Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 25d. 17:51

Kodėl važinėti apytuščiu degalų baku yra bloga mintis?

Degalų bako indikatorius
123RF iliustr. / Degalų rodiklis

Vairuotojus galima skirstyti į kelias kategorijas pagal tai, kaip jie vertina degalų kiekį bake. Vieni stengiasi visuomet važinėti apypilniu baku, nes nori išvengti susidarančių benzino garų pertekliaus (moderniuose automobiliuose šią problemą išsprendžia gamintojas). Kiti elgiasi atvirkščiai – važinėja net ir su degančia signaline degalų lempute.

Antros vairuotojų grupės elgesį logiškai paaiškinti sunku. Kai kurie „eksperimentuoja“, kiek kilometrų nuvažiuos su degančia lempute. Bet kam reikalingas toks automobilio kankinimas, kai degalinių tinklas Lietuvoje toks tankus, o degalų kainos nukritusios iki rekordinių žemumų?

Vienas dažnesnių pavojų (senuose automobiliuose) – bako dugne nusėdę nešvarumai arba vanduo. Tad nuo bako dugno siurbiami degalai gali pridaryti bėdos, ypač šaltuoju laikotarpiu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl dauguma vairuotojų po degalų pylimo nukrato pistoletą, kiek degalų taip įmanoma sutaupyti?

Tačiau dar viena priežastis, apie kurią vairuotojai nepagalvoja, yra aušinimo ir tepimo funkcija, kurią atlieka degalai. Jei degalų kiekis bake minimalus, degalų siurblys nėra aušinamas pakankamai, todėl greičiau dėvisi.

Sakote, na ir kas, jei perdegė – juk galima pakeisti. Taip, galima, bet remontui išleisti pinigai nesugrįš, už šią sumą baką pripildytumėte tikrai daugiau nei kelis kartus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką reiškia vos pastebima „strėlytė“ jūsų prietaisų skydelyje?

Tačiau ne tik degalų siurblys kenčia važinėjant „dietos“ režimu. Susidėvėjęs agregatas pumpuoja degalus mažesniu slėgiu, nei apskaičiuota gamintojo. Tad elektroninis automobilio blokas perprogramuoja variklį kitoms sąlygoms. Galimas rezultatas – suodžiais apaugę ar net pradegę vožtuvai, sumažėjusi kompresija. Žodžiu, tikra kančia vožtuvų lizdams ir stūmokliams. Tai gali baigtis kapitaliniu variklio remontu, rašo „Autoreviu“.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kodėl skirtingi automobiliai degalų bako užpildymo angas turi skirtingose pusėse?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:21
00:57
00:52

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie Gazas