Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos keliuose – dvigubai daugiau įskilusių automobilių stiklų

Įskilęs automobilio priekinis stiklas
Gamintojo nuotr. / Įskilęs automobilio priekinis stiklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudikai šiemet užfiksavo dvigubai daugiau dužusių priekinių automobilių stiklų. „PZU Lietuva“ duomenimis, vien per devynis šių metų mėnesius išmokų suma už priekinio stiklo dūžį išaugo dvigubai, o įvykių padaugėjo 70%. Be to, vidutinė išmoka už žalą priekiniam stiklui padidėjo trečdaliu.

„Dažniausia tokių įvykių priežastis yra visai nekalta – mažas akmenukas iš po rato gali įskelti arba nepataisomai sugadinti iš paskos važiuojančio automobilio priekinį stiklą“, - pasakojo „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

Pasak jo, automobilių priekinio stiklo dūžis sudaro apie 17 proc. visų kasko draudimo įvykių. Stiklo dūžio nuostoliams atlyginti tenka apie 7 proc. išmokų.

„8 iš 10 kasko draudimą perkančių vairuotojų įsigyja platesnę draudimo apsaugą, kai už priekinio stiklo dūžį nėra taikoma išskaita. Tokiais atvejais vairuotojas turi stiklo remonto ar keitimo darbus patikėti kvalifikuotiems servisams – mūsų partneriams. Taip vairuotojai sutaupo ir pinigų ir laiko. Užregistravę įvykį telefonu, jie iš karto gali vykti į mūsų partnerių atstovybę ir pradėti remonto darbus. Taip naują stiklą galima turėti praėjus vos kelioms dienoms po įvykio“, - teigia „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

„PZU Lietuva“ Žalų departamento vadovas sako pastebėjęs, kad automobilių savininkai vis dažniau linkę rinktis ne draudimo išmoką pinigais ir paskui ieškoti naujo stiklo, bet pasinaudoti kokybiškai dirbančių įmonių paslaugomis, kurios iškart įdeda ir sutvarko automobilio stiklą.

Draudikai pastebi, kad augančias draudimo išmokas lemia ir „jaunėjantis“ automobilių parkas – apdraudžiami naujesni ir brangesni automobiliai, kurių nuostoliams atlyginti atitinkamai skiriama daugiau lėšų.

Per paskutinius 12 mėn. „PZU Lietuva“ už priekinio stiklo dūžį klientams sumokėjo kiek daugiau nei 850 tūkst. Lt.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas