Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 5d. 16:53

Masinė avarija Didžiojoje Britanijoje: sudaužyti daugiau nei 130 automobilių, dešimtys žmonių sužeista

Masinė avarija Anglijoje
„Scanpix“ nuotr. / Masinė avarija Anglijoje

Anglijoje ankstų rugsėjo 5-osios rytą įvyko didžiulė avarija: A249 kelyje, Kento regione, susidūrė 130 automobilių. Dėl tiršto rūko vairuotojai paprasčiausiai nepastebėdavo priekyje susidūrusių automobilių ir avarijų virtinė tęsėsi ne vieną minutę.

BBC praneša, kad susidūrė daugiau nei 130 automobilių, o 27 jų keleiviai bei vairuotojai išgabenti į šešias artimiausias ligonines. Dviems šimtams į masinę avariją pakliuvusių žmonių prireikė suteikti pirmąją pagalbą, bet jie iškeliavo į namus.

Aštuoni avarijos dalyviai sužeisti rimtai, tačiau, preliminariais duomenimis, jų gyvybei pavojus negresia.

Avarija įvyko ant kelių šimtų metrų ilgio tilto per Sveilo upę, kelios dešimtys kilometrų į rytus nuo Londono. Vienas nukentėjusysis teigė, kad matomumas buvo labai prastas – galima buvo įžiūrėti vos kelis metrus.

Nepaisant to, dauguma automobilių per tiltą važiavo išjungtomis artimosiomis šviesomis. Priešingai nei Lietuvoje, Anglijoje nėra privaloma visą parą važiuoti įsijungus artimųjų šviesų žibintus. Maksimalus leistinas greitis šioje vietoje – 112 km/val. (70 myl./val.).

„Tai buvo siaubinga. Važiavau neskubėdamas ir priekyje staiga išvydau kelis susidūrusius sunkvežimius bei po jais palindusius automobilius, ant asfalto gulėjo keli žmonės“, – pasakojo incidento liudininkas Martinas Stammersas. Jis – vienas iš nedaugelio, sugebėjusių išvengti susidūrimo. Pastebėjęs priekyje sustojusius automobilius, M.Stammersas sugebėjo savąjį nukreipti į tarpą tarp skiriamosios juostos ir sustojusio automobilio bei sėkmingai sustoti.

„Nuo sustojimo praėjus dešimčiai minučių, dar galėjau girdėti dūžtančių automobilių ir sunkvežimių garsus“, – pasakojo vyras. Jis teigė, kad su sūnumi bėgo įspėti kitų vairuotojų, kad šie sumažintų greitį. „Vėliau viena moteris pribėgo prie manęs ir kūkčiodama padėkojo už išgelbėtą gyvybę“, – pridėjo vyras.

VIDEO: 130 automobilių avarija Anglijoje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie Gazas