Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 20d. 09:42

Lietuvos vidurio keliuose – automobilizmo klasika

Istorinių automobilių ralis
Istorinių automobilių ralis

Lygiai mėnuo beliko iki birželio 20-osios, kai Kėdainiuose, seniausioje miesto, dar XV-ąjį amžių menančios Senosios rinkos aikštėje, bus duotas startas tradiciniam istorinių automobilių ir motociklų raliui.

Jis, be abejo, labiausia domina senovinių automobilių ir motociklų gerbėjus bei auksarankius jų restauratorius, branginančius nesugadintą originalumą ir kelių dešimtmečių senumo technikos žavesį. Tačiau šiam renginiui jau keli metai paeiliui nelieka abejingi ir daugelis automobilistų, vertinančių technikos apyaušrio meistrų polėkį ir tirštai apgulančių renginio dalyvius jų trumpo atokvėpio valandėlėmis. 

Renginio organizatoriai, vadovaudamiesi Henrio Fordo sentencija, jog auksinių rankų antram gyvenimui prikelta senovinė technika tikrąją vertę įgyja tik važiuodama, ir šįsyk siūlo ne stovinčių, gražiai išrikiuotų mašinų apžiūrą, o tikrą žygį su visais būtinais jo atributais ir nesunkiais išbandymais nei geroką amžiaus naštą turinčiai technikai, nei ją vairuojantiems. 

„Šį ralį, kuriame kviečiami dalyvauti istorinių automobilių, motociklų ir net sunkvežimių savininkai ar vairuotojai, galbūt galima vadinti tiesiog žygiu, nes jame, skirtingai nuo tikrų sportinių batalijų, visų pirma stengsimės tausoti ne tik antrąjį gyvenimą, o kartu ir didžiulę vertę įgijusią techniką, bet ir renginio dalyvius, - sako vienas šio ralio sumanytojų ir organizatorių, VšĮ „Saugus ratas“ vadovas Valdas Juozas Vilūnas. – Tačiau gerai žinodami, kad užkietėjusių automobilistų gyslomis teka kraujas su nedidelėmis benzino priemaišomis, kasmet suteikiame progą jiems ir pasivaržyti. Todėl ir šiemet nepažeisime tradicijos, ralio dalyviams siūlydami nedidelį slalomą ar tikslaus pravažiavimo rungtis, verčiančias pasukti galvą vairuotojus, o dar daugiau – jų šturmanus“. 

Istorinių automobilių ralis
Istorinių automobilių ralis

Būtent „Saugaus rato“ rengiami istorinės technikos raliai tuo ir skiriasi nuo kitų panašių renginių, kurių organizatoriai apsiriboja tik sudarydami galimybę senovinės technikos mėgėjams susiburti draugėn, o žiūrovams – progą susipažinti su įdomiais eksponatais. 

Birželio 20-ąją Lietuvos geografiniame centre – Kėdainiuose – prasidėsiančio senovinių automobilių ir motociklų ralio dalyvių laukia daug malonių siurprizų, kuriuos ne visus likus mėnesiui iki starto linkę atskleisti renginio organizatoriai. Tačiau jau dabar būsimojo ralio dalyvius galima patikinti, jog renginys prasidės nuo pažintinės ekskursijos pėstute po unikalų Kėdainių senamiestį, kuriame kažkada gyveno ir taikiai sutarė lietuviai ir žydai, lenkai ir rusai, vokiečiai ir net škotai, o ekskursiją ves kėdainietis iki kaulų smegenų, Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis, galintis prakalbinti kone kiekvieną Senosios rinkos aikštės grindinio akmenį.    

Istorinių automobilių ralis
Istorinių automobilių ralis

Renginys finišuos to paties šeštadienio pavakarę Kėdainiuose, Didžiojoje gatvėje.

Ralio nugalėtojai bei prizininkai, o kartu ir visi jo dalyviai bus apdovanoti ir pagerbti renginio uždarymo vakare, kuriam svetingai duris atvers prestižinė kėdainiečių susitikimų vieta – Grėjaus namas. 

Organizatoriai, nenorėdami kad senovinės technikos raliai panašėtų į nevaldomą kermošių, žada apsiriboti daugiausia 30 ekipažų, pasiryžusių su savo išpuoselėta technika Lietuvos vidurio lygumų keliais tądien nuriedėti 110-120 kilometrų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas