Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 13d. 07:45

Neramumai Kauno Ramybės gatvėje – kauniečiai nepasidalija valstybinės žemės

Kaimynų kova dėl valstybinės žemės Kauno Ramybės gatvėje
Skaitytojo nuotr. / Kaimynų kova dėl valstybinės žemės Kauno Ramybės gatvėje

Kauno Ramybės g. perbėgo juoda katė – gyventojai nesutaria, kaip panaudoti valstybinę žemę. Nesutarimai prasidėjo, kuomet kaimynės iniciatyva valstybinėje žemėje išdygo pušys bei vejos bortelis. Tai – galvos skausmas gyventojams, kurie toje vietoje stato automobilius. Čia gyvenantis Heraldas S. 15min teigė dėl to ne kartą kreipęsis į Kauno valdžią ir atsakingas institucijas.

Ramybės gatvės gyventojui susidarė įspūdis, kad savivaldybės darbuotojai problemos nė nesiruošia spręsti, priešingai – toleruoja neteisėtą veiklą. Miesto tvarkymo skyriaus leidimą įrengti veją gavusi Elena S. laikosi priešingos nuomonės – moteris teigė, tenorinti gyventi tvarkingoje aplinkoje. „Kur jūs matėte ant žalios vejos stovinčias mašinas?“, – klausė ji.

Kantrybė išseko, kuomet įrengiant vejos bortelį buvo iškastas griovys, taip pažeidžiant kelkraštį, kuriame gyventojai įpratę statyti automobilius.

Heraldas S. 15min pasakojo, kad tvorą ir tujų gyvatvorę kaimynė įrengė valstybinėje žemėje. Vėliau nusprendė savo reikmėms naudoti ir šalia kelio esantį taip pat valstybei priklausantį plotą – jame pasodino pušis. Kantrybė išseko, kuomet įrengiant vejos bortelį buvo iškastas griovys, taip pažeidžiant kelkraštį, kuriame gyventojai įpratę statyti automobilius. Paaiškėjo, kad leidimą įrengti veją ir vejos bortelį, nepasitarus su kitais gyventojais, suteikė Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius.

Padeda įteisinti pažeidimus?

„Mus pasiekė informacija, kad Kauno miesto savivaldybės atsakingi asmenys, vietoje to, kad įvertintų įstatymų pažeidimus ir imtųsi reikiamų priemonių atstatyti teisingumą, atstovaujant valstybės ir visuomenės interesus, atvirkščiai, stengiasi padėti įteisinti minėtus įstatymų pažeidimus. Bando sudaryti sąlygas privatizuoti neteisėtai savavališkai užgrobtą, aptvertą tvora ir apsodintą tujų gyvatvore, valstybinę žemę (dalį kelkraščio).

Skaitytojo nuotr./Kaimynų kova dėl valstybinės žemės Kauno Ramybės gatvėje
Skaitytojo nuotr./Kaimynų kova dėl valstybinės žemės Kauno Ramybės gatvėje

Kaimynė stengiasi užimti ir visą likusį kelkraštį, ten įveisti asmeninę veją bei pušų šilelį, nors Ramybės gatvės gyventojai naudoja šį kelkraštį automobilių pastatymui. Tam talkina Kauno miesto savivaldybės atstovai, nekreipdami jokio dėmesio į trečios šalies, bendruomenės žmonių, interesus. Pažeidžiamos mūsų teisės, sutrikdomas saugus eismas“, – tikino Heraldas S.

Buvo surinkta septyniolika šiam sprendimui nepritariančių gyventojų parašų. Prašydami spręsti problemą jie kreipėsi ne tik į savivaldybės darbuotojus, bet ir į Kauno merą. Pašnekovo teigimu, valdininkai daugiau kaip septynis mėnesius nesprendžia bendruomenės žmonių nurodytų aiškių ir akivaizdžių problemų, tuo pažeisdami pilietines teises ir ignoruodami bendruomenės interesus.

Nesulaukia argumentuotų atsakymų

„Atrašo, bet dalykiškai ir argumentuotai neatsako nei į tris Ramybės gatvės bendruomenės žmonių skundus, nei į keletą elektroninių laiškų, kuriuose nurodyti valstybinių, visuomeninių interesų ir įstatymų pažeidimai. Nepadeda ir asmeniniai susitikimai su atsakingais pareigūnais.

Akivaizdu, kad Kauno miesto savivaldybės valdininkai nesilaiko įstatymų ir nesiskaito su eiliniais piliečiais, bet nesitikėjome, kad jie pademonstruos teisinį nihilizmą ir įžūlią nepagarbą Seimo kontrolieriaus institucijai, nereaguodami į du Seimo kontrolieriaus raštus, raginančius spręsti aktualias problemas“, – nusivylimo neslėpė pašnekovas.

Jis pasakoja dar labiau nusivylęs, kuomet sužinojo, kad Miesto tvarkymo skyriaus iniciatyva Eismo saugumo komisijai bus teikiamas svarstyti klausimas dėl kelio ženklų „Sustoti draudžiama“ pakabinimo Ramybės gatvėje. Jo teigimu, toks sprendimas uždrausti statyti automobilius gyvenamoje vietovėje, praktiškai kiemuose – absurdiškas, tačiau nestebina. Heraldo S. nuomone, teisingiausia būtų atstatyti sudarkytą kelkraštį, ir pastatyti labiausiai šiai teritorijai tinkamą kelio ženklą – „Gyvenamoji zona“.

Nežinojo, kad tvora valstybinėje žemėje

Kaimynų kaltinimų sulaukusi Elena S. 15min paaiškino, kad tvorą ir tujų gyvatvorę valstybinėje žemėje įrengė netyčia. Jos teigimu, atsikrausčius į būstą Ramybės gatvėje, tvora jau buvo pastatyta. Tik neseniai paaiškėjo, kad vienoje sklypo pusėje tvora apima 70 centimetrų, o kitoje – apie 3 metrus valstybinės žemės.

„Visą laiką kol čia gyvenu, tai tvarkau tą vietą – pjoviau žolę, rinkau šiukšles. Būdavo, ateini pjauti žolės, o ant jos pastatytos 3-4 mašinos. Kad būtų lengviau prižiūrėti, paprašiau leidimo savo lėšomis įrengti vejos bortelius. Savivaldybei sutikus, pradėjome darbus. Bėda ta, kad vieno kaimyno vartai neleistinai atsidaro į kelio pusę, ir jam kyla problemų norint išvažiuoti iš kiemo. Todėl ir ėmė rašyti skundus. Mes tik norim, kad aplinka būtų tvarkinga, tos pušys niekam netrukdo. Mašinas galėtų savo kieme statyti, ten juk tuščia, bet čia specialiai stato. Kur jūs matėte ant žalios vejos stovinčias mašinas?“, – klausė Elena S.

Mašinas galėtų savo kieme statyti, ten juk tuščia, bet čia specialiai stato. Kur jūs matėte ant žalios vejos stovinčias mašinas?, – klausė Elena S.

Pašnekovė 15min paaiškino, kad sulaukusi Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) atstovų vizito, tvorą pašalino, tačiau tujų gyvatvorę dar tikisi išsaugoti. Moteris nerimauja, kad gali tekti nupjauti 26 metus augintas tujas. Siekdama gyvatvorę išsaugoti, net kreipėsi į gamtos apsaugos skyrių, tačiau kol kas negavo atsakymo.

„Paaiškėjo, kad dabar neturime teisės pušų iškirsti, nes jos mums nebepriklauso, tai – valstybinė žemė. Taip pavargau dėl tų nuolatinių skundų, kad jau nieko nebenoriu. Jeigu ir gamtos apsaugos skyrius neleis tujų išsaugoti, tai ir perkelsim“, – atviravo pašnekovė.

Pažeidimai pašalinti tik iš dalies

NŽT viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Renata Remeikaitė 15min patvirtino, kad Ramybės gatvėje buvo užfiksuotas pažeidimas.

Be to, gegužės mėnesio pabaigoje buvo atliktas pakartotinis patikrinimas, kurio metu nustatyta, kad žemės naudojimo tvarkos pažeidimai yra pašalinti dalinai – pašalinta tik vielos tinklo tvora su metalinių stulpų įtvirtinimais. Atsižvelgiant į tai, kad pašalinti ne visi pažeidimai, pažeidėjai yra kviečiami atvykti į NŽT Kauno miesto skyrių administracinio nusižengimo protokolo surašymui ir baudos skyrimui.

„Tuo atveju, jeigu tujų tvora nebus geranoriškai pašalinta, NŽT Kauno miesto skyrius kreipsis į teismą dėl įpareigojimo pašalinti padarytą pažeidimą. Sprendimą dėl vejos bortelio ir iškasto griovio turėtų priimti Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus darbuotojai, nes tai – miestui priklausanti gatvės dalis“, – teigė NŽT atstovė.

Paklausta ar dažnai tenka atlikti žemės patikrinimus, R.Remeikaitė sakė, kad įstaiga per metus atlieka daugiau kaip 6 tūkstančius neplaninių žemės naudojimo patikrinimų. Dažniausiai jie atliekami gavus skundų.

Klausimų išvengė

„Viena pusė nori matyti švarią gatvę su kelkraštyje įrengta prižiūrima veja – kita pusė nori daugiau vietos parkuoti automobiliams. Mūsų žiniomis, komisija priėmė sprendimą šioje gatvėje pastatyti sustoti draudžiantį kelio ženklą“, – teigė Vilijampolės seniūnas Algimantas Mickevičius.

Jo teigimu, Ramybės gatvės gyventojų konfliktas kilo dėl gerbūvio darbų. Ramybės gatvės gyventoja, prieš įrenginėjant valstybinėje žemėje veją ir vejos bortelius, raštiškai kreipėsi į Miesto tvarkymo skyrių. Iš skyriaus gavo sutikimą įrengti veją ir vejos bortelius savo lėšomis, nepažeidžiant trečiųjų asmenų teisių ir įstatymų saugomų interesų. Pradėjus vykdyti darbus tarp kaimynų ir kilo konfliktas.

Į klausimą, ar gyventojų surinktų parašų ir skundų nepakanka, kad būtų uždrausta veikla valstybinėje žemėje, savivaldybės atstovas neatsakė. 15min taip pat nesulaukė atsakymo, kodėl priimtas sprendimas Ramybės gatvėje pastatyti ženklą, draudžiantį statyti automobilius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Tragedija pasibaigusios regatos dalyviai: sąlygos buvo nelengvos, bet niekas varu nevarė

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito pabaiga Vilniuje: pagarba holokausto ir sovietų aukoms

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežiaus susitikime su Baltijos šalių pašvęstaisiais – neplanuotas pokalbis su vienuolėmis

Verslas

Pabėgėliai iš Sirijos Lietuvoje gyvena laukimu ir mokosi lietuvių kalbos

Aktualu

Politologai įvertino: artėjantys prezidento rinkimai gali sukelti net ir vyriausybinę krizę

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius po „Viešpaties angelo“ maldos prakalbo lietuviškai: „Gražaus sekmadienio! Skanių pietų!“

Vardai

Eurika Masytė sukėlė audrą feisbuke: kodėl popiežių oro uoste pasitiko būtent ši mergaitė?

Aktualu

Buvusio Vilniaus geto vietoje iš akmenų sudėta Dovydo žvaigždė

Aktualu

Sigitas Tamkevičius: Sekmadienio Evangelija. Įsiklausykime į popiežiaus Pranciškaus žodžius

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Kaune: „Lietuva gali paliudyti, kaip nukrečia šiurpas ištarus žodį Sibiras arba getai“

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2018 rugsėjo 16 – 22 d.)

Gyvenimas

Kokios kaktos raukšlės rodo tikimybę susirgti širdies ligomis?

Maistas

Atsargos žiemai su obuoliais: košės, kompotai, čatniai ir kiti skanėstai

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kodėl per šv. Mišias Kaune popiežius ir dvasininkai dėvėjo žalius drabužius

Vardai

Liucinos Rimgailės atostogos Balyje: be vyro, švenčiant pasakiškas draugės vestuves

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gazas

Įtemptas didysis BEC 4H finalas Estijoje: avarijos ir paaiškėję čempionai

Gyvenimas

Vietoj citrinų – svarainiai. Kokiomis naudingomis savybėmis jie pasižymi?

Aktualu

Tragiška regata: iš jachtos iškritę tėvas ir sūnus nerasti, išgelbėta mergina mirė

Naujienos

Laisvalaikis

Grybautojo laimikis – daugiau nei kilogramą sveriantis baravykas

Pasaulis kišenėje

Ko ragauti Kinijoje: nuo gauruotažnyplio krabo iki keptų vabalų

Ar žinote, kas yra Elektroninės valdžios vartai?

Aktualu

Miškininko profesija. Kokia šviesoforo spalva dega miškininkams po reformos?

Maistas

Virtinukai be mėsos: įdarui – nuo bulvių ir cukinijų iki vaisių

24sek

Šaras prasitarė apie pokalbius su „Barcelona“: „Nesupratau jų elgesio“

Vardai

Vilniuje – garsaus virtuvės šefo Gasparo Fernandeso vestuvės: į Lietuvą atviliojo meilė baltarusei

Aktualu

Žingsnis iki nelaimės: Kaune vienas namuose paliktas šešiametis vaikščiojo ant palangės

Verslas

D.Trumpas: Th.May „Brexit“ strategija gali pražudyti prekybos susitarimą su JAV

Vardai

Anykščiuose praūžė pirmoji festivalio „Devilstone“ diena

Aktualu

Orai.lt: Lietuvą ir toliau merks liūtys

Svirduliuojančiam J.C.Junckeriui NATO viršūnių susitikime prireikė kolegų pagalbos

Aktualu

Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą nebus stabdoma

Verslas

Avių augintojai surems pečius

Aktualu

Alytaus rajone žaibas sukėlė gaisrą, Šiauliuose eglė užtvėrė išėjimą

Aktualu

D.Trumpui puolant Vokietiją, jo patarėjų kūno kalba išdavė erzelį ir nepritarimą

Tik 15min Pasaulis kišenėje

Kitokia Kolumbija. Escobaro vakarėlių vila ir skruzdėlių traškučiai

Aktualu

Fotokonkursas „Žalia vasara“: pasigrožėkite skaitytojų kadrais (I)

Aktualu

Nužudymu įtariamam Laurynui Baltrūnui – dar daugiau laisvės: gali keliauti toli nuo namų

Verslas

Lietuvos bankas: kibernetiniai nusikaltimai – svarbiausia rizika šalies finansų sistemai

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie Gazas