Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motociklininkai kviečiami jėgas bandyti lenktynių trasoje, o ne gatvėje

Motociklininkas
„Motodiena“ organizatorių nuotr. / Motociklininkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Paskutinį vasaros sekmadienį Susisiekimo ministerija drauge su sporto klubu „Coffee Racers“ visus motociklininkus, motorolerių ir mopedų vairuotojus kvies savo vairavimo įgūdžius išbandyti vienintelėje šalyje profesionalioje žiedinių lenktynių trasoje – „Nemuno žiede“, Kačerginėje netoli Kauno. Čia vyks nemokamas renginys „Moto diena“, kuriuo siekiama paskatinti dviračių motorinių transporto priemonių vairuotojus greičiu mėgautis specialioje, uždaroje trasoje, o ne gatvėje.

„Vasarai baigiantis motociklininkai, motorolerių ir mopedų vairuotojai galės įvertinti savo galimybes – kokius vairavimo įgūdžius įgavo per šį sezoną. Profesionalūs lenktynininkai dalyvius instruktuos apie saugų elgesį trasoje, parodys važiavimo trajektorijas, atsakys į klausimus dėl vairavimo technikų. Lenktynių trasoje budės Greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažas, važiavimus iš bokštelių prižiūrės profesionalūs teisėjai. Taip išbandyti save išties yra gerokai saugiau nei bendro eismo keliuose“, – pažymi sporto klubo „Coffee Racers“ vadovas Adomas Dautartas.

Renginio partnerė Susisiekimo ministerija tikisi, kad motociklų, mopedų ir motorolerių vairuotojai, važinėdamiesi specialiose trasose, rečiau ryšis pavojingam vairavimui gatvėse. „Greičio viršijimas paprastai ir tampa eismo įvykių, į kuriuos patenka ir dėl kurių rimtai nukenčia motociklų vairuotojai, priežastimi. Tad važinėjimasis ir tobulinimasis specialiai tam skirtose trasose gali sumažinti šių eismo įvykių skaičių. Viliamės, kad tokie renginiai taps vis populiaresni“, – sako Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Coffee Racers“ vadovo teigimu, panašus renginys pernai sutraukė apie 200 motociklininkų. Šiemet nuspręsta nepalikti užmarštyje ir „mažesniųjų brolių“ – motorolerių, mopedų – vairuotojų. „Nemaža dalis jų – jaunimas, kuris ateityje veikiausiai persės ant galingų motociklų. Tad kuo anksčiau pradės tinkamai tobulintis bei suvoks saugaus vairavimo principus, tuo jiems patiems bus naudingiau“, – akcentuoja A. Dautartas.

Šis renginys – antrasis iš keturių planuojamų „Moto dienų“. Pirmoji „Moto diena“ vyko praėjusį sekmadienį Šiaulių Bačiūnų kartodrome, kur susirinko dalyviai iš Šiaulių, Kėdainių, Mažeikių, Kelmės, Klaipėdos, Kauno ir Telšių. Dar du renginiai numatomi rugsėjį.

Prieš važiavimus lenktynių trasoje bus tikrinama kiekvieno motociklo techninė būklė. Važiuoti lenktynių trasa leidžiama tik specialią motoaprangą, šalmą, batus, pirštines turintiems vairuotojams. Organizatoriai taip pat rekomenduoja važiavimų metu dėvėti nugaros apsaugą. Vienu metu važiuoti galės ne daugiau kaip 10 motociklų arba 15 mopedų ar motorolerių, todėl visi norintieji dalyvauti renginyje turi iš anksto užsiregistruoti motodiena.lt. Kiekvienam dalyviui bus leidžiama važiuoti vieną ar du kartus po 25 minutes.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas