Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 gruodžio 29d. 16:11

Lietuvos dizainerių sąjunga įvertino Vilniaus viešojo transporto stilių

Viešasis transportas Vilniuje
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Viešasis transportas Vilniuje

Lietuvos dizainerių sąjungos leidinyje „Dizaino indeksas LT2013“ įvertintas Vilniaus viešojo transporto stilius. Jis pristatomas tarp kitų geriausių Lietuvos dizaino pavyzdžių.

Vilniaus viešojo transporto stiliui, pasak jo autorių, sukurtas aiškus identitetas – moderni vizualinė sistema. Vienijantis spalvinis kodas apjungė vilniečio kortelę, taksi automobilių dizainą, viešojo transporto numerius, tvarkaraščius bei maršrutus. 

Kad vartotojam būtų patogiau ir aiškiau naudotis paslaugomis buvo smarkiai išdidinti numeriai, atnaujintos ikonos, o sudėtingi viešojo transporto mazgai pavaizduoti metro tiesės principu.

Leidinyje taip pat pristatytas ir oro vežėjui „Air Lituanica“ sukurtas korporatyvinis identitetas. Šį prekės ženklą, pasak jo kūrėjų, įkvėpė  Lietuvos istorija ir aviacijos tradicija, todėl skrydžių bendrovės veidu tapo stilizuoti valstybingumo simboliai. O kompanijos pavadinimas įprasmina lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą lėktuvu „Lituanica“ 1933 m. „Air Lituanica“ ženkle istorinis kunigaikščio Jogailos dvigubas kryžius sumodernizuotas ir tapo stilizuotomis lėktuvo propelerio mentėmis. Skydas raudono šilko fone simbolizuoja apsaugą ir įmonės paslaugų patikimumą. „Air Lituanica“ prekės ženklo vizualikoje naudojami ir Lietuvos kunigaikščių Vytauto Didžiojo bei Kęstučio antspaudai.

Šio Lietuvos dizainerių sąjungos leidinio tikslas - fiksuoti pastarojo periodo Lietuvos dizainerių pasiekimus. Jame skelbiami tik atrinkti lietuvių dizainerių darbai, kurie vienaip ar kitaip reikšmingi Lietuvos kultūrinių industrijų plėtotei.

eBus.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

48:28
34:49
00:43

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas