Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 10d. 12:20

Motociklų ir motorolerių vairuotojai praktikuosis Aukštadvario kartodrome

Motociklininkas
„Motodiena“ organizatorių nuotr. / Motociklininkas

Šiandien Aukštadvario kartodrome sporto klubas „Coffee Racers“ drauge su Susisiekimo ministerija organizuoja nemokamą renginį visiems motociklų, mopedų ir motorolerių vairuotojams. Šiuo renginiu siekiama, kad motorinių dviračių transporto priemonių vairuotojai praktikuotųsi ar išbandytų savo galimybes specialiai tam skirtose trasose, o ne gatvėse.

„Kartodromo trasoje didelį greitį sunku išvystyti, tačiau tai tobula vieta mokytis valdyti motociklą – „guldyti“ posūkiuose, „kontrvairuoti“ – kas vėliau labai praverčia staigiam kliūties apvažiavimui. Be to, kartodrome tiesiosios neilgos, tad labai patogu tobulintis mopedų ir motorolerių vairuotojams“, – teigia sporto klubo „Coffee Racers“ vadovas Adomas Dautartas. Pasak jo, į Aukštadvario kartodromą ypač mėgsta atvažiuoti motociklų vairuotojai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Elektrėnų, netgi Marijampolės.

„Kiekvienas vairuotojas, nepriklausomai nuo transporto priemonės, turėtų prisiimti asmeninę atsakomybę už eismo saugą – visų pirma, laikydamasis Kelių eismo taisyklių ir gerbdamas kitus eismo dalyvius, antra, tobulindamas savo vairavimą, – sakė Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis. – Motociklų, motorolerių ir mopedų vairuotojams tenka didesnis iššūkis – atsižvelgiant į transporto priemonės valdymą ir didesnį pažeidžiamumą, jiems reikia ir daugiau vairavimo įgūdžių. Uždaros, specialiai greitam važinėjimuisi pritaikytos trasos yra tinkamiausios vietos, kur vairuotojai gali tobulintis. Tikimės, kad važinėjimasis specialiose trasose ir tokių renginių organizavimas, kai dalyvius prižiūri profesionalai, pasiteisins kaip prevencinė priemonė, siekiant sumažinti eismo įvykių keliuose skaičių“.

Dar vienas tokio tipo renginys vyks „Nemuno žiede“, Kačerginėje, rugsėjo 18 dieną. Tai likę du iš keturių organizuojamų renginių, kuriais siekiama padidinti eismo saugą bendro naudojimo keliuose. Norintys dalyvauti renginiuose motociklų, mopedų ir motorolerių vairuotojai turi registruotis tinklalapyje www.motodiena.lt.

Prieš važiavimus lenktynių trasoje bus tikrinama kiekvieno motociklo techninė būklė. Važiuoti lenktynių trasa leidžiama tik specialią aprangą, šalmą, batus, pirštines turintiems vairuotojams. Organizatoriai taip pat rekomenduoja važiavimų metu dėvėti nugaros apsaugą. Vienu metu važiuoti galės ne daugiau kaip 10 motociklų arba 15 mopedų ar motorolerių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas