Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 4d. 12:41

Nuolatinio vairuotojo pažymėjimo gamybai užtrukus, patarė tiesiog nevairuoti

Vairuotojo pažymėjimas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vairuotojo pažymėjimas

Pradedančiojo vairuotojo pažymėjimo galiojimas baigėsi, o nuolatinio gamyba užtruko – su tokia situacija susidūręs ir nuolat į darbą važiuoti savu automobiliu turintis 15min skaitytojas sakė, kad vienintelis jo išgirstas patarimas – nevairuoti, kol neturi teisę sėsti prie vairo patvirtinančio dokumento. Visgi analogiškų istorijų galėtų sumažėti jau nuo šių metų birželio.

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymams lengvinti administracinę naštą nepatyrusiems vairuotojams. Jei Seimas pritars, jau nuo birželio vairuotojams pirmas pažymėjimas bus išduodamas trejiems metams, o ne dvejiems, kaip yra dabar.

Jei pakeitimai įsigaliotų, nepatyrę vairuotojai, neturintys nusižengimų, turėtų metus laiko, per kuriuos galėtų pasikeisti laikinąjį pažymėjimą į galiojantį 10 metų.

„Toks palengvinimas sumažintų eiles „Regitroje“, o jauni vairuotojai galėtų civilizuotai pasikeisti pažymėjimą, nebėgdami strimgalviais paskutinę dieną“, – žiniasklaidai išplatintame pranešime cituojamas vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Vairuoti nepatarė

Apie tokią situaciją, kai baigus galioti laikinajam vairuotojo pažymėjimui jį teko keisti nuolatiniu, ir, užtrukus gamybai, prisiėjo likti be vairuotojui privalomo dokumento, pasakojo 15min skaitytojas.

„Regitroje“ užsisakyti naują pažymėjimą galima likus 10 dienų iki senojo galiojimo pabaigos. Kadangi senasis baigia galioti, o naujasis nepagamintas, pasiteiravau „Regitros“, ar yra koks nors vairavimo teisę įrodantis dokumentas. Pasirodo, kad tokio dalyko apskritai nėra ir viskas, ką siūlo „Regitra“, tai nevairuoti tomis dienomis, kol neturiu naujo pažymėjimo“, – stebėjosi skaitytojas.

Padėtis, į kurią jis pakliuvo, nepavydėtina: darbovietė miesto pakraštyje, atstumas nemažas, tad norint pasiekti darbą tektų arba visą laiką, kol nepagamintas naujas pažymėjimas, važinėti taksi, arba prašyti draugų bei giminaičių pagalbos.

„Esu tikras, kad tokių, kaip aš, yra ne vienas ir ne du. Pilna vienišų mamų, tėčių, žmonių, kurie savo laiką privalo planuoti itin tiksliai, bet nėra jokios galimybės, kol vienas pažymėjimas keičiamas kitu, turėti dokumentą, liudijantį teisę vairuoti“, – pabrėžė redakcijai parašęs asmuo.

Šiuo metu galiojantys teisės aktai numato, kad pareigūnams nepateikus galiojančio vairuotojo pažymėjimo, tačiau turint teisę vairuoti, skiriamas įspėjimas, arba 5–11 eurų bauda.

Pakeitimų numato ir daugiau

Vyriausybė pritarė ir kitiems pakeitimams, kurie palengvins transporto priemonių savininkų administracinę naštą: bus sudaroma galimybė internetu sustabdyti transporto priemonės leidimą dalyvauti eisme nelikus transporto priemonės valdytojo ar savininko, t. y. jam mirus ar išregistravus savininką iš Juridinių asmenų registro.

Taip pat sudaromos galimybės tokią transporto priemonę eksploatuoti ne jo savininkams iki kol bus priimtas palikimas, tačiau toks valdytojas turės būti įregistruotas registre.

Taip pat, Seimui pritarus, eisme negalėtų dalyvauti transporto priemonės, dėl kurių nesumokėti mokesčiai (kelių mokesčiai, muitai įsigyjant automobilį).

Seimui pritarus šie pakeitimai įsigaliotų 2018 m. birželį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

06:33
01:02
23:03

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas