Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegijoje – privalomi elektroniniai mokėjimo įrenginiai vežėjams

Bergeno greitkelis
wikimedia.org nuotr / Bergeno greitkelis
Šaltinis: gazas.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo kitų metų sausio 1 d. Norvegijoje visos komercinės transporto priemonės, sunkesnės nei 3,5 tonos, privalės įsigyti elektroninius mokėjimo įrenginius. Bauda už įstatymo nepaisymą – beveik 1 000 eurų. Naujoji tvarka galios visoms transporto, logistikos kompanijoms bei nepriklausomiems vežėjams, važinėjantiems Norvegijos keliais, – taip pat ir vežėjams iš Lietuvos.

Elektroniniai mokėjimo įrenginiai bus skirti surinkti mokesčiams už naudojimąsi Norvegijos keliais. Tai, pasak Norvegijos viešųjų kelių administracijos atstovų, padės efektyviau rinkti kelių mokesčius iš Norvegijos ir užsienio kompanijų, taip pat iš nepriklausomų vairuotojų.

Tikima, jog šie veiksmai sumažins kelių mokesčių kompanijų administracines išlaidas ir tokiu būdu išaugs lėšos projektams, skirtiems Norvegijos keliams gerinti ir saugumui užtikrinti. Naujos taisyklės taip pat užtikrins lygias konkurencijos sąlygas tarp Norvegijos ir užsienio transporto kompanijų.

Nuotr. iš Facebook.com/Drammenas, Norvegija
Nuotr. iš Facebook.com/Drammenas, Norvegija

Norvegijos policija, muitinė ir Viešųjų kelių administracija žada griežtai kontroliuoti naujos tvarkos laikymąsi. Ignoruojantiems naujas taisykles pirmą kartą bus taikoma 8.000 Norvegijos kronų bauda (apie 950 eurų), kuri nesusimokėjus per tris savaites išaugs iki 12.000 kronų (1.400 eurų). Pakartotinė bauda per dvejus metus – 16.000 kronų (1.900 eurų).

Norvegijos valdžia kompanijoms, kurioms yra aktualus šio įstatymo pakeitimas, rekomenduoja užsisakyti elektroninius mokėjimo įrenginius tinklalapiuose www.autopass.no (pavadinimas – compulsory tag) arba www.easygo.com.

Tam, kad išvengtų baudos, kompanijos turi pasirašyti sutartį su muitinės operatoriumi bei pritvirtinti mokėjimo įrenginį iš vidinės priekinio lango pusės. Šių metų pabaigoje taip pat bus įmanoma pasirašyti sutartį ir gauti elektroninį mokėjimo įrenginį pasienyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas