Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 5d. 11:59

Kiniškiems „ksenonams“ ir kitoms reikalavimų neatitinkančioms lemputėms ateina galas

Automobilio žibintas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Automobilio žibintas

Techninių apžiūrų centruose visada tikrinama, ar gerai sureguliuoti automobilių žibintai. Tačiau iki šiol niekas netikrino, kokios lemputės sumontuotos. Artėja metas kai improvizacijos šiuo klausimu bus uždraustos, rašo „Lietuvos rytas“.

Ne viename automobilyje vietoje standartinio galingumo lempučių vairuotojai sumontuoja galingesnes. Jos, aišku, skleidžia daugiau šviesos ir bent jau teoriškai padidina būtent šio automobilio saugumą.

Tačiau yra kita medalio pusė. Tokie vairuotojai, sumontavę galingas lemputes standartiniuose žibintuose, labiau akina priešinga kryptimi važiuojančių automobilių vairuotojus.

Taip pat pasitaiko atvejų, kad galingesnės lemputės „iš proto išveda“ automobilio elektros grandinę ir tenka keliauti į automobilių servisus. Negana to, galingesnės lemputės gadina žibinto reflektorių – jis kaista ir atspindi vis mažiau šviesos.

Kovo 2 d. vykusiame saugaus eismo komisijos posėdyje nuspręsta, kad pirmiausia būtina išsiaiškinti tikrąją padėtį mūsų keliuose. Todėl du mėnesius techninės apžiūros stotyse bus kaupiami duomenys apie automobilių žibintus ir sumontuotas lemputes. Vėliau bus bandoma priimti sprendimą, kaip padėtį taisyti.

Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis įsitikinęs, kad ištyrus padėtį dar šiais metais būtų galima įvesti privalomą žibintų skleidžiamos šviesos patikrinimą.

Tiesa, techninių apžiūrų stotys nėra linkusios prisiimti šio darbo sau. Pasak jų, tai apsunkins jų darbą ir kainuos daug laiko. Siūloma šią pareigą patikėti policijai.

Taip būtų išspręsta ir dar viena problema – amerikietiškų automobilių šeimininkai techninei apžiūrai pasiskolina tinkamus žibintus, o už vartų įsistato reikalavimų neatitinkančius vienodai šviečiančius žibintus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas