Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 17:23

„ORLEN Lietuva Classic Rally“ – 412 km ilgio išbandymas klasikiniams automobiliams

„Moskvich 408“
Organizatorių nuotr. / „Moskvich 408“

Rugsėjo 22 d. ryta Mažeikiuose startavo pirmas Lietuvoje klasikinių automobilių ralis „ORLEN Lietuva Classic Rally“. 20 ralyje dalyvavusių ekipažų čia pradėjo įsimintiną 412 km dviejų dienų kelionę iki šalies sostinės Vilniaus.

Automobiliai – patys įvairiausi. Nuo šešiasdešimtųjų britiško roudsterio „MG A", iki ralio trasose kadaise siautusių „Lancia Delta Integrale". Didelio susidomėjimo sulaukė ypatingas ralio automobilis – „Jaguar Mk2“. Prieš 52 metus nuo konvejerio linijos nuriedėjęs automobilis tuo laiku buvo greičiausias pasaulyje sedanas. Iki 100 km/h įsibėgėdavo per 8,5 sek!

Startas – šeštadienio rytą

Ankstyvą šeštadienio rytą klasikinių automobilių ralis prasidėjo prie didžiausios Baltijos šalyse naftos perdirbimo gamyklos. Dalyviams buvo surengta šauni ekskursija, kurią pravedė visus gamyklos vamzdelius mintinai žinantis „ORLEN Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Vasiulavičius.

Mažeikių miesto aikštėje surengtoje iškilmingoje ralio starto šventėje prie dvidešimties ralio ekipažų prisijungė dar vienas – motociklas savo amžiumi lenkiantis visus automobilius. Tai 1929 m. BSA motociklas, kurį iki pat Vilniaus vairavo Alvydas Virginis. Laikmetį atitinkanti jo apranga sužavėjo kiekvieną šventės svečią.

Organizatorių nuotr./Datsun 280z Telaiuose
Organizatorių nuotr./„Datsun 280z“ Telšiuose

Pirmosios ralio dienos popietę ralio karavanas užsuko į Telšius. Gausiai susirinkusiems Žemaitijos sostinės gyventojams dešimtys klasikinių automobilių padarė didelį įspūdį. Ralio ekipažams pradėjus važiuoti link Raseinių, mieste net eismas sustojo.

Pirmosios dienos specialiosiose rungtyse buvo rungiamasi dėl paties tiksliausio laiko. Ekipažams buvo užduotas vidutinis greitis, kuriuo jie turėjo pravažiuoti kelių kilometrų atkarpą. Laimėjo tiksliausią laiką parodę dalyviai.

Po pirmosios ralio dienos į priekį išsiveržė Vytautas Mašanauskas su „Jaguar MK2“ ir Adomas Rimša su „Lancia Delta Integrale Evo II“. Tuo pačiu jie užsitikrino lyderio vaidmenis savo klasėse – Vytautas „Oldtimer“, o Adomas „Youngtimer“.

Sekmadienio rytą – vizitas Kaune

Antroji klasikinių automobilių ralio „ORLEN Lietuva Classic Rally“ diena prasidėjo vizitu Kauno Rotušės aikštėje. Į Kauną atvyko tiek ekipažų, kiek startavo Mažeikiuose – 21. Įveikus pirmus du šimtus ralio trasos kilometrus,  nesustojo nei vienas klasikinis automobilis.

Ralio dalyvius Kaune pasitiko lietus. Tačiau tai neišgąsdino aikštėje gausiai susirinkusių kauniečių, kurie su šypsenomis veiduose apžiūrinėjo visus ralio automobilius. Svečiams  puikius klasikinius automobilius pristatė renginio vedėjas, o muzika pasirūpino pučiamųjų sekstetas.

„Automobiliai tikrai puikūs. Negalėjau pagalvoti, kad, rodos, taip senai pagamintos mašinos dar geba įveikti ilgą ralio trasą. Ypač senieji – „Jaguar“ ar MG“, – pasakojo renginio su visa šeima atvykusi pažiūrėti kaunietė.

Organizatorių nuotr./Ralio stotelė Kaune
Organizatorių nuotr./Ralio stotelė Kaune

Aikštėje automobilius apžiūrėjo ir gausus būrys turistų. Puikius Europoje pagamintus automobilius plačiomis šypsenomis apžiūrėjo Kauno svečiai iš tolimos Indijos. Jiems tai – neregėti automobiliai.

Ypač žiūrovus domino BSA motociklas. Tiesa, jo vairuotojui Alvydui Virginiui antrosios ralio dienos rytas nebuvo sklandus. Kelyje prakiuro tepalo bakelis. Ignoruodamas iš dangaus kaip iš kibiro pliaupiantį lietų, Alvydas motociklą sutaisė ir toliau tęsia kelionę.

„Man labai patinka keliauti. Todėl ir šis ralis, mano galva, labai įdomus. Kaip tikri ralio lenktynininkai skaičiuojame laikus, sekame kelio knygą. Visai kaip sportiniame ralyje. Tačiau čia gauname ne tik pavairuoti klasikinius automobilius, bet ir susipažinti su miesteliais, apie automobilius pakalbėti su miestiečiais“, - pasakoja vos prieš savaitę profesionalaus ralio sezoną uždaręs lenktynininkas Žilvinas Juršys.

Ralis finišavo sekmadienio vakarą Vilniuje. Ralio dalyvius pasitiko būrys miestiečių ir scenoje grojantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su meno vadovu Donatu Katkumi priešakyje. Iškilmingos ceremonijos metu jų atliekama muzika šildė šiaip jau šaltos dienos atmosferą.

Organizatorių nuotr./Alfa Romeo Spider
Organizatorių nuotr./„Alfa Romeo Spider“

Beje, klasikinių automobilių ralio organizatoriai nepamiršo Maestro pasveikinti su gražiu septyniasdešimtmečio jubiliejumi. Gimtadieninės nuotaikos pakylėtas muzikas pasidirigavo sau kelis gimtadieninius akordus.

Įteikti iškilmingų apdovanojimų atvyko „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fafara. Ekipažai iš jo rankų gavo taures ir diplomus už gražiausią eksterjerą, interjerą bei nugalėtojų titulus „Oldtimer“ ir „Youngtimer“ klasėse.

Nugalėtojų – ne vienas

Taigi, ralio nugalėtojai. Absoliučioje ralio įskaitoje nugalėjo tiksliausią važiavimą specialiaisiais greičio ruožais parodęs Vytauto ir sūnaus Tomo ekipažas, ralyje važiavę puikiu 1960 m. „Jaguar MK2“ automobiliu. Didžiausia – nugalėtojų taurė iškeliavo į Kazlų Rūdą.

Vytauto ir sūnaus ekipažas pirmas finišavo ir „Oldtimer“ klasėje. Ant antro nugalėtojų pakylos laiptelio stojo ypač kruopščiai 1967 m. „Volkswagen Kafer“ automobiliu važiavęs Lino Barščevičiaus ir Edvilo Ališausko ekipažas. Treti – trijų Ališauskų komanda su dar vienu „Volkswagen Kafer“ automobiliu, pagamintu 1956 m.

Jaunosios klasikos „Youngtimer“ klasėje didžiausias taures išsivežė pirmosios vietos nugalėtojai – Adomas Rimša su Domantu Stavariu. Jie vairavo devintojo dešimtmečio BMW M3 automobilį (E30 modelis, 1990 m.).

Organizatorių nuotr./Volkswagen Kafer
Organizatorių nuotr./„Volkswagen Kafer“

Žilvinas Juršys ir Gediminas Alešiūnas su raudonu „Alfa Romeo Spider“ (1980 m.) automobiliu pelnė antrąją vietą savo klasėje. Trečiais liko Renaldas Gabartas ir Jurgis Paplaitis. Jungtinė „Top Gear Lietuva“ ir „Autobild Lietuva“ komanda važiavo bene greičiausiu automobiliu šiame ralyje – 1994 m. „Lancia Delta Integrale Evo“.

Ralio metu taip pat buvo renkami nugalėtojai specialiosiose nominacijose. Balso teisę turėjo tik šiame ralyje dalyvavę žmonės. Jų simpatijos lėmė, kad už gražiausią automobilio interjerą prizas atiteko iš Šiaulių į ralį atvykusiam Mindaugui Kaziūnui. Jis su žmona Kristina važiavo seniausiu ralio automobiliu – 1959 MG A 1600 kupė.

Įspūdingas „Datsun 280z“ nepaliko abejingų ir namo išsivežė prizą už gražiausią eksterjerą. Romo Tamulevičiaus garaže antrą gyvenimą pradėjęs sportinis „Datsun“ automobilis viso ralio metu neatsigynė ypatingo dėmesio.

Organizatorių nuotr./Alvydas Virginis
Organizatorių nuotr./Alvydas Virginis

Na, o pabaigai – tikra ralio puošmena. 1923 m. gamybos BSA motociklu visą ralio distanciją nuo Mažeikių iki Vilniaus įveikęs Alvydas Virginis pelnė apdovanojimą, kurį galima drąsiai pavadinti publikos simpatijų prizu. Net ir techninės problemos nesustabdė dvidešimtųjų stiliumi apsirengusio motociklininko, kuriam finiše Vilniuje įteiktas ralio elegantiškiausio dalyvio prizas.

Ralio dalyviai įveikę 412 km ilgio trasą vakarą pabaigė taure vyno Vilniaus Rotušėje. Pakyli nuotaika, gražūs prisiminimai ir naujos pažintys jiems nepasimirš dar ilgai. „ORLEN Lietuva Classic Rally“ misija prisidėti prie saugaus bei džentelmeniško vairavimo mūsų keliose, pristatyti techninį paveldą ir suvienyti klasikinių automobilių entuziastus mūsų šalyje įgyvendinta su kaupu.

Organizatorių nuotr./Ralio nugalėtojai
Organizatorių nuotr./Ralio nugalėtojai

„ORLEN Lietuva Classic Rally“ rezultatai

„Youngtimer“ klasė

1.    Adomas Rimša, Domantas Stavaris, BMW M3 1990 m.
2.    Žilvinas Juršys, Gediminas Alešiūnas, „Alfa Romeo Spyder“ 1980 m.
3.    Renaldas Gabartas, Jurgis Paplaitis, „Lancia Delta Integrale Evo II“ 1994 m.
4.    Ričardas Rupkus, Loreta Nagulevičienė, „Triumph TR6“ 1976 m.
5.    Romas Tamulevičius, Karolis Domarkas, „Datsun 280z“ 1978 m.
6.    Vitoldas Milius, Rimantas Zapalskis, VAZ 2101 1974 m.
7.    Vaidotas Juraitis, Mindaugas Skaisgirys, „Audi 90“ 1985 m.
8.    Darius Astratovas, Kazimiera Astratovienė, BMW 735 1983 m.
9.    Mantas Babenskas, Gediminas Mumėnas, „Volkswagen Golf Rallye“ 1989 m.
10.    Erikas Tamašauskas, Paulius Mališauskas, „Volkswagen Kafer“ 1973 m.
11.    Karolis Raišys, Lina Rukevičiūtė, „Austin Rover Mini“ 1987 m.
12.    Ievgenij Rudak, Ignas Lukauskas, „Mini“ 1992 m.
13.    Rytis Lukauskas, Mindaugas Bulaišis, „Mini 1992“ m.
14.    Donatas Visockas, Vytenis Dziegoraitis, BMW 635 CSi 1988 m.

„Oldtimer“ klasė

1.    Vytautas Mašanauskas, Tomas Mašanauskas, „Jaguar MK2“ 1960 m.
2.    Linas Barščevičius, Erdvilas Ališauskas, „Volkswagen Kafer“ 1967 m.
3.    Vytenis Ališauskas, Paulius Ališauskas, Ričardas Ališauskas, „Volkswagen Kafer“ 1956 m.
4.    Gintaras Maksimavičius, Vilijus Blauzdžiūnas, „Moskvich 408“ 1966 m.
5.    Rolandas Ryliškis, Stasys Grigaliūnas, „Mercedes-Benz 250“ 1968 m.
6.    Mindaugas Kaziūnas, Kristina Kaziūnienė, MG A 1600 1959 m.

VIDEO: Classic: MG A 1600 1959

VIDEO: Classic: Datsun 280z 1978

VIDEO: Classic: VW Karmann Ghia Coupe 1966

VIDEO: Classic: VW Beetle 1967

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Draudimas dirbti sekmadieniais: restoranai nenori, o pardavėjai trumpintų ir darbo dieną

Aktualu

Orai.lt: vasariški orai palieka Lietuvą

Verslas

„Mano Gilė“ per elektroninius valdžios vartus su „Swedbank“ yra nepasiekiama

Kultūra

Kultūros ministerija siūlo likviduoti bendrovę „Lietuvos kinas“

15min iš Stambulo 24sek

Šarūnas Jasikevičius – apie puikų tašką ir „gražuolius Europos užkariautojus“

Aktualu

D.Kreivys: matau ir A.Zuoko nemažai gerų darbų

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

24sek

Efektingas lietuvių startas NBA: D.Sabonio dominavimas ir J.Valančiūno juvelyras

Verslas

„Novičiok“ atakų kaina: butų kainos Solsberyje krito 10 proc., užsidaro NT agentūros

15min iš Stambulo 24sek

Mėlynę paakyje nusitrynęs P.Jankūnas – apie Šaro bausmę ir grįžusią aistrą

24sek

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Vardai

Sparnus iš Lietuvos keliantys R.Jonaitis ir J.Balčiūnaitė bičiuliams surengė išlydėtuvių fiestą

24sek

Balsą pakėlęs Dainius Adomaitis: „Pametėme galvas“

Aktualu

Liberalai iškėlė R.Šimašiui ultimatumą: arba komitetas, arba partija

24sek

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Vardai

Princo Harry ir Meghan Markle kūdikis negaus princo ar princesės titulo: kodėl?

Vardai

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

Aktualu

CŽV paviešino buvusią slaptą ataskaitą apie Adolfą Hitlerį ir jo seksualinius polinkius

Aktualu

Išpuolio Kerčėje aukų padaugėjo iki 20

Aktualu

Seimas balsuos, ar kitąmet skelbti referendumą dėl dvigubos pilietybės

Naujienos

Verslas

Draudimas dirbti sekmadieniais: restoranai nenori, o pardavėjai trumpintų ir darbo dieną

Aktualu

Orai.lt: vasariški orai palieka Lietuvą

Verslas

„Mano Gilė“ per elektroninius valdžios vartus su „Swedbank“ yra nepasiekiama

Kultūra

Kultūros ministerija siūlo likviduoti bendrovę „Lietuvos kinas“

15min iš Stambulo 24sek

Šarūnas Jasikevičius – apie puikų tašką ir „gražuolius Europos užkariautojus“

Aktualu

D.Kreivys: matau ir A.Zuoko nemažai gerų darbų

Vardai

Vilniaus verslininkės Gretos Vaitkutės-Kaikarienės girtumo kelyje kaina – 41,6 tūkst. eurų

24sek

Efektingas lietuvių startas NBA: D.Sabonio dominavimas ir J.Valančiūno juvelyras

Verslas

„Novičiok“ atakų kaina: butų kainos Solsberyje krito 10 proc., užsidaro NT agentūros

15min iš Stambulo 24sek

Mėlynę paakyje nusitrynęs P.Jankūnas – apie Šaro bausmę ir grįžusią aistrą

24sek

Šaro pamokos davė vaisių: „Žalgiris“ nukovė „Anadolu Efes“

Vardai

Sparnus iš Lietuvos keliantys R.Jonaitis ir J.Balčiūnaitė bičiuliams surengė išlydėtuvių fiestą

24sek

Balsą pakėlęs Dainius Adomaitis: „Pametėme galvas“

Aktualu

Liberalai iškėlė R.Šimašiui ultimatumą: arba komitetas, arba partija

24sek

Tik vieną tritaškį per mačą pataikę vilniečiai krito prieš „Skyliners“

Vardai

Princo Harry ir Meghan Markle kūdikis negaus princo ar princesės titulo: kodėl?

Vardai

D.Didžiūnaitytės mirtis paragino netylėti ir žinomas moteris: „Oksikas“ niekam nebuvo paslaptis“

Gazas

Didmiesčių problemos keliauja į kurortus. Ar pavyks išvengti?

Aktualu

CŽV paviešino buvusią slaptą ataskaitą apie Adolfą Hitlerį ir jo seksualinius polinkius

Aktualu

Išpuolio Kerčėje aukų padaugėjo iki 20

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie Gazas