Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 21, 18:49

Kodėl modernus benzinas yra žalingas seniems automobiliams?

Atvykę į degalinę tikriausiai nejaučiate nerimo dėl to, ką benzinas gali padaryti jūsų šiuolaikiniam automobiliui. Tačiau klasikinių automobilių savininkai modernaus benzino nemėgsta. Kodėl?
„Rolls Royce Silver Shadow“ Tik prenumeratoriams
„Rolls Royce Silver Shadow“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trumpas atsakymas – šiuolaikinis benzinas turi nemažai etanolio. Štai populiariausias benzinas, žymimas E10 (iš anksčiau jums žinomas kaip 95), turi 10 proc. etanolio, o E5 – 5 proc. etanolio. Ir senesni automobiliai tokio modernaus benzino negali pakęsti. Šis faktas jus gali nustebinti – juk Brazilijoje automobiliai važinėja ir su 100 proc. etanolio degalais ir didelio vargo nemato. Bet automobilis tam tiesiog turi būti pritaikytas.

Etanolis į benziną įterpiamas siekiant mažinti mūsų priklausomybę nuo iškastinio kuro ir mažinti bendras transporto emisijas. Etanolis gali būti neutralus CO2 taršos požiūriu – anglies dvideginis, kurį išmeta žalią etanolį deginantis automobilis, kadaise buvo sugertas augalų, iš kurių šie degalai pagaminti. Ir absoliuti dauguma automobilių mūsų keliuose yra visiškai suderinami su E10 benzinu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas