Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 31d. 12:02 , Atnaujinta: 2013 gruodžio 31d. 12:32

Michaeliui Schumacheriui atlikta dar viena operacija, jo būklė stabilizuota

Michaelis Schumacheris 2008-ųjų rugpjūtį
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michaelis Schumacheris

Grenoblio ligoninės medikai spaudos konferencijoje pranešė, kad pirmadienio vakare Michaeliui Schumacheriui buvo atlikta dar viena operacija, siekiant sumažinti spaudimą smegenyse.

Iki antradienio ryto vokiečio būklė buvo vertinama kaip kritiška. 

Buvęs lenktynininkas toliau yra intensyviai prižiūrimas. Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje Grenoblio ligoninės, į kurią po sekmadienį patirtos traumos buvo nugabentas M.Schumacheris, gydytojai teigė negalintys prognozuoti, ar vokietis gyvens.

Būklė – geresnė nei pirmadienį

Antradienio ryte darytos encefalogramos rodo, kad M.Schumacherio padėtis šiek tiek pagerėjo. Šiuo metu buvusio lenktynininko padėtis stabilizavosi.

Atlikti operaciją buvo nuspręsta pasitarus su M.Schumacherio šeimos nariais. Pasak chirurgo J.F.Payeno, šiuo metu medikai geriau kontroliuoja vokiečio padėtį nei pirmadienį.

Pasak medikų, iš pradžių pašalinta hematoma smegenų išorėje, kad būtų sumažintas spaudimas. Vėliau skanogramos parodė, kad hematomų yra ir smegenų viduje. Vieną jų, smegenų kairėje pusėje, pašalinti nebuvo sudėtinga, todėl ir buvo nuspręsta tai padaryti. Operacija prasidėjo 22 val. ir truko dvi valandas.

Esama ženklų, leidžiančių manyti, kad padėtis geriau kontroliuojama nei vakar.

„Negalima sakyti, kad jam negresia pavojus“, – sakė operaciją atlikęs neurochirurgas J.F.Payenas. Vis dėlto chirurgai laimėjo daugiau laiko, tačiau ateinančios valandos vis dar bus kritiškos.

„Turime planą, kaip ištaisyti kai kurias likusias anomalijas“, – pridūrė spaudos konferencijoje dalyvavę gydytojai.

J.F.Payenas pridūrė, kad kitų pažeistų M.Schumacherio smegenų vietų neįmanoma operuoti.

Medikai atsisako spėlioti, ar M.Schumacheris pasveiks. Jis vis dar dirbtinai sukeltos komos būsenos, o jo kūno temperatūra palaikoma sumažinta. Nors paciento būklė stabilizuota, ji bet kurią akimirką gali vėl pablogėti – ji vis dar per prasta, kad vokietis būtų pervežtas į kitą ligoninę.

„Esama ženklų, leidžiančių manyti, kad padėtis dabar kontroliuojama geriau nei vakar“, – teigė ligoninės atstovė Jacqueline Hubert.

Grenoblio ligoninės medikai spaudos konferencijos pabaigoje pabrėžė, kad M.Schumacheriui skiriamas dėmesys, kurio sulauktų ir bet kuris kitas panašią traumą patyręs žmogus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

09:12
07:48
01:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas