Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 19d. 13:57

„Audi“ priešistorė: maža, keista, elektrinė dėžė su ratais „Slaby-Beringer“

Slaby-Beringer priminė dėžę su ratais. (Audi nuotrauka) Tik prenumeratoriams
Slaby-Beringer priminė dėžę su ratais. (Audi nuotrauka)
Elektromobilis yra labai senas išradimas – baterijų energija varomi automobiliai važinėjo dar prieš daugiau nei šimtą metų. Net jei pažvelgtumėte į „Audi“ kompanijos priešistorę, rastume keistą mažą elektromobilį „Slaby-Beringer“ – jis neturėjo vairaračio ir iš esmės priminė medinę dėžę su ratais.

Manėte, kad elektromobilis yra visai naujas daiktas? Iš tikrųjų, 20-jo amžiaus pradžioje jau buvo naudojami ir elektriniai sunkvežimiai. O ir 100 km/val. greičio riba pirmą kartą taip pat buvo peržengta elektromobiliu. Taigi šis mažytis „Slaby-Beringer“, gamintas 1919-1924 metais, toli gražu nebuvo vienas iš pirmųjų elektromobilių.

Vietoje lėktuvo kūrė elektromobilį

Rudolfas Slaby buvo inžinieriaus ir verslininko Adolfo Slaby sūnus, gimęs 1887 metais. Adolfas Slaby, beje, yra laikomas vienu iš „Telefunken“ kompanijos tėvų. Pirmojo pasaulinio karo metais Rudolfas Slaby studijavo aeronautikos inžineriją. Šie mokslai greitai tapo nereikalingi, nes karą pralaimėjusi Vokietija pasirašė Versalio sutartį, pagal kurią nebegalėjo gaminti lėktuvų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Nodum.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

02:04
31:41
24:11

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas