Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 21d. 13:17

Nori likti gyvas? Visada pažiūrėk vairuotojui į akis

Portale 15min startavo projektas „Būk saugus kelyje“, kuriame vaikams ir jų tėvams primenami svarbiausi Kelių eismo taisyklių principai. To paties pavadinimo knygelėje, kurią išleido socialiai atsakingi partneriai ir kuri dalijama už dyką, vaikams žaidimo forma paaiškinama, kaip saugiai pereiti gatvę, įvertinti prie perėjos sustojusio automobilio gabaritus, kas yra vairuotojo regėjimo laukas ir t.t. Kitaip tariant, kalbama apie tas svarbias detales, kurias per skubėjimą kartais pamirštame.

Šią medžiagą galima rasti ir interneto svetainėje www.buksauguskelyje.lt.

Specialioje 15min laidoje įmonės „Girteka Logistics“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas Simonas Bartkus, „Circle K“ rinkos vystymo direktorius Renatas Alekna, „Volvo Trucks Lietuva“ Vairuotojų instruktorių grupės vadovas Eivitas Žarys, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas, vyriausiasis komisaras Vytautas Grašys kalbėjo apie tai, kad už savo saugumą eisme atsakome pirmiausia patys. O saugūs galime būti tik tuomet, jei suprasime, kaip vyksta eismas ir teisingai bendrausime su kitais eismo dalyviais.

Kodėl toks svarbus akių kontaktas

Nes žmogus, ypač pėsčiasis, tėra maža pažeidžiama didžiulio proceso dalis. Todėl labai svarbu išmokti teisingai įvertinti situaciją ir prisitaikyti prie jos. To neišmokys nei mokykloje, nei policijoje – kiekvienas pats turi išmokti saugumo pamokas. Žinoma, labai geras būdas eismo saugumo situacijas aptarti šeimoje.

Pavyzdžiui, pašnekovų laidoje minėtas eismo dalyvių akių kontaktas. Dažniausiai pėsčiasis, eidamas per perėją, žvalgosi į šalis. Ir tai yra gerai. Tačiau labai svarbu pažvelgti į atvažiuojančio automobilio vairuotojo akis. Nes pėsčiasis turi suprasti, ar automobilis tikrai ruošiasi sustoti. O vairuotojui svarbu suvokti, ar žmogus tikrai nori pereiti gatvę. Taip ir įvyksta susikalbėjimas.

Pašnekovai pabrėžė, kad akių kontaktas būtinas ir tarp vairuotojų prasilenkiant sankryžoje. O vaikams, einantiems per perėją, jie siūlo dar vieną „triuką“ – draugiškai pamojuoti vairuotojui ranka. Taip jis supras, kad jį matote, vertinate situaciją ir norite pereiti gatvę. Pamojavimas gali reikšti ir elementarų mandagumą.

Projekto partneriai yra „Circle-K“, „Girteka Logistics“, „Volvo“, Lietuvos policija, „Gelbėkit vaikus“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Inicijuotas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas