Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 2d. 10:00

Nebereikės išsiimti leidimų kompensacijoms keltui į Kuršių neriją

Smiltynės perkėla
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Smiltynės perkėla

Nuo 2020 m. sausio 27 d. asmenims, turintiems teisę į bilieto kainos kompensaciją, keliantis per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos pakaks pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą prieš įeinant (įvažiuojant) į „Smiltynės perkėlos“ keltą ir nebereiks išsiimti „fizinių“ leidimų.

Apie tai rašoma Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Keleivių ir transporto priemonių duomenys bus tikrinami automatiniu būdu registruose, taip patikrinant teisę į bilieto kainos kompensaciją.

„Iš esmės perkėlimo keltais bilieto kainos kompensavimo tvarka, t.y. kam bilieto kaina yra kompensuojama, išliks tokia pati kaip iki šiol. Įdiegtas sistemos technologinis patobulinimas teisę keltis kompensuojamai turintiems asmenims supaprastins pačias procedūras: jiems nebereikės vykti į „Smiltynės perkėla“ atsiimti leidimų ir pildyti prašymų dėl kompensavimo bei juos teikti LAKD. Visi minėti procesai bus automatizuoti“, – sakė Kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas.

Keleiviai, turintys teisę į kompensuojamą perkėlimą, prieš keliantis keltu, asmens tapatybės dokumentą turės pateikti kasoje arba praeinant pro vartelius. Transporto priemonių, įskaitant specialiuosius reisus, valstybiniai numeriai bus nuskaitomi elektroninėmis priemonėmis arba pateikus transporto priemonės registracijos liudijimą kasoje. Asmens tapatybės ir transporto registracijos dokumentų duomenys bus nuskaitomi elektroniniu būdu arba „Smiltynės perkėlos“ atsakingų darbuotojų suvedami į Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinę sistemą (EIS). Toliau EIS automatiniu būdu registruose patikrins duomenis apie keleivį ar transporto priemonę ir, esant teisiniam pagrindui, bus suteikiama bilieto kainos kompensacija.

2019 metais LAKD už persikėlimą per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos kompensavo apie 2 mln. eurų.

Atvejais, kai nėra galimybės automatiniu būdu informacijos patikrinti duomenų registruose, keleiviai galės įprasta tvarka įsigyti bilietą kasoje, kurį spaudu ir parašu patvirtins „Smiltynės perkėlos“ atstovas. Tuomet keleivis turės kreiptis į LAKD dėl bilieto kainos kompensavimo. LAKD, gavusi „Perkėlimo keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kainos kompensavimo tvarkos apraše (toliau – kompensavimo perkėlimo tvarkos aprašas) nurodytus dokumentus, ne vėliau kaip per 14 darbo dienų patikrins gautų duomenų teisingumą ir įpareigos AB „Smiltynės perkėla“, gavus bilieto originalą, asmeniui kompensuoti transporto priemonės ar keleivio bilieto kainą. Analogiška tvarka bus vadovaujamasi ir tais atvejais, kai keleiviai neturės asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, bet turės teisę į kompensavimą. Vaikai iki 7 metų amžiaus keliami nemokamai. Vyresniems vaikams, Kuršių nerijos gyventojams, rekomenduojama išimti asmens tapatybės dokumentą.

Nuo 2020 m. sausio 27 d. nustoja galioti „Smiltynės perkėla“ išduoti kompensuojamo perkėlimo leidimai. Su nauju kompensuojamo perkėlimo tvarkos aprašu plačiau susipažinti galite čia.

LAKD primena, kad transporto priemonei persikėlimo per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kaina yra kompensuojama tik tada, kai savininkas ar valdytojas (įrašytas transporto priemonės registracijos liudijime) yra gyventojas, kurio deklaruota gyvenamoji vieta yra Kuršių nerijoje arba juridinis asmuo, turintis deklaruotą buveinę Kuršių nerijoje.

Perkėlimo keltais per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos bilieto kainos kompensavimo bei keleivių ir transporto priemonių registravimo Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinėje sistemoje tvarką nustato LAKD. Už persikėlimo paslaugos teikimą yra atsakinga „Smiltynės perkėla“. 2019 metais LAKD už persikėlimą per Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatoriją į Kuršių neriją ir iš Kuršių nerijos kompensavo apie 2 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas