Dabar populiaru
Publikuota: 2021 birželio 22d. 08:10

Kemperių ralis: Lietuva tokių lenktynių dar nematė

Pirmasis Kemperių ralis
Edgaro Kurausko nuotr. / Pirmasis Kemperių ralis
Savaitgalį Druskininkų kempinge finišavo ralis, kokio Lietuva dar nematė. Jo dalyviai lenktyniavo kemperiais. Pirmojo KEMPERIŲ RALIO nugalėtojais tapo Audronis ir Jurgita Gulbinai, trasoje padarę mažiausiai klaidų ir greičiausiai įveikę vairavimo rungtis. Jie važiavo kemperiu „Adria“. Antrosios vietos laimėtojai – Mišeikų šeima su „Fiat Elnagh Marlin“, trečia vieta džiaugėsi Staugvilų šeima su „Fiat Ducato“.

Nors renginio pavadinimas RALIS, tačiau nameliai ant ratų nelėkė pasiutusiu greičiu. Pergalę lėmė ekipažo sugebėjimas orientuotis, išmanumas ir tikslus važiavimas. Ir, žinoma, ekipažo bei automobilio ištvermė. Vieno klaipėdiečių ekipažo kemperiukas ėmė ožiuotis jau pačioje pradžioje, tad šiems dalyviams teko grįžti namo.

Vienas ekipažas, susirinkime išgirdęs apie laukiančias užduotis, nutarė nevargti ir nestartuoti.

Dalyvius vargino didelis karštis. Ką jau kalbėti apie ekipažus, kuriuose buvo 3 mažamečiai vaikai, o kemperiukai – be kondicionierių. Jiems KEMPERIŲ RALIO diena prilygo Dakaro maratonui. Tokie didvyriški dalyviai buvo Vetlovų šeima iš Klaipėdos.

Nuo starto iki finišo dalyviams teko įveikti apie 150 kilometrų trasą Druskininkų apylinkėmis, surasti įdomių vietų ir jose spręsti įvairius galvosūkius arba atlikti užduotis. Ralis prasidėjo dalyvių triatlonu Druskininkų kempinge. Ekipažai turėjo įveikti trijų rungčių trasą važiuodami paspirtuku, dviračiu ir tarp kliūčių varydami kamuolį. Antroji rungtis – „Autodart“, čia reikėjo pademonstruoti tikslų vairavimą, ratu pataikant į taikinį.

Antrąją dieną dalyvių laukė trys vairavimo rungtys – dvi figūrinio vairavimo ir viena vidutinio greičio. Tarp jų reikėjo žaisti futbolą Druskininkų olimpiniame sporto centre, lankytis šakočių muziejuje Jaskonyse, ūkininkų Augų ūkyje melžti netikrą karvę, degustuoti jų gaminamus sūrius, surasti Ūlos akį, Skroblaus upelio ištakas, Švendubrės upių pasienio poste atpažinti pasieniečių prietaisus ir išspręsti daugybę kitų rebusų.

Finale paaiškėjo, kad nemaža dalis dalyvių kovėsi apylygiai. Antrosios vietos laimėtojus nuo nugalėtojų skyrė tik du taškai, toks pat atotrūkis buvo ir tarp ketvirtosios bei penktosios vietų.

Nugalėtojai nebuvo atsitiktiniai. Audronis Gulbinas yra dalyvavęs ne viename automobilių ralyje, tad jau turėjo patirties, kaip orientuotis tarp užduočių vietų, kaip greičiausiai ir tiksliausiai įveikti vairavimo rungtis. Nugalėtojų ekipažo pastangas įvertino „Continental“ gamintojų atstovai, jų kemperį „apavę“ naujomis, specialiai kemperiams sukurtomis padangomis „Vanco Camper“. O kad dalyviai ateityje lengviau orientuotųsi, leidykla „Terra Publica“ juos apdovanojo knygomis apie keliones Lietuvoje.

Ralio organizatorius Valdas Valiukevičius sakė, kad tokio renginio tikslas – parodyti, jog kemperis yra tinkama transporto priemonė ne tik pasyviam poilsiui prie ežero, bet ir aktyviam keliavimui bei varžyboms.

Be to, norisi, kad kemperistai treniruotų savo vairavimo įgūdžius, mat tokioms didelėms mašinoms vairuoti reikia patirties: figūrinio vairavimo ruože dalyviai į priekį važiavo sėkmingai, tačiau įjungus atbulinę pavarą, jiems sekėsi kur kas sunkiau.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas