Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 1d. 17:23

„ORLEN Lietuva Classic Rally“ – 412 km ilgio išbandymas klasikiniams automobiliams

„Moskvich 408“
Organizatorių nuotr. / „Moskvich 408“

Rugsėjo 22 d. ryta Mažeikiuose startavo pirmas Lietuvoje klasikinių automobilių ralis „ORLEN Lietuva Classic Rally“. 20 ralyje dalyvavusių ekipažų čia pradėjo įsimintiną 412 km dviejų dienų kelionę iki šalies sostinės Vilniaus.

Automobiliai – patys įvairiausi. Nuo šešiasdešimtųjų britiško roudsterio „MG A", iki ralio trasose kadaise siautusių „Lancia Delta Integrale". Didelio susidomėjimo sulaukė ypatingas ralio automobilis – „Jaguar Mk2“. Prieš 52 metus nuo konvejerio linijos nuriedėjęs automobilis tuo laiku buvo greičiausias pasaulyje sedanas. Iki 100 km/h įsibėgėdavo per 8,5 sek!

Startas – šeštadienio rytą

Ankstyvą šeštadienio rytą klasikinių automobilių ralis prasidėjo prie didžiausios Baltijos šalyse naftos perdirbimo gamyklos. Dalyviams buvo surengta šauni ekskursija, kurią pravedė visus gamyklos vamzdelius mintinai žinantis „ORLEN Lietuva“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Viktoras Vasiulavičius.

Mažeikių miesto aikštėje surengtoje iškilmingoje ralio starto šventėje prie dvidešimties ralio ekipažų prisijungė dar vienas – motociklas savo amžiumi lenkiantis visus automobilius. Tai 1929 m. BSA motociklas, kurį iki pat Vilniaus vairavo Alvydas Virginis. Laikmetį atitinkanti jo apranga sužavėjo kiekvieną šventės svečią.

Organizatorių nuotr./Datsun 280z Telaiuose
Organizatorių nuotr./„Datsun 280z“ Telšiuose

Pirmosios ralio dienos popietę ralio karavanas užsuko į Telšius. Gausiai susirinkusiems Žemaitijos sostinės gyventojams dešimtys klasikinių automobilių padarė didelį įspūdį. Ralio ekipažams pradėjus važiuoti link Raseinių, mieste net eismas sustojo.

Pirmosios dienos specialiosiose rungtyse buvo rungiamasi dėl paties tiksliausio laiko. Ekipažams buvo užduotas vidutinis greitis, kuriuo jie turėjo pravažiuoti kelių kilometrų atkarpą. Laimėjo tiksliausią laiką parodę dalyviai.

Po pirmosios ralio dienos į priekį išsiveržė Vytautas Mašanauskas su „Jaguar MK2“ ir Adomas Rimša su „Lancia Delta Integrale Evo II“. Tuo pačiu jie užsitikrino lyderio vaidmenis savo klasėse – Vytautas „Oldtimer“, o Adomas „Youngtimer“.

Sekmadienio rytą – vizitas Kaune

Antroji klasikinių automobilių ralio „ORLEN Lietuva Classic Rally“ diena prasidėjo vizitu Kauno Rotušės aikštėje. Į Kauną atvyko tiek ekipažų, kiek startavo Mažeikiuose – 21. Įveikus pirmus du šimtus ralio trasos kilometrus,  nesustojo nei vienas klasikinis automobilis.

Ralio dalyvius Kaune pasitiko lietus. Tačiau tai neišgąsdino aikštėje gausiai susirinkusių kauniečių, kurie su šypsenomis veiduose apžiūrinėjo visus ralio automobilius. Svečiams  puikius klasikinius automobilius pristatė renginio vedėjas, o muzika pasirūpino pučiamųjų sekstetas.

„Automobiliai tikrai puikūs. Negalėjau pagalvoti, kad, rodos, taip senai pagamintos mašinos dar geba įveikti ilgą ralio trasą. Ypač senieji – „Jaguar“ ar MG“, – pasakojo renginio su visa šeima atvykusi pažiūrėti kaunietė.

Organizatorių nuotr./Ralio stotelė Kaune
Organizatorių nuotr./Ralio stotelė Kaune

Aikštėje automobilius apžiūrėjo ir gausus būrys turistų. Puikius Europoje pagamintus automobilius plačiomis šypsenomis apžiūrėjo Kauno svečiai iš tolimos Indijos. Jiems tai – neregėti automobiliai.

Ypač žiūrovus domino BSA motociklas. Tiesa, jo vairuotojui Alvydui Virginiui antrosios ralio dienos rytas nebuvo sklandus. Kelyje prakiuro tepalo bakelis. Ignoruodamas iš dangaus kaip iš kibiro pliaupiantį lietų, Alvydas motociklą sutaisė ir toliau tęsia kelionę.

„Man labai patinka keliauti. Todėl ir šis ralis, mano galva, labai įdomus. Kaip tikri ralio lenktynininkai skaičiuojame laikus, sekame kelio knygą. Visai kaip sportiniame ralyje. Tačiau čia gauname ne tik pavairuoti klasikinius automobilius, bet ir susipažinti su miesteliais, apie automobilius pakalbėti su miestiečiais“, - pasakoja vos prieš savaitę profesionalaus ralio sezoną uždaręs lenktynininkas Žilvinas Juršys.

Ralis finišavo sekmadienio vakarą Vilniuje. Ralio dalyvius pasitiko būrys miestiečių ir scenoje grojantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su meno vadovu Donatu Katkumi priešakyje. Iškilmingos ceremonijos metu jų atliekama muzika šildė šiaip jau šaltos dienos atmosferą.

Organizatorių nuotr./Alfa Romeo Spider
Organizatorių nuotr./„Alfa Romeo Spider“

Beje, klasikinių automobilių ralio organizatoriai nepamiršo Maestro pasveikinti su gražiu septyniasdešimtmečio jubiliejumi. Gimtadieninės nuotaikos pakylėtas muzikas pasidirigavo sau kelis gimtadieninius akordus.

Įteikti iškilmingų apdovanojimų atvyko „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneuszas Fafara. Ekipažai iš jo rankų gavo taures ir diplomus už gražiausią eksterjerą, interjerą bei nugalėtojų titulus „Oldtimer“ ir „Youngtimer“ klasėse.

Nugalėtojų – ne vienas

Taigi, ralio nugalėtojai. Absoliučioje ralio įskaitoje nugalėjo tiksliausią važiavimą specialiaisiais greičio ruožais parodęs Vytauto ir sūnaus Tomo ekipažas, ralyje važiavę puikiu 1960 m. „Jaguar MK2“ automobiliu. Didžiausia – nugalėtojų taurė iškeliavo į Kazlų Rūdą.

Vytauto ir sūnaus ekipažas pirmas finišavo ir „Oldtimer“ klasėje. Ant antro nugalėtojų pakylos laiptelio stojo ypač kruopščiai 1967 m. „Volkswagen Kafer“ automobiliu važiavęs Lino Barščevičiaus ir Edvilo Ališausko ekipažas. Treti – trijų Ališauskų komanda su dar vienu „Volkswagen Kafer“ automobiliu, pagamintu 1956 m.

Jaunosios klasikos „Youngtimer“ klasėje didžiausias taures išsivežė pirmosios vietos nugalėtojai – Adomas Rimša su Domantu Stavariu. Jie vairavo devintojo dešimtmečio BMW M3 automobilį (E30 modelis, 1990 m.).

Organizatorių nuotr./Volkswagen Kafer
Organizatorių nuotr./„Volkswagen Kafer“

Žilvinas Juršys ir Gediminas Alešiūnas su raudonu „Alfa Romeo Spider“ (1980 m.) automobiliu pelnė antrąją vietą savo klasėje. Trečiais liko Renaldas Gabartas ir Jurgis Paplaitis. Jungtinė „Top Gear Lietuva“ ir „Autobild Lietuva“ komanda važiavo bene greičiausiu automobiliu šiame ralyje – 1994 m. „Lancia Delta Integrale Evo“.

Ralio metu taip pat buvo renkami nugalėtojai specialiosiose nominacijose. Balso teisę turėjo tik šiame ralyje dalyvavę žmonės. Jų simpatijos lėmė, kad už gražiausią automobilio interjerą prizas atiteko iš Šiaulių į ralį atvykusiam Mindaugui Kaziūnui. Jis su žmona Kristina važiavo seniausiu ralio automobiliu – 1959 MG A 1600 kupė.

Įspūdingas „Datsun 280z“ nepaliko abejingų ir namo išsivežė prizą už gražiausią eksterjerą. Romo Tamulevičiaus garaže antrą gyvenimą pradėjęs sportinis „Datsun“ automobilis viso ralio metu neatsigynė ypatingo dėmesio.

Organizatorių nuotr./Alvydas Virginis
Organizatorių nuotr./Alvydas Virginis

Na, o pabaigai – tikra ralio puošmena. 1923 m. gamybos BSA motociklu visą ralio distanciją nuo Mažeikių iki Vilniaus įveikęs Alvydas Virginis pelnė apdovanojimą, kurį galima drąsiai pavadinti publikos simpatijų prizu. Net ir techninės problemos nesustabdė dvidešimtųjų stiliumi apsirengusio motociklininko, kuriam finiše Vilniuje įteiktas ralio elegantiškiausio dalyvio prizas.

Ralio dalyviai įveikę 412 km ilgio trasą vakarą pabaigė taure vyno Vilniaus Rotušėje. Pakyli nuotaika, gražūs prisiminimai ir naujos pažintys jiems nepasimirš dar ilgai. „ORLEN Lietuva Classic Rally“ misija prisidėti prie saugaus bei džentelmeniško vairavimo mūsų keliose, pristatyti techninį paveldą ir suvienyti klasikinių automobilių entuziastus mūsų šalyje įgyvendinta su kaupu.

Organizatorių nuotr./Ralio nugalėtojai
Organizatorių nuotr./Ralio nugalėtojai

„ORLEN Lietuva Classic Rally“ rezultatai

„Youngtimer“ klasė

1.    Adomas Rimša, Domantas Stavaris, BMW M3 1990 m.
2.    Žilvinas Juršys, Gediminas Alešiūnas, „Alfa Romeo Spyder“ 1980 m.
3.    Renaldas Gabartas, Jurgis Paplaitis, „Lancia Delta Integrale Evo II“ 1994 m.
4.    Ričardas Rupkus, Loreta Nagulevičienė, „Triumph TR6“ 1976 m.
5.    Romas Tamulevičius, Karolis Domarkas, „Datsun 280z“ 1978 m.
6.    Vitoldas Milius, Rimantas Zapalskis, VAZ 2101 1974 m.
7.    Vaidotas Juraitis, Mindaugas Skaisgirys, „Audi 90“ 1985 m.
8.    Darius Astratovas, Kazimiera Astratovienė, BMW 735 1983 m.
9.    Mantas Babenskas, Gediminas Mumėnas, „Volkswagen Golf Rallye“ 1989 m.
10.    Erikas Tamašauskas, Paulius Mališauskas, „Volkswagen Kafer“ 1973 m.
11.    Karolis Raišys, Lina Rukevičiūtė, „Austin Rover Mini“ 1987 m.
12.    Ievgenij Rudak, Ignas Lukauskas, „Mini“ 1992 m.
13.    Rytis Lukauskas, Mindaugas Bulaišis, „Mini 1992“ m.
14.    Donatas Visockas, Vytenis Dziegoraitis, BMW 635 CSi 1988 m.

„Oldtimer“ klasė

1.    Vytautas Mašanauskas, Tomas Mašanauskas, „Jaguar MK2“ 1960 m.
2.    Linas Barščevičius, Erdvilas Ališauskas, „Volkswagen Kafer“ 1967 m.
3.    Vytenis Ališauskas, Paulius Ališauskas, Ričardas Ališauskas, „Volkswagen Kafer“ 1956 m.
4.    Gintaras Maksimavičius, Vilijus Blauzdžiūnas, „Moskvich 408“ 1966 m.
5.    Rolandas Ryliškis, Stasys Grigaliūnas, „Mercedes-Benz 250“ 1968 m.
6.    Mindaugas Kaziūnas, Kristina Kaziūnienė, MG A 1600 1959 m.

VIDEO: Classic: MG A 1600 1959

VIDEO: Classic: Datsun 280z 1978

VIDEO: Classic: VW Karmann Ghia Coupe 1966

VIDEO: Classic: VW Beetle 1967

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Turkija grįžta į auksinius savo laikus – šeimai atostogos gali brangti ir triženkle suma

Aktualu

Gdansko merui Pawelui Adamowicziui tariamas paskutinis sudie

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

Dvi avarijos toje pačioje Vilniaus vietoje: dėl slidžios dangos susidūrė keturios mašinos

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Gazas

Iš Dakaro – į kalėjimą

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelekvičiūte

Aktualu

S.Paltanavičius: prisimenate žiemą, kai šalo iki 42,9 ℃?

15min tema Aktualu

Apiplėšimas prie televizoriaus: iš patiklios lietuvės už laimės ritualus išviliojo 10 000 eurų

Aktualu

Viduržiemio orai: kitą savaitę grįžta stiprūs šalčiai

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

24sek

Vienas už visus, visi už vieną: A.White'o pažintis su „Žalgirio“ rūbinės vertybėmis

Kultūra

Aušra Kaziliūnaitė: Amerikietiški dienoraščiai III. Kūnai ir ruduo

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Deuce

Kurioziška situacija – be akreditacijos buvęs R.Federeris nebuvo įleistas į persirengimo kambarį

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

24sek

Esminis „Žalgirio“ pakeitimas, pavyzdinis žalgirietis ir trys raktai į pergalę

Gyvenimas

Žavingas dukros fotosesijas rengianti Augustė: „Noriu, kad ji turėtų gražių prisiminimų“

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

Maistas

Savaitgalio patiekalų duetas: klasikinis befstrogenas ir kvapnus mangų pyragas

Sportas

T.Danilevičius apie virtinę paraiškų į trenerio postą: „Visi specialistai mano, kad tai prestižinė vieta“

Aktualu

Apylinkių rinkimų komisijoms trūksta maždaug šimto narių

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Gazas

Avarijų kaltininkų paieškos: žiemą – su vasarinėmis arba nusidėvėjusiomis padangomis

Naujienos

Gyvenimas

A.Varnos karjera Londone – nuo garsenybių vairuotojo iki brangaus fotografo: kodėl grįžta į Lietuvą?

Aktualu

Gdansko merui Pawelui Adamowicziui tariamas paskutinis sudie

Gazas

Kelionė tvarkomu Palemono keliu – kraupus nuotykis gyventojai

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: jaučio liežuvis su grybais

„Vieni vartai“: didžiausios Lietuvos futbolo viltys, „Atlanto“ laidotuvės ir E.Jankausko nauja stotelė

Aktualu

Dvi avarijos toje pačioje Vilniaus vietoje: dėl slidžios dangos susidūrė keturios mašinos

Gazas

Iš Dakaro – į kalėjimą

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelekvičiūte

Pasaulis kišenėje

Turkija grįžta į auksinius savo laikus – šeimai atostogos gali brangti ir triženkle suma

Gyvenimas

Varlių kolekcininkė Reda siekia Lietuvos rekordo – vyras eksponatams pastatė net specialų namelį

Aktualu

S.Paltanavičius: prisimenate žiemą, kai šalo iki 42,9 ℃?

15min tema Aktualu

Apiplėšimas prie televizoriaus: iš patiklios lietuvės už laimės ritualus išviliojo 10 000 eurų

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

Aktualu

Viduržiemio orai: kitą savaitę grįžta stiprūs šalčiai

Aktualu

Drama Vilniuje: Nemenčinėje nestojęs „Ford“ buvo persekiojamas ir pašautas

Kultūra

Aušra Kaziliūnaitė: Amerikietiški dienoraščiai III. Kūnai ir ruduo

24sek

Vienas už visus, visi už vieną: A.White'o pažintis su „Žalgirio“ rūbinės vertybėmis

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

Deuce

Kurioziška situacija – be akreditacijos buvęs R.Federeris nebuvo įleistas į persirengimo kambarį

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Gyvenimas

Žavingas dukros fotosesijas rengianti Augustė: „Noriu, kad ji turėtų gražių prisiminimų“

Sportas

T.Danilevičius apie virtinę paraiškų į trenerio postą: „Visi specialistai mano, kad tai prestižinė vieta“

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

24sek

Esminis „Žalgirio“ pakeitimas, pavyzdinis žalgirietis ir trys raktai į pergalę

Maistas

Savaitgalio patiekalų duetas: klasikinis befstrogenas ir kvapnus mangų pyragas

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas