Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 6d. 15:29

Lenktynininko gudrybės, pritaikytos kasdienybėje – kaip vairuoti ekonomiškiau ir saugiau

„Neste Dream 2 Drive“ komandos lenktynių akimirkos
Luko Žentalio nuotr. / „Neste Dream 2 Drive“ komandos lenktynių akimirkos

​​​​​​​Kiekvienas patyręs vairuotojas pasakytų, kad ekonomiškai ir saugiai vairuoti paprasta – tereikia laiku perjunginėti pavaras ir kelyje elgtis ramiai. Pasak lenktynininko Tauro Tunylos, to nepakanka, kelyje norint jaustis užtikrintai – jis pataria laikytis lenktynėse naudojamų principų, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Jūsų dėmesiui 3 Tauro Tunylos, „Neste Dream 2 Drive“ lenktynių komandos lyderio, patarimai, kaip vairuoti, kad ne tik taupytumėte degalus, bet ir užtikrintumėte savo, aplinkinių ir automobilio saugumą.

Pirmas žingsnis – skvarbus žvilgsnis

Ne tik profesionalus lenktynininkas, bet ir patyręs sportinio vairavimo treneris T.Tunyla sako, kad gero vairavimo pagrindas – kontroliuoti žvilgsnį.

„Galiu išduoti, kad vairavimo metu fokuso perkėlimas toliau padeda nuspėti ateitį. Kitaip tariant, kuo toliau žvelgsite, tuo ankščiau įvertinsite situaciją kelyje ir turėsite daugiau laiko veiksmams suplanuoti“, – pasakojo T.Tunyla.

Pasak lenktynininko, tokiu būdu išvengsite staigaus stabdymo ar akceleracijos, automobilis suvartos mažiau degalų. Be to, vairuotojas į įvykius kelyje sureaguoja greičiau, nei automobilis leidžiasi suvaldomas, todėl iš anksto planuodami veiksmus išvengsite rizikingų situacijų.

Atsikratykite nereikalingo svorio

Lenktyniniai automobiliai gaminami taip, kad jų svoris būtų kiek įmanoma mažesnis. Kuo automobilis lengvesnis, tuo jis dinamiškesnis ir greitesnis, o įsibėgėjimas – spartesnis.

„Tikrai nesiūlau kopijuoti lenktyninių automobilių ir perdaryti miestui skirtas transporto priemones mažinant jų komplektaciją. Tačiau rekomenduoju atsikratyti nereikalingų daiktų ir nenaudojamų elektros prietaisų. Kuo mažesnė apkrova varikliui, tuo mažiau degalų jis reikalaus“, – pabrėžė T.Tunyla.

Rekomenduoju atsikratyti nereikalingų daiktų ir nenaudojamų elektros prietaisų. Kuo mažesnė apkrova varikliui, tuo mažiau degalų jis reikalaus, – pabrėžė T.Tunyla.

Sumažinę apkrovą ne tik sutaupysite degalų – lengvesnis automobilis lengviau paklus jūsų nurodymams. Greitesnė transporto priemonės reakcija užtikrins stabilumą ir patikimumą kiekvienoje situacijoje.

Nuolatinė priežiūra – ilgaamžiškumui

Kaip ir bet kuris kitas mechaninis prietaisas, automobilis reikalauja tinkamos priežiūros. Variklio ekonomiškumas ir detalių veikimo kokybė priklauso nuo to, ar laiku atliekamos gamintojo rekomenduojamos profesionalios apžiūros.

„Mūsų komanda lenktynių automobilį tikrina kilometrų tikslumu. Lygiai taip pat siūlau prižiūrėti ir asmenines transporto priemones. Oro ir kuro filtrus, degimo žvakes ir kitas sudedamąsias dalis patartina tikrinti reguliariai. Taip užtikrinsite ir ekonomišką variklio darbą, ir saugų, nepertraukiamą detalių veikimą vairavimo metu“, – patikino T.Tunyla.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas