Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kovai su greitį viršijančiais vairuotojais – savadarbiai „gulintys policininkai“

Net iš pažiūros nuošaliose didmiesčio prieigų gatvelėse vairuotojai linkę laikytis miesto tempo, dėl ko kyla pavojus pėstiesiems ir dviratininkams. Taip pat, jei kelias nėra asfaltuotas, vasarą dideliu greičiu lekiantys automobiliai kelia į orą stulpus dulkių.
Savadarbis „gulintis policininkas“
Savadarbis „gulintis policininkas“ / (Sauliaus Rinkevičius/GAZAS.LT nuotr.)

Aukštojo Pavilnio mikrorajono, Grūdų gatvės gyventojai šiai problemai pritaikė labai tiesmukišką, tačiau efektyvų sprendimą. Žvyro dangos kelyje maždaug 50 metrų atstumu vienas nuo kito buvo įrengti du „gulintys policininkai“.

Medinės lentos skersai kelio

Savadarbės konstrukcijos kliūtys automobiliams įrengtos paprastai – skersai kelio permestos pusapvalės lentos, galuose įrėmintos šviesą atspindinčiais kuoliukais. Automobiliui rimtos žalos tokie improvizuoti „gulintys policininkai“ padaryti negali, tačiau saugodami pakabą vairuotojai priversti sumažinti greitį.

Kaip pasakojo šalia problematiškos Grūdų gatvės atkarpos gyvenanti Leukadija dėl transporto judėjimo keliamo triukšmo tekdavo keltis maždaug 5 val. ryto ir uždaryti visus langus. Moteris sutiko, kad kelio asfaltavimas būtų geresnė išeitis, tačiau anot jos, apie tai kol kas galima tik pasvajoti.

Medinių „gulinčių policininkų“ idėjos autoriaus rasti namuose 15min.lt nepavyko, tačiau kaip pasakojo jo kieme įsikūrusiame garaže besidarbuojantys mechanikai, transporto priemonės Grūdų gatve važiuodavo dideliu, iki 100 km/h siekiančiu greičiu.

Kelininkai paliko vietoje

Improvizuotas medines kliūtis automobiliams jau spėjo apžiūrėti ir kelio darbininkai. Anot vieno iš mechanikų, apžiūrėję ir įvertinę tai, kad jie nekelia pavojaus eismo dalyviams, jie paliko gulinčius policininkus vietoje. Pašnekovai pažymėjo, kad tai buvo daroma vardan visų gretimuose namuose gyvenančių žmonių gerovės.

„Jei važiuotų, kaip reikia – 40–50 km/h, viskas būtų gerai, bet visi čia lėkdavo 80–100 km/h“, – pažymėjo vienas iš tapatybės nepanorusių įvardinti mechanikų.

Žilvičių ir Grūdų gatvių sankirta, už kurios ir įrengti mediniai „gulintys policininkai“ – avaringa vieta. Incidentų sumažėjo šiais metais įrengus kelio ženklus, pagal kuriuos pirmenybę turi Grūdų gatve judantys eismo dalyviai.

Prie pat pavojingos sankryžos gyvenantis Aleksandras, savarankiškai įrengtų „gulinčių policininkų“ poveikį įvertino paprastai. „Dabar bent gyventi galima, – sakė jis. – Anksčiau čia net ženklų nebuvo. Netoliese gyvena pinigingas vyrukas ir kuomet sankryžoje ne taip seniai įvyko avarija, jis pasirūpino, kad būtų pastatyti ženklai.“

Piktybiškos pažeidėjos – moterys

Aleksandras pasakojo savo akimis matęs, kaip greta jo namų buvo partrenktas dviratininkas. Taip pat jis prisiminė ir prieš keletą metų jauno vairuotojo mirtimi pasibaigusią avariją. Anot jo, kuomet oro sąlygos geros, automobiliai Grūdų gatve važiuodavo visu greičiu.

„Vaikai šalia bėgioja, važinėja dviratininkai, o vairuotojams – nusispjaut. Jeigu sustabdysi ir paprašysi, tuomet sumažins greitį. O dulkės čia kyla aš net nežinau, kokius 10 metrų į viršų“, – komentavo pašnekovas.

Kaip sakė Alenksandras, žmonės ne kartą kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę su prašymais kaip nors spręsti eismo Grūdų gatvėje problemas, tačiau jokio atsakymo nesulaukė. Galiausiai vienas iš gyventojų pats ėmėsi iniciatyvos.

Net ir įrengus „gulinčius policininkus“, anot Alenksandro, vis tiek yra žmonių, kurie greitai važiuoja vien dėl užsispyrimo, principų. Pašnekovo teigimu, piktybiškai viršydamos greitį KET ir toliau pažeidinėja netoliese gyvenančios dvi vidutinio amžiaus moterys. Viena iš jų su didžiuliu „Toyota Land Cruiser“ visureigiu medines lentas tiesiog peršoka.  

Už savivalę – 1000 Lt bauda  

Tokią piliečių iniciatyvą, įrengiant reikalavimų neatitinkančias technines eismo reguliavimo priemones, policija vertina neigiamai. Kaip pažymėjo Lietuvos kelių policijos tarnybos administracinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Serapinas, tokių priemonių įrengimas nėra saugus ir tai gali sukelti neigiamas pasekmes saugiam eismui.

Kaip 15min.lt informavo policijos atstovas, kiekviena tokia įrengiama priemonė turi atitikti jai keliamus reikalavimus ir nustatyta tvarka suderinta su suinteresuotomis institucijomis. Klausiamas, apie tai, ar savavališkai įrengi gulintys policininkai bus išmontuoti, ar palikti A.Serapinas buvo itin griežtas.

„Vienareikšmiškai tokios neteisėtai įrengtos techninės eismo reguliavimo priemonės privalo būti išmontuotos, o juos savavališkai įrengę asmenys turėtų būti patraukti administracinėn atsakomybėn“, – komentavo jis.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK) numatyta atsakomybė už neteisėtai įrengtas technines eismo reguliavimo priemones. Bauda už šią veiką – nuo 100 iki 500 litų. Anot A. Serapino, tokių neteisėtų priemonių įrengimas taip pat gali būti traktuojamas kaip kliūties kelių eismui sudarymas ir kelių gadinimas. Bauda už šią veiką numatyta nuo 500 iki 1 000 litų.

Kelių policijos tarnyba apie šią neteisėtai įrengtą kliūtį informuos kelio savininką, Vilniaus miesto savivaldybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius