Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 16d. 18:41

„Optifuel Challenge“ finale Erikas Sadauskas susidūrė su prancūziško eismo subtilybėmis

Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Renginio akimirka

Trečiadienį Prancūzijoje, greta Liono miesto įvyko 2019-ųjų metų geriausio pasaulyje vilkiko vairuotojo rinkimai. „Renault Trucks“ organizuojamose „Optifuel Challenge“ varžybose dalyvavo ir lietuvis iš „MS Transport“ kompanijos, atrankinio etapo Lietuvoje nugalėtojas Erikas Sadauskas.

Antradienio vakarą organizatoriai ištraukė burtus, po kurių paaiškėjo praktinių važiavimų tvarka. Lietuva kartu su Ukraina ir Estija atsidūrė paskutinėje grupėje ir trečiadienį startavo vėliausiai. Tiesa, iki tol visų 25-ių šalių atstovų laukė teorinė užduotis – 20 klausimų, į kuriuos finalininkai turėjo atsakyti per 20 minučių.

Lietuvis Erikas Sadauskas po teorijos užduoties tvirtino, kad klausimai nebuvo itin sunkūs ir iš šio testo jis tikisi gero rezultato. Po teorinės dalies prasidėjo praktiniai važiavimai, kurie vaidino didžiausią vaidmenį skaičiuojant galutinius rezultatus ir renkant nugalėtoją.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Dalyviams čia reikėjo įveikti nustatytą maršrutą, nusidriekusį beveik trisdešimties kilometrų distancijoje. Šis važiavimas surengtas ne uždaroje teritorijoje, o viešajame eisme.

Dalyviams teko važiuoti ir greitkeliais, ir vietinės reikšmės keliais, ir miestelių gatvėmis. Organizatoriai skelbė, kad bus vertinamas vairuotojų pasirodymas pagal penkis kriterijus, o svarbiausiais aspektais taps sunaudotas degalų kiekis ir maršrute sugaištas laikas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Lietuvis Erikas Sadauskas praktinį važiavimą pradėjo priešpaskutinis iš visų dalyvių. Vairuotojas prieš startą didelio jaudulio nerodė ir tikino, kad svarbiausia bus važiuoti taip, kaip jis moka, stebėti eismą, prognozuoti situacijas ir išnaudoti vilkiko bei reljefo galimybes.

Grįžęs į finišą lietuvis tikino, kad važiavimas vyko gana sklandžiai ir didelių degalų sąnaudų reikalaujančių situacijų eisme jis išvengė. Tačiau kartu važiavęs instruktorius savo užrašuose pasižymėjo vieną lietuvio klaidą.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

„Per pirmus kilometrus pripratau, pradėjau jausti vilkiką ir nuo rungties starto vietos jau jaučiausi puikiai. Nejaučiau jokio streso ir važiavau taip, kaip reikia. Pradžioje buvo greitkelis, o paskui išvažiavome link nacionalinių kelių, kur daug žiedų.

Pradžioje žieduose sekėsi gerai, niekas netrukdė, bet viename iš žiedų gal iki galo nesusikoncentravau ir įvažiavau į žiedą nepraleidęs gana greit atvažiavusio lengvojo automobilio. Matysime, kiek ta klaida kainuos. Tačiau instruktorius vėliau sakė, kad bendrai mano rezultatas geriausias iš tų, su kuriais jis važiavo“, – išlipęs iš „Renault Truck“ vilkiko kalbėjo Erikas Sadauskas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Renginio akimirka

Galutiniai rezultatai bus paskelbti trečiadienį vakare per oficialią apdovanojimų ceremoniją. Iš viso šiame „Optifuel Challenge“ konkurse varžėsi 25-ių šalių atstovai.

Praėjusiais metais analogišką konkursą rengė „Volvo Trucks“ kompanija. Tąkart čia triumfavo Lenkijos atstovas. Tuomet jis laimėjo kelionę į Jungtines Amerikos Valstijas, tačiau šįkart prizas dar vertingesnis. „Optifuel Challenge“ nugalėtojas laimės „Renault Trucks T High 480“ vilkiką – tokį patį, kokiu dalyviai ir varžėsi trečiadienio praktiniuose važiavimuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas