Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 18:04

Ketvirtadienio reido metu pareigūnai matavo automobilių taršumą: statistika nustebino

Ketvirtadienį Vilniuje Laisvės prospekte Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai su Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojais ir policijos pareigūnais surengė reidą.

Reido metu buvo matuojami anglies monoksido (CO) kiekiai automobilių išmetamosiose dujose bei dyzelinių automobilių dūmingumas. Automobilių vairuotojai už neatitikimus leistinoms normoms baudžiami.

Reido tikslas – atkreipti dėmesį į problemą. Kaip 15min sakė Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai, patikrinimų metu vidutiniškai 10 proc. automobilių neatitinka normų, nustatytų gamintojo (priklausomai nuo modelio ir pagaminimo metų).

Tačiau šį kartą rezultatai pranoko lūkesčius: tuo metu, kai filmavome reportažą, tik viena iš 15-os patikrintų transporto priemonių neatitiko normatyvų.

Techninių apžiūrų statistika

Nenorėjęs savęs įvardyti darbuotojas taip pat atkreipė dėmesį, kad kai kurie netvarkingų automobilių vairuotojai mėgsta teisintis, neva „vos prieš savaitę TA stotyje viskas buvo gerai, o dabar dūmingumas padidėjo“.

Asociacijos „Transeksta“, vienijančios techninių apžiūrų įmones, atstovas Renaldas Gabartas patikslino, kad techninių patikrų metu apytikriai 10,08 proc. benzininių automobilių nustatomas per didelis išmetamųjų dujų kiekis. O perteklinis dūmingumas – 9,22 proc. dyzelinių automobilių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas