TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Medikai įsigijo visureigį-greitosios pagalbos automobilį

Alytaus greitosio pagalbos automobilis „Nissan Navara“
Alytaus sav. adm. nuotr. / Alytaus greitosio pagalbos automobilis „Nissan Navara“
Šaltinis: 15min
14
A A

Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotis (GMP) įsigijo naują padidinto pravažumo greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nauju automobiliu medikai galės greičiau atvykti pas ligonius ir sunkiai išvažiuojamais keliais.

Alytaus rajono GMP stoties direktorius Aleksandras Bružas naują greitosios pagalbos automobilį pristatė savivaldybės merui Algirdui Vrubliauskui, mero pavaduotojui Arvydui Balčiūnui, taip pat rajono Pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriui Gediminui Krasauskui, apskrities ligoninės direktoriui Artūrui Vasiliauskui.

Anot rajono mero A. Vrubliausko, tokią žiemą nereikia bijoti sniego, o patižusių kelių, kuriais greitosioms sunku pravažiuoti, pasiekti ligonius. Jis pasidžiaugė, kad įstaiga savo lėšomis įsigijo naują GMP automobilį. „Kolektyvas susitelkęs, neišmoka visko premijoms ir algoms, o investuoja į aparatūrą, šiuo atveju – transportą, dėl geresnės paslaugos kokybės“,– sakė meras A. Vrubliauskas. 

Jo teigimu, naujo didesnio pravažumo automobilio įsigijimas yra prasminga investicija. „Operatyvumas, laiku suteikta pagalba, ligonio pristatymas į ligoninę yra sėkmės laikas, daugeliu atvejų sprendžiamas mirties ir gyvybės klausimas – jau tada čia pinigų nereikia skaičiuoti“,– sakė meras. Naujo didesnio pravažumo GMP automobilio įsigijimas, anot jo, yra šventė ir pacientams. 

Alytaus rajono savivaldybės GMP stoties dispečerinė tarnyba aptarnauja visą apskritį, greitoji pagalba teikiama Alytaus rajono, miesto ir Lazdijų rajono teritorijose, prireikus ir kitų savivaldybių teritorijose. Rajono meras A. Vrubliauskas mano, kad būtų tikslinga, jog Alytaus GMP bazėje būtų ir kitų apskrities savivaldybių GMP stotys.

Už 78 000 eurų Alytaus rajono savivaldybės GMP stoties įsigytas „Nissan Navara“ markės automobilis pagamintas  2015 m., 2,5 darbinio tūrio, 140 kilovatų galingumo.

„Nissan Navara“ markės automobilis pagamintas  2015 m., 2,5 darbinio tūrio, 140 kilovatų galingumo.

Kaip sakė direktorius A. Bružas, Alytaus rajone, mieste ir Lazdijų rajone kiekvieną parą budi aštuoni greitosios medicinos pagalbos automobiliai – šeši Alytuje ir du Lazdijuose. Seniausiam automobiliui yra aštuoni metai, tačiau kiekvieno automobilio rida sudaro daugiau  kaip 60 tūkst. kilometrų per metus. „Norėtume, kad automobilių parkas greičiau atsinaujintų. Per metus įsigyjame po vieną automobilį“,– sakė A. Bružas. 

„Jeigu jis pasiteisins, ir jisai tiks mūsų rajonui ir pacientams, manau, kad kitas irgi bus toks pat automobilis“,– sakė GMP stoties direktorius A. Bružas. Jis norėtų, jog visi GMP automobiliai būtų didelio pravažumo, kad nereikėtų dispečerėms spręsti, kokį automobilį siųsti pas pacientą. „Sunku bus padalinti, bet tokia yra realybė, džiaugiamės ir šiuo vienu pirkiniu“,– sakė Alytaus rajono savivaldybės GMP direktorius. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas