vadinamą greičio matuoklį ir policijos pareigūną, rankoje laikantį skritulį su greičio apribojimu „50“. Automobilis buvo nudažytas specialiomis policijos spalvomis, ant stogo suformuotas mėlynai raudonas švyturėlis.

„Idėja statyti policijos postą kilo tėčiui Vilmantui. Aš prisidėjau prie statymo proceso. Iškart pasirūpinome ir dažais. Postą sekmadienį pastatėme per tris, keturias valandas. Žmonės reaguoja labai geranoriškai. Stoja apžiūrinėti, fotografuojasi“, – pasakojo ramygalietis Mantautas Raila.

Panevėžio apskrities VPK atstovas spaudai Tadas Martinaitis pagyrė tokią ramygaliečių iniciatyvą ir pasidžiaugė, kad žmonės iš sniego lipdydami įvairias skulptūras nepamiršta ir policijos tematikos.

„Visų pirma yra džiugu, kad žmonės yra kūrybingi ir sugalvoja, ką galima sukurti iš to gausiai iškritusio sniego, nepamiršta policijos tematikos. Policija šiame kūrinyje įžvelgia ir savotišką naudą, nes toks kūrinys gali veikti ir prevenciškai, atkreipti vairuotojų dėmesį į gyvenvietėje leistiną greitį“, – sakė Tadas Martinaitis.

Pirmadienio rytą prie kūrinio atvykęs Ramygalos seniūnas Valdas Chirv taip pat antrino, kad toks iš sniego sukurtas policijos postas ne tik kuria gerą nuotaiką, bet ir veikia prevenciškai.

Iš tolo šalia kelio matydami policijos automobilio siluetą ir ryškiaspalve liemene aprengtą sniego senį eismo dalyviai iškart sumažina greitį. Jis Ramygaloje apribotas iki 50 km/val.

Šiais metais gausus sniegas ne kartą tapo pagrindu išskirtinėms skulptūroms. Panevėžyje, Pušaloto gatvėje gyvenantys miestelėnai iš sniego nulipdė „trikojį, o Startų kaime, vieno gyventojo kieme po pūgos išdygo realaus dydžio „Ferrari LaFerrari“ modelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas