„Optifuel Challenge“ varžybose triumfavo slovakas, Erikas Sadauskas – antrame dešimtuke

Trečiadienį Prancūzijoje baigėsi dvi dienas trukęs pasaulinis „Optifuel Challenge“ etapas. Jame dėl geriausio planetos vilkiko vairuotojo vardo kovojo 25-ių šalių atstovai. Čia dalyvavo ir lietuvis, šalies etape triumfavęs „MS Transport“ atstovas Erikas Sadauskas.
Renginio akimirka
Renginio akimirka / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Dalyviams trečiadienį reikėjo įveikti teorijos bei praktikos užduotis. Teorinėje dalyje dalyvių laukė 20 su racionaliu vairavimu ir vilkikais susijusių klausimų. Vėliau visi dalyviai savo jėgas išbandė vairuodami vienodus „Renault Trucks“ vilkikus.

Organizatoriai čia vertino dalyvių degalų sąnaudas, sugaištą laiką bei dar kelis, su racionaliu ir ekonomišku vairavimu susijusius kriterijus.

Galiausiai trečiadienio vakarą surengti apdovanojimai. Jų metu pirmiausia paskelbti prizininkai bei nugalėtojas, o vėliau savo rezultatus sužinojo ir likę dalyviai.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Apdovanojimų ceremonija

Pirmąją vietą šių metų „Optifuel Challenge“ varžybose iškovojo Slovakijos atstovas Frantisekas Oravecas. Jam įteiktas 6000 eurų kuponas bei simbolinis vilkiko „Renault Trucks“ raktelis.

Sėkmingiausiai šiame konkurse pasirodęs slovakas laimėjo „Renault Trucks T High 480“ vilkiką. Būtent tokiu modeliu šių varžybų dalyviai ir rungėsi Prancūzijoje.

Antrą vietą iškovojo praėjusiais metais „Volvo Trucks“ rengtame analogiškame konkurse triumfavęs lenkas Piotras Krahelis. Trečiąją poziciją laimėjo varžybų šeimininkės Prancūzijos atstovas Pascalis Bosseras.

Lietuviui Erikui Sadauskui šiose varžybose sužibėti nepavyko. Jis užėmė vietą antrame dešimtuke ir buvo klasifikuojamas 17-oje vietoje iš 25-ių dalyvių. Jo surinktų balų skaičius – 65,9 iš 100 galimų.