Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 14d. 22:59

Mokamą automobilių statymą svarstoma įvesti ir Alytuje – N.Cesiulis mano, kad jis nereikalingas

Nerijus Cesiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nerijus Cesiulis

Pirmadienio vakarą Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo feisbuko paskyroje pasidalino pasvarstymais apie mokamą automobilių statymą miesto centre ir kvietė į diskusiją įsijungti ir miesto gyventojus.

Pasak jo, siūloma, kad automobilio statymas Alytaus centre kainuotų apie 30 centų. Esą taip per metus būtų surinkta apie 138 tūkst. eurų. Specialistai skaičiuoja, kad parkavimo automatai atsieitų 182 tūkst. eurų. Kasmet jų priežiūrai ir administravimui prireiktų apie 68 tūkst. eurų, nurodo miesto meras.

N.Cesiulis toliau rašo, kad mokamos parkavimo aikštelės atsirastų 8 Alytaus gatvėse: Jotvingių, Seirijų, Ligoninės, S. Dariaus ir S. Girėno, Vilniaus, Savanorių, Rotušės a., Pulko ir Alyvų take.

„Kodėl to reikia? Vieni piktinasi, kad darbo metu į miesto centrą atvažiavę žmonės neranda vietos automobiliui pasistatyti, todėl apmokestinus aikšteles problemos esą išsispręstų.

Kiti pagrindiniu argumentu laiko ekologiją – mokesčiai priverstų miestiečius rinktis viešąjį transportą, dviračius, paspirtukus ir pan. Treti miesto centrą mato kaip didelę parkavimo aikštelę, o to save gerbiantis miestas tiesiog negali leisti. Žinoma, yra tokių, kuriems tiesiog gerai taip, kaip yra“, – savo feisbuko paskyroje rašo Nerijus Cesiulis.

Meras taip pat pateikia ir savo nuomonę, dėl to, ar mokamų automobilų stovėjimo aikštelių miestui tikrai reikia.

„Ką aš manau? Pirmiausia, ar dėl to nenukentės miesto centre įsikūrusios įstaigos: kavinės, grožio salonai, prekybininkai, švietimo, sporto ir kultūros įstaigos? Iš kitos pusės, ar dėl to nenuskriausime mažiausiai uždirbančių, kuriems svarbus kiekvienas centas.

Tiesą sakant, abejoju, ar mokamas parkavimas mūsų mieste iš esmės yra reikalingas. Vargu ar įranga ir jos administravimas atsipirks. Maža to, spėju, kad tai sukels daugiau nepatogumų centre gyvenantiems alytiškiams, nes nenorėdami mokėti už parkavimą, vairuotojai įsigudrins statyti automobilius daugiabučių kiemuose“, – savo nuomonę pateikia miesto meras.

Nerijus Cesiulis po įrašu komentaruose prašo įsijungti ir miesto gyventojus: „kalbam, diskutuojam, o galutinį žodį tars tarybos nariai“.

ALYTIŠKIAI, PASITARIAM! Kuo toliau, tuo dažniau girdžiu kolegų politikų diskusijas dėl mokamo/nemokamo parkavimo miesto...

Posted by Alytaus miesto meras - Nerijus Cesiulis on 2020 m. rugsėjo 14 d., pirmadienis
Komentarai: 6

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Interviu
Interviu

Video

22:08
17:24
00:38

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas