Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ministras Vytenis Povilas Andriukaitis vairuotojams: jūs ne vokiečiai ir ne britai, kad jaustumėte stabdžius

Vytenis Andriukaitis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytenis Andriukaitis
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis „Žinių radijo” laidoje „Ryto espresso” sakė, kad kovojant su opia alkoholizmo problema būtina taikyti kompleksines sankcijas, kada būtų laipsniškai keliamas akcizas alkoholiui, ribojama jo lauko reklama, vairuotojams leistinas įpūsti promilių kiekis būtų sumažintas iki nulio, o galimybę įsigyti alkoholio ir tabako gaminių turėtų tik vyresni nei abiturientai.

„Akivaizdu, kad alkoholio licencijų išdavimo skaičius peraugo bet kokio sveiko proto ribas. Mes šiandien esame išdavę daugiau kaip 19 tūkstančių licencijų. Kitaip sakant, įvairių prekybos taškų, kioskų, prekiaujančių alkoholiu, yra tiek, kiek tik jie nori. Tokie skaičiai šiurpina“, – sakė V. P. Andriukaitis.

Pasak ministro, praėjusiais metais alkoholio vartojimas išaugo dar labiau, ypač tai pasimatė tarp paauglių. Taip pat išaugo apsinuodijimų bei ankstyvų mirčių skaičius.

„Mūsų girtavimo kultūra – ne vokiečių ir ne britų, kur vyrauja kiti kultūriniai mechanizmai, ir girtuokliavimo tradicijos iš viso nėra“, – sakė V.P.Andriukaitis

Kone didžiausią susidomėjimą turėtų sukelti siūlymas mažinti promilių kiekį vairuotojų kraujyje, t.y. padaryti taip, kad nebūtų leidžiama prie vairo sėsti kad ir mažai išgėrus. Nors teigiama, kad kartais promilių organizme gali atsirasti ne tik dėl alkoholio, bet nuo kokių nors vaistų, sveikatos apsaugos ministras netiki tokiais dalykais ir aiškina, kad tokie vairuotojų teiginiai yra nerimti, o tokių atvejų gali būti tik vienas kitas.

„Akivaizdu, kad Lietuvoje gėrimo tradicija ir girtuokliavimo kultūra yra labai baisi. Išgėrus vieną taurelę, nemaža dalis žmonių išgeria ir antrą, ir trečią. Ką rodo įvykiai keliuose? Didžiausia dalis nelaimių yra neblaivių vairuotojų arba kitų neblaivių transporto eismo dalyvių“, – tikino ministras.

„Neblaivių vairuotojų nelaimės yra tragiškai skaudžios: ne tik mirtys, ne tik suluošinti gyvenimai ir t.t. Mūsų girtavimo kultūra – ne vokiečių ir ne britų, kur vyrauja kiti kultūriniai mechanizmai, ir girtuokliavimo tradicijos iš viso nėra“, – sakė pašnekovas.

„Dalis mūsų visuomenės neturi jokių stabdžių“, – apie išvardintų sankcijų reikalingumą kalbėjo V. P. Andriukaitis.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas