Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 17d. 18:59

Šalia Vilniaus, Avižieniuose, ant kelio formuojasi ežeras: jau priaugo meldų

Tvinstantis kelio ruožas ties Avižienių viaduku
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Tvinstantis kelio ruožas ties Avižienių viaduku
15min skaitytojai po kiekvienos liūties kviečia atvažiuoti pasigrožėti nauju ežeru (patvinusia bala – red. past.), atsirandančiu ties Avižieniais, po viaduku. Ši probleminė vieta – pusiaukelėje tarp Bukiškio ir Avižienių.

Temą GAZUI siūlykite gazas@15min.lt

„Rašau su dideliu pasipiktinimu dėl situacijos Vilniaus rajone, Avižienių kaime.

Savivaldybė ir Avižienių seniūnija nereaguoja į tai, kad Avižieniuose po tiltu per kiekvieną liūtį susidaro ežeras, per kurį mašinos negali pravažiuoti iš miesto į Avižienius, Sudervę ir t.t. O taip pat Bukiškio, Klevinės, Užubalių, Bendorėlių ir t.t. gyventojai negali išvažiuot į miestą“, – rašo skaitytojas Deimantas.

15min GAZAS žurnalistas nuvyko į šią vietą nuo lietaus pradžios praėjus maždaug dviem valandoms. Vaizdelis atrodė taip:

Tokio didelio ežero, koks buvo per vidurvasario liūtis, nebuvo. Tačiau vanduo iš pakelės griovių jau pradėjo semti kelią.

Pakelės griovius, apaugusius tradicine ežerų augmenija – meldais – vandeniu sočiai maitino ir nuo automagistralės Vilnius–Ukmergė srūvantis vanduo. Saugumo sumetimais nulipimai nuo viaduko užtverti STOP juostomis. Po viaduku esantys blokeliai išsiklaipę. Taigi bendra situacija akivaizdžiai reikalaujanti priežiūros ir rūpesčio.

Beje, už žiedinės sankryžos Bukiškio pusėje radome liūties pabaigos (arba situacijos pablogėjimo) laukiančius du AB „Kelių priežiūra“ ekipažus. Panašu, kad jie pasirengę gilinti pakelės griovius specialiu kaušu ir išvežti perteklinį Avižienių ežero dumblą.

Komentaro, skaitytojo prašymu, pirmiausia kreipėmės į Avižienių seniūną Michailą Bortkevičių. Seniūnija laišku pasiūlė kreiptis į Kelių direkciją:

„Informuojame, kad minimas kelias yra valstybinės reikšmės ir priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Dėl kelio priežiūros ir planuojamų darbų reikėtų kreiptis į LAKD.“

Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistas Evaldas Tamariūnas nuramino, kad situacija LAKD puikiai žinoma:

„Po intensyvių liūčių po kelio A2 viaduku, ties Avižieniais, žemiausioje vietoje, susiformuoja didelės vandens sankaupos. Šiuo metu specialistai ieško priežasčių, dėl ko susidaro ši problema.

Esant tokiems atvejams tam, kad kuo greičiau galėtų vykti eismas, vanduo yra papildomai siurbiamas ir išvežamas. Atkreipiame dėmesį, kad už valstybinės reikšmės kelių priežiūrą yra atsakinga AB „Kelių priežiūra“, kuri vykdo minėtus darbus.“

Išsamią orų prognozę rasite čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas