Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 19d. 14:56

Lietuvos didmiesčiuose vyko saugaus eismo skatinimo akcija „Padėka už susipratimą“

Saugaus eismo akcijos „Padėka už susipratimą“ akimirka
Organizatorių nuotr. / Saugaus eismo akcijos „Padėka už susipratimą“ akimirka

Trečiadienio rytą, likus mažiau nei savaitei iki šv. Kalėdų, trijuose didžiausiuose šalies miestuose vyko akcija „Padėka už susipratimą“. Iš viso prie penkiolikos vaikų darželių buvo stebimi mažuosius atvežantys tėvai – savanoriai tikrino, ar vaikai automobiliuose sėdi jų ūgiui pritaikytose kėdutėse.

Tvarkingai automobilyje sėdintys vaikai buvo apdovanojami specialiais prizais, o be kėdutės sėdinčiųjų tėvai gavo žodinius įspėjimus. Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Eismo saugumo skyriaus vedėjas Nemunas Abukauskas teigė, kad vėliau šios pareigos imsis policijos pareigūnai. Vien žodiniu drausminimu apsieita nebus – patvirtintos ir piniginės nuobaudos netinkamai vaikus vežantiems tėvams. Jos siekia nuo 100 iki 300 Lt.

Lietuvoje kėdučių reikalavimai pasikeitė šių metų lapkričio 1 d. Nuo tada visus vaikus, kurių ūgis nesiekia 135 cm, automobilyje privalu vežti specialiai jo ūgiui pritaikytoje kėdutėje. Nepaisant to, anot prie vaikų darželių dirbusių savanorių, nemažai tėvų nepakankamai rūpinasi savo atžalų saugumu. Bene 10 proc. vaikų buvo atvežta išvis be kėdučių, o dažniausias pasiteisinimas – neva nuo namų iki darželio kelias nėra tolimas ir vaiko sodinti į kėdutę nėra reikalo.

„Vaikai sudrausmina tėvus“ – apie šią akciją sakė LAKD atstovas. N.Abukausko teigimu, sudrausminus tėvus neretai sulaukiama priešingos reakcijos – yra manančių, kad vaikams skirtos kėdutės niekam nereikalingos arba kad vienos užtenka bent penkiems metams. Tuo tarpu vaikų akivaizdoje apie pažeidimus informuoti tėvai šansų pasitaisyti turi kur kas daugiau.

N.Abukauskas pažymėjo, kad vaikui augant jam reikalingos trys skirtingų dydžių kėdutės. Vienos kokybiškos kėdutės kaina, priklausomai nuo gamintojo, siekia nuo 300 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas