Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 16, 11:33

Konkursas „Lietuvos metų automobilis 2023“: pirmieji modeliai jau žinomi

Beveik tris dešimtmečius be pertraukos Lietuvoje organizuojami „Metų automobilio“ rinkimai grįžta. Lietuvos žurnalistų autoklubas (LŽA), kasmet surengiantis iškilmingą konkursą, paskelbė startą išrinkdamas naują komisiją bei registracijos į konkursą pradžią.
„Honda Civic Type R“ (2022)
„Honda Civic Type R“ (2022) / Honda nuotr.

„Metų automobilio 2023“ konkursas šiemet vyks jau 26-ąjį kartą. Pasak LŽA prezidento Valdo Valiukevičiaus, tai, kad nuo pat rinkimų pradžios nebuvo nė vienų metų, kai konkursas neįvyko, rodo renginio reikalingumą.

„Mes kasmet apžvelgiame ne tik naujausius Lietuvoje pasirodžius automobilius, bet ištestuojame galybę jų parametrų. Patikriname saugumo sistemas ir vairavimo pagalbas, išbandome automobilių patogumą, atkreipiame dėmesį į inovatyviausius ir vairuotojui patogiausius sprendimus, išbandome vairuotojui aktualiausias automobilių savybes. Kitaip tariant, padarome viską, kad naują automobilį besirenkantis žmogus galėtų labai paprastai apsispręsti, koks modelis labiausiai atitinka jo poreikius“, – pabrėžė V.Valiukevičius.

Primename, kad naujienų portalo 15min skaitytojai balsuodami išrinks „Tautos automobilį“.

Komisijoje naujas vardas

Kasmet LŽA išrenka dešimties automobilių rinkos žurnalistų, dirbančių didžiausiose žiniasklaidos kanaluose, kasmet išbandančių dešimtis naujausių automobilių, komisiją. Jos užduotis – patikrinti kiekvieną konkurso dalyvį, pagal griežtus kriterijus išbandyti visas jo savybes ir nuspręsti, kurie automobiliai verti būti išrinkti geriausiais. Ne išimtis ir šie metai – buvo išrinkta komisija, kurioje – naujas vardas.

Prie visoje Lietuvoje puikiai pažįstamų automobilių žurnalistų prisijungė žurnalistė Eglė Girdenytė, laikinai einanti portalo „Delfi“ automobilių rubrikos redaktorės pareigas.

Šiemet „Metų automobilį 2023“ rinks tokia komisija (abėcėlės tvarka):

Egidijus Babelis, Linas Butkus, Renaldas Gabartas, Eglė Girdenytė, Justas Lengvinas, Dainius Leonavičius, Vitoldas Milius, Jurgis Paplaitis, Žilvinas Pekarskas, Valdas Valiukevičius.

Jau pareiškė norą dalyvauti

Drauge su naujos komisijos išrinkimu, atidaryta ir registracija į konkursą. Įvairių automobilių gamintojų atstovai į rinkimus kasmet deleguoja savo ryškiausius modelius, šviežiausius rinkos naujokus, ir tikisi, kad konkurso pabaigoje galės greta automobilio pavadinimo pridėti ir garbingą „Metų automobilio“ titulą.

Tad vos paskelbus, kad registracija pradėta, tai, kad rengiasi dalyvauti konkurse, pranešė ne vienas gamintojas. LŽA atstovai išduoda, kad norą dalyvauti pareiškė „Audi“, „Volkswagen“, „Renault“, „Volvo“, „Mercedes-Benz“ atstovai, o „Honda“ atstovybė netgi spėjo užregistruoti du pirmuosius konkurso dalyvius – „Civic“ ir HR-V modelius.

Konkurso dalyvių registracija tęsis iki spalio 12-os dienos, o jau spalio 26-ąją iškilmingai startuos „Lietuvos metų automobilis 2023“. Per mėnesį laiko truksiančius rinkimus visi automobiliai bus detaliai išbandyti Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos autodrome bei slidžių dangų poligone, modeliai su visais varančiaisiais ratais bus patikrinti specialioje platformoje Druskininkuose, kur įsikurs tradicinė konkurso bandymų stovykla. Kad bandymų sąlygos būtų vienodos, visi konkurso dalyviai bus „apauti“ vienodomis žieminėmis „Continental“ padangomis.

Renginio finalas numatomas lapkričio 26-ąją, kai paaiškės, kurie automobiliai šiemet buvo verti pačių geriausių vardo.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas