Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 28d. 22:05

Kokiais skysčiais žmonės su skafandrais purškia viešojo transporto stoteles ir kiek laiko jos išlieka saugios?

Skaitytojai karantino metu netruko pastebėti ne tik autobusus/troleibusus dezinfekuojančias mobiliąsias brigadas, bet ir žmones su skafandrais, purškiančius skysčius ant viešojo transporto stotelių paviršių.

Vilniaus miesto tvarkymo įmonės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius patvirtino, kad imamasi specialių priemonių koronaviruso plitimo prevencijai. Stotelių paviljonai (o vėliu – ir gatvės) plaunami ne vandeniu, o aktyviomis dezinfekcinėmis medžiagomis.

„Stebime situaciją ir kitų šalių patirtį, tačiau šiuo metu Vilniuje naudojame ne natrio hipochloritą, kaip tai darė kinai, o plataus spektro dezinfekcinį skystį, kurio sudėtyje yra dvi virucidinės medžiagos“, – paaiškino E.Steponavičius.

„Grinda“ stoteles purškia šiomis medžiagomis:

– Gliutaraldehidas (ne mažiau nei 2 proc. koncentracija);
– Benzalkonio chloridas (ne mažiau nei 0,05 proc. koncentracija).

Šios medžiagos pateikiamos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijose.

Šis dezinfektantas gana plačiai naudojamas gyvulininkystėje ir paukštininkystėje – gyvūnų laikymo vietų, pašarų ir geriamojo vandens gyvūnams ruošimo įrangai, talpykloms dezinfekuoti. Be to, jis gali būti naudojamas ir esant sąlyginai žemai temperatūrai (nuo 0 °C), kas yra ypač aktualu ankstyvą pavasarį.

Medžiagos neskleidžia kvapo

Paviršiai padengiami plonu medžiagos sluoksniu, kuris, kaip teigia gamintojas, išlieka aktyvus iki 7 parų.

Dezinfekcinė medžiaga išlieka aktyvi iki 7 parų.

Šios savybės, kaip ir tai, kad šis dezinfekcinis skystis neturi specifinio aštraus chloro kvapo, leidžia jį naudoti ir urbanizuotose vietose.

„Grinda“ planuoja dezinfekuoti Vilniaus viešojo transporto stoteles, pėsčiųjų tiltus, parkų suolelius. Bet gali būti, kad bus dezinfekuojamos ir tos vietos, kuriose pastebimi miesto žmonių susibūrimai (nors karantino metu burtis į grupeles draudžiama).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas