Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 6d. 17:21

Pūga ir šaltis Šiaulius pavertė čiuožykla – valdžia žada geresnį rytojų

Šiauliečiai didžiuojasi savo miestu, nes jo gatvės yra „ledinės“. Tai pokštas, bet ir teisybė. Šiauliečiai kone prakeikė bendrovę „Ecoservice projektai“, kuri valo miesto gatves. Internete kartu su įniršiu skrajoja ir anekdotai. Kodėl Radviliškyje tokių problemų nėra? Nes ten dar neatvėso po gaisro. Miesto administracija pripažįsta, kad situacija – apverktina, tačiau greitai žada pagerėjimą.

Šiauliečiai skambina pavojaus varpais – miestas tiesiog paralyžiuotas. Įkalnėse sunku užvažiuoti. Kartais automobiliai net slysta atgal. Po miestą važinėjama tokiu greičiu, lyg po kiemą. Gatvėse yra paliktų mašinų, kurios tokiais keliais tiesiog nepavažiuoja.

Viskas prasidėjo jau prieš tris dienas – po pūgos ir staiga užklupusių šalčių. Per visą šį laiką situacija neypatingai pagerėjo. Savivaldybės atstovai penktadienio popietę patys fiksavo kelininkų pažeidimus. Kitaip tariant, tikrino, kur ir kokio storio ledas yra likęs miesto gatvėse.

Dar vienas šiaulietis informavo, kad visą dieną važiavo skersai Lietuvą: „Daug kur keliai sausi lyg vasarą. Panašu, kad vieni kelininkai žino, kuo ir kada barstyti, o kiti – ne.“

„Rytoj bus geriau“

Giedrė Mendoza Herrera, laikinai einanti Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, pripažino, kad per pastarąsias dvi paras eismas gatvėmis smarkiai pablogėjo.

„Prasidėjus snygiui gatvės buvo pabarstytos natrio chlorido mišiniu, sniegas pradėjo tirpti, bet temperatūra sparčiai nukrito. Natrio chloridas veikia iki 9 laipsnių šalčio. Todėl beveik visos gatvės tapo čiuožykla“, – teigia pati tai patyrusi direktorė.

Per pastarąsias dvi paras iškrito 9 cm sniego, o gatvėse buvo išbarstytas rekordinis kiekis druskos (120t) ir druskos-skaldos mišinio (~40t).

Per pastarąsias dvi paras iškrito 9 cm sniego, o gatvėse buvo išbarstytas rekordinis kiekis druskos ir druskos-skaldos mišinio.

Nuolat dirbo 5 barstymo-valymo ir papildomai 3 valymo transporto priemonės, šaligatviams – 8 traktorinės šluotos, 50 žmonių rankiniam valymui.

Penktadienio popietę direktorė patikslino, kad visą dieną gatvėse buvo fiksuojami kelių valymo pažeidimai: „Surašytas aktas, kalbėsimės su rangovu dėl tolesnių veiksmų.“

Po pasikalbėjimo su „Ecoservice projektai“ atstovais, direktorė priminė, kad ketvirtadienio naktį visos gatves pabarstytos žemai temperatūrai skirta druska kalio chloridu ir skalda.

„Visi viadukai, įkalnės ir sankryžos nuolat barstomos, papildomai kalio ir magnio chloridų mišiniais. Po piko valandų visos miesto gatves bus vėl pabarstytos druskos ir skaldos mišiniu. Rytoj druskos poveikis jau bus jaučiamas“, – tikino G.Mendoza Herrera.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas