Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 20:15

Mokyklinius autobusus kadaise vairavo nepilnamečiai: kaip tai galėjo nutikti?

Vaikai – neįkainojamas turtas, kurį tėvai nori apsaugoti nuo visų pavojų. Bet dabar įsivaizduokite, kad kiekvieną rytą savo vaiką įsodinate į autobusą, kurį vairuoja šešiolikmetis, turintis gal pusmetį vairavimo patirties. Skamba keistai? JAV taip užaugo milijonai žmonių!
Mokykliniai autobusai 1974 metais. (David Rees, Wikimedia) Tik prenumeratoriams
Mokykliniai autobusai 1974 metais. (David Rees, Wikimedia)

Jauni vairuotojai JAV

Jūs tikriausiai žinote, kad didelėje JAV dalyje vairuoti galima nuo 16 metų amžiaus. Galbūt manote, kad šešiolikmečiai nėra pasiruošę atsakingam dalyvavimui eisme, bet JAV paaugliai dažnai patys važiuoja į mokyklą.

Nors apribotą vairuotojo pažymėjimą (vadinamąjį mokinio leidimą) JAV galima gauti esant 14-16 metų amžiaus, pilnas, neapribotas vairuotojo teises gali gauti 16-18 metų amžiaus paaugliai. Tai priklauso nuo vietinių valstijų įstatymų. Paaugliai JAV vairuoja labai dažnai ir diskusijų apie būtinybę iškraustyti juos iš automobilių, negirdėti. Jie smagiai rieda į mokyklas milžiniškais amerikiečių taip mėgstamais pikapais.

Ir taip – šešiolikmečiai gali vairuoti pikapus, net jei jie yra labai dideli ir sunkūs. JAV profesionaliems vairuotojams reikia komercinio vairuotojo pažymėjimo (komercinės licencijos), bet savo reikmėms galima vairuoti ir labai dideles mašinas. Tikriausiai filmuose esate matę tuos milžiniškus namelius ant ratų ir susimąstėte – negi visi JAV turi sunkvežimio vairuotojo pažymėjimus? Ne, didžiojoje JAV dalyje tokios mašinos yra vairuojamos su įprastais automobilių vairuotojo pažymėjimais ir komercinės licencijos tam nereikia. Nors, žinoma, taisyklės tarp valstijų šiek tiek skiriasi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas