Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 25d. 07:15

Paradoksas: pareigūnų automobilis stovi po „neįgaliųjų“ ženklu, bet tai nėra pažeidimas

Dviprasmiška situacija: negaliojantis neįgaliųjų vietą žymintis ženklas
Skaitytojo nuotr. / Dviprasmiška situacija: negaliojantis neįgaliųjų vietą žymintis ženklas
Skaitytojas Aivaras – labai pilietiškas. Pastebėjęs, jo manymu, akivaizdų pažeidimą, fotografuoja ir siučia ePolicijai. Arba 15min GAZAS el. paštu gazas@15min.lt.

Skaitytojas teigia, kad šį nežymėtą policijos automobilį pastebėjo Utenoje, S.Dariaus ir S.Girėno gatvėje.

„Automobilis stovi po ženklu, kuris nurodo, kad ši vieta skirti Neįgaliųjų automobiliams. Tačiau ant automobilio neįgaliųjų ženklo nėra. Užpildžiau pareiškimą portale ePolicija.lt. Ir gavau atsakymą, kuris mane šokiravo. Atsakyme rašoma, kad pažeidimo čia nėra, nes jis negaliojantis... Labai įdomu, kaip taip gali būti? Statydami automobilį, pareigūnai jau žino, kad ženklas negalioja. Bet, kiek žinau, kiti žmonės už tokį sustojimą mokėjo baudas“, – rašo skaitytojas Aivaras.

Iš tiesų, ePolicija.lt atsakyme nurodyta, kad pažeidimas nenustatytas, nes kelio ženklas neatitinka Lietuvos Vyriausybės (...) nutarimo „Dėl kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių patvirtinimo“. Kitaip tariant, ženklas fiziškai yra, jis gerai matomas, bet nelegalus, taigi negaliojantis.

Papildomo paaiškinimo kreipėmės į Lietuvos kelių policijos tarnybą: kaip išnarplioti tokią dviprasmišką situaciją?

„Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) 8 punkte nustatyta, kad eismą keliuose Lietuvos Respublikoje gali apriboti tik kelio ženklai, nurodyti KET 1 priede, prie kelio ženklų priskirtini kintamos informacijos kelio ženklai, kurių pavyzdžiai nurodyti KET 2 priede, kelių ženklinimas, nurodytas KET 3 priede, šviesoforai ir reguliuotojo signalai, nurodyti KET ir kituose Lietuvos Respublikoje galiojančiuose teisės aktuose, susijusiuose su eismo reguliavimu.

KET 1 priede „Kelio ženklai“ nėra numatytas toks kelio ženklas, kuris yra pateiktas atsiųstoje nuotraukoje.

Speciali vieta, skirta neįgaliesiems, turėtų būti pažymėta nurodomuoju kelio ženklu Nr. 528 „Stovėjimo vieta“ su papildoma lentele Nr. 846 „Neįgalieji“.

Teisingas ženklas
Teisingas ženklas

Atsižvelgiant į šį teisinį reglamentavimą, nuotraukoje užfiksuotas „kelio ženklas“ kažkokių pasekmių vairuotojams kelti negali“, – sakoma LKPT komentare.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas