Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 22d. 16:27

Kurie ministrai į darbą juda alternatyviais būdais, o kuris atsisakė BMW

Ministrai Dieną be automobilio
Aplinkos ministerijos nuotr. / Ministrai Dieną be automobilio
Rugsėjo 22-oji – Diena be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas. Kai kuriems Vyriausybės nariams diena be automobilio yra kasdienybė. Du ministrai dažnai keliauja dviračiu, du – traukiniu, dar dviem patogiausias būdas – pėstute. Kiti, gyvenantys toli nuo miesto centro ar turintys nuvežti vaikus į ugdymo įstaigas, dažniau renkasi automobilį, rašoma pranešime.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir energetikos ministras Dainius Kreivys kas dieną į darbą eina pėsčiomis. Ir ne tik į darbą – jiedu visur, kur tik įmanoma, vaikšto.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė kasdien į Vilnių iš Kauno važiuoja traukiniu. Iš savo namų Kaune traukiniu dažnai keliauja ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Abu pabrėžia, kad tokia kelionė – tai ir galimybė atsidėti darbui. Simonas Gentvilas vis dažniau naudojasi ir elektromobilių bei paspirtukų dalijimosi platformomis, nes asmeninio automobilio nebeturi.

Du dviratininkai šioje Vyriausybėje – žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, kurią galima dažnai pastebėti ir riedančią paspirtuku.

Kultūros ministro Simono Kairio kelionės taip pat tvarios – iš Kauno vienu automobiliu įprastai dar važiuoja du kultūros viceministrai. Šitaip lygiomis dalimis trims keleiviams padalintas automobilių emisijų kiekis sumažina kiekvieno keleivio ekologinį pėdsaką.

Kita pusė Ministrų kabineto narių, nors ir vairuoja automobilį, alternatyviai juda po darbo arba laisvalaikiu – kas vaikščioja, kas mina dviratį. Be to, dalis ministrų su Vyriausybės kanceliarija šiais metais nustojo naudotis paveldėtais prabangiais tarnybiniais automobiliais (naujausias atvejis – sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atsisakė BMW 520).

Tarp visų ministrų ypač išsiskiria Kęstučio Navicko įpročiai – jis kasdien dviračiu į darbą ir namo nuvažiuoja net 28 km. 14 km atstumą nuo namų Kairėnuose iki ministerijos Gedimino prospekte jis įveikia per 40 minučių. Šiemet sezoną Kęstutis Navickas pradėjo kovo mėnesį. Pasak ministro, šaltis – niekis, didesnių nepatogumų kelia slidūs keliai ir tamsūs rytai. „Didžiausi kelionės dviračiu iššūkiai ten, kur nėra dviračių takų, kartais erzina ir kai kurių automobilių vairuotojų elgesys. O smagiausia, kad kiekvieną rytą prasilenki su tais pačiais dviratininkais, su kuriais dabar jau sveikinamės“, – sako K. Navickas.

Tarptautinė bendruomenė, kasmet rugsėjo 22-ąją rengdama Dienos be automobilio akciją, siekia atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į automobilių daromą žalai aplinkai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:58
18:16
00:38

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas