Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 26, 11:21

Kodėl kabrioletai dažniausiai turi keturias sėdynes bet tik dvejas dureles?

Pasivažinėjimas kabrioletu yra vienas iš tų paprastų vasaros malonumų, dėl kurių verta laukti saulėtų dienų. Automobiliai su nuleidžiamai stogais yra labai populiarūs, bet daugeliui žmonių jie netinka dėl vienos priežasties – jie yra labai nepraktiški. Net ir keturviečiai kabrioletai neturi galinių durelių, bet kodėl?
New Beetle RSi kabrioletas yra dar retesnis. (Gamintojo nuotrauka) Tik prenumeratoriams
New Beetle RSi kabrioletas yra dar retesnis. (Gamintojo nuotrauka)

Beje, ar žinote, ką techniškai reiškia žodis kabrioletas? Tai – prancūziškas žodis, kadaise apibūdinęs mažą arklinį vežimą su sulankstomu odiniu stogu. Vėliau kabrioletais pradėti vadinti ir kupė automobiliai su panašios konstrukcijos stogais. Dabar kabrioletais bent jau mūsų kraštuose vadinami bet kokie automobiliai su nuimamais stogais. Aišku, egzistuoja keli kabrioletų tipai. Pavyzdžiui, roudsteris yra dvivietis sportinis kabrioletas. Tokie automobiliai dažnai vadinami spyder – tai irgi iš karietų laikų automobilius pasivijęs žodis.

Daug populiarių kabrioletų yra sukurti sedanų ar į juos panašių keturdurių automobilių pagrindu. „Mercedes-Benz E“ klasės kabrioletas yra geras pavyzdys. Bet kodėl inžinieriai nukeldami automobilio stogą pašalina ir galines dureles?

5 priežastys, kodėl keturdurių kabrioletų beveik nėra

Galinėms durelėms kabrioletuose dažnai tiesiog nėra vietos. Stogas įprastai įsiterpia tarp salono ir bagažinės, todėl galinės sėdynės yra pastumiamos pirmyn. Taigi, susitraukia visa galinė automobilio salono dalis ir įprasto dydžio durelėms čia nelieka vietos. Aišku, net ir keturdurių „Volkswagen“ Vabalų yra buvę – jei ieškai, erdvės durelėms rasi. Bet daugeliu atveju tai būtų labai sunku. Vietoje to keturviečiai kabrioletai turi ilgesnes priekines dureles, kurios leidžia pakankamai lengvai patekti ant galinės automobilio sėdynės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas