Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 24d. 17:08

Ne vietoje Vilniuje palikę automobilį galite jo neberasti – grįžtama prie tokių mašinų nutempimo

Išvežami ne vietoje stovėję automobiliai Daugėliškio g., Vilniuje
Vilniaus m. sav. nuotr. / Išvežami ne vietoje stovėję automobiliai Daugėliškio g., Vilniuje

Penktadienis nėra džiugus bent keliems vairuotojams, kurie savo automobilius pastatė po tai draudžiančiais daryti ženklais Vilniaus Daugėliškio gatvėje. Jie buvo nutempti, tad savininkams teks jų ieškoti specialioje aikštelėje. Ir tai tik pradžia – Vilniaus savivaldybė kartu su policija ketina netrukus imtis kur kas dažniau tokių būdų ir taip tramdyti kitiems trukdančius vairuotojus.

Informacija apie tai, kad Vilniuje, Daugėliškio gatvėje, nutempiamos ne vietoje stovėjusios mašinos, pasklido feisbuke. Ja Lietuvos pėsčiųjų asociacijos puslapyje pasidalijo Vilniaus tarybos narė Donalda Meiželytė, parašiusi: „Daugėliškio gatvė šiandien. Aš negaliu patikėti savo akim!!!“ Ir pridėjo kelias tai liudijančias nuotraukas.

Bandomoji akcija

Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas 15min sakė, kad penktadienio akcija buvo bandomoji – žiūrėta, kaip pavyksta automobilius išvežti.

Vilniaus m. sav. nuotr./Išvežami ne vietoje stovėję automobiliai Daugėliškio g., Vilniuje
Vilniaus m. sav. nuotr./Išvežami ne vietoje stovėję automobiliai Daugėliškio g., Vilniuje

„Dažnai už kelių eismo taisyklių pažeidimą, ypač parkavimo, bauda nebūtinai būna ta labiausiai paveiki priemonė. Ypač Vilniuje tų kelių eismo taisyklių pažeidimų yra labai padaugėję. Natūralu, kad tai sukelia šalutinių efektų: visų pirma, eismo saugumui kelia pavojų, tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams, tiek kitiems automobilių vairuotojams, kai užstatomi jų automobiliai. Antras dalykas – tai tiesiogiai prisideda prie kitų problemų mieste, ko plika akimi gal ir nebūtų pastebėta“, – kalbėjo A.Bužinskas.

O tokios problemos yra užstatomi privažiavimai prie atliekų konteinerių arba patys konteineriai: „Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl kartais neaptarnaujami konteineriai, yra ta, kad kažkas nelegaliai pastato automobilį. Ar prie konteinerio, ar prie įvažiavimo, tada atliekų surinkimo automobilis negali išsukti. Tokių pavyzdžių mieste turime ne vieną, kai kažkieno neatsakingas elgesys sukelia tokių kasdienių, rutininių miesto problemų.“

Veiks labiau už baudą

Anot savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, tikrai nenorima vairuotojams pridaryti papildomų nepatogumų. Tačiau vis dėlto spręsti miesto problemas būtina. O jeigu už netinkamą mašinos pastatymą neleistinoje vietoje tegali gauti 15 eurų baudą, dažno tai negąsdina. Sunkumai, kai mašinos teks ieškoti specialioje aikštelėje, sumokėti už nuvežimą, jau gali veikti kitaip.

Vilniaus m. sav. nuotr./Išvežami ne vietoje stovėję automobiliai Daugėliškio g., Vilniuje
Vilniaus m. sav. nuotr./Išvežami ne vietoje stovėję automobiliai Daugėliškio g., Vilniuje

„Tam tikrais atvejais mums šią problemą tenka spręsti kuo greičiau – žmonės būna kiemus užstatę, įvažiavimus, apsisukimus. Tai kasdienė miesto rutina, mėginame siekti didesnės tvarkos“, – sakė A.Bužinskas.

Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skriaus darbuotojai nutempti ne vietoj paliktų automobilių negali, sprendimą, kad viena ar kita mašina trukdo, priima tik policija. Tačiau savivaldybė tikina ieškosianti galimybių prisidėti prie proceso. Nutempimo baimintis tiems, kurie mašinas paliko leistinoje vietoje, bet nesumokėjo, nereikia – jiems tebegresia baudos.

Daugiau informacijos apie tai, kuriose vietose nedrausmingi vairuotojai gali nerasti savo automobilių pirmiausia, žadama paskelbti kitą savaitę. Tos prioritetinės vietos bus ten, kur daugiausia pažeidimų padaroma, kur reikia prevencijos.

Komentarai: 22

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas