Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pardavėjai pastebi, kad vairuotojai renkasi kokybiškesnes padangas

„Continental“ tyrimų ir plėtros centras Hanoveryje
„Continental“ nuotr. / „Continental“ tyrimų ir plėtros centras Hanoveryje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vairuotojai vasarines padangas į žiemines turi pasikeisti iki lapkričio 10 d. Pastebima, jog vis daugiau vairuotojų rinkdamiesi padangas kreipia dėmesį ne tik į jų kainą, bet ir saugumo charakteristikas, eksploatacines savybes. Tačiau, nors sąmoningumo lygis pamažu auga, padangų įsigijimą ir keitimą vairuotojai vis dar atsideda paskutinei minutei. Specialistai atkreipia dėmesį, jog vadovautis reikėtų ne tik data – padangas keisti rekomenduojama jau tada, kai paros oro temperatūra pasiekia 7 laipsnių ribą.

Pasak lizingo bendrovės „Mokilizingas“ pardavimo skyriaus vadovo Sauliaus Kuliešiaus, žieminių padangų pardavimai pradeda augti rugsėjo pabaigoje, o spalio pabaigoje ir lapkričio pradžioje pardavimai pasiekia piką. Itin didelė sutarčių dalis pasirašoma likus kelioms dienoms iki padangų pasikeitimo termino, tai rodo, jog vairuotojai padangų pirkimą ir keitimąsi vis dar atideda paskutinei minutei. 

„Tiek pernai, tiek šiemet vairuotojų lizingu perkamų padangų suma vidutiniškai sudaro apie 1000 litų. Daugiau nei pusė klientų, vienai padangai skiria 200 Lt. ir daugiau. Pastebime, kad žieminės padangos dažnai perkamos kartu su papildomais ratlankiais, tuomet vienam ratui vairuotojai skiria nuo 500 iki 1000 litų“, – teigia S. Kuliešius.

Specializuoto padangų prekybos tinklo „Egzotika“ vadovas Rokas Lipeikis teigia pastebintis, jog vairuotojai vis dažniau dėmesio skiria ne tik kainai, bet ir padangų kokybei bei turi daugiau žinių apie tinkamų padangų pasirinkimą.

Reikalavimai padangoms tampa vis labiau europietiški – didžiausias dėmesys skiriamas kainos ir kokybės santykiui

„Pastebime, jog daugėja vairuotojų, išbandžiusių įvairius padangų tipus ir sukaupusių patirties. Reikalavimai padangoms tampa vis labiau europietiški – didžiausias dėmesys skiriamas kainos ir kokybės santykiui. Džiugu, jog kaina ne visiems yra svarbiausias argumentas, labai rimtai vertinamas ir saugumas bei eksploatacinės savybės“, – teigia R. Lipeikis. 

Pasak padangų parduotuvių tinklo „Protera“ vadovo Rimanto Šeškevičiaus, populiariausios yra vidutinės klasės padangos. Premium klasės padangos sudaro apie penktadalį visų pardavimų, tiesa, ši dalis kasmet auga. „Klientai, padangas perkantys išsimokėtinai, paprastai pirkiniui skiria daugiau pinigų. Jie labiau orientuojasi į kokybę ir dažniau įsigyja „premium“ klasės padangas, kurios pasižymi ženkliai trumpesniu stabdymo keliu“, – teigia R. Šeškevičius. Jis priduria, jog pastebimas vairuotojų sąmoningumo augimas – vis daugiau jų kreipia dėmesį į produkto suteikiamą saugumą, tačiau tenka pripažinti, jog vis dar didelė dalis renkasi tiesiog pigiausius variantus.

Lipeikio įmonės „Egzotika“ vadovas pritaria: nors situacija ir gerėja, didžiajai daliai žmonių žinių, renkantis padangas, nepakanka, todėl ragina prieš priimant sprendimą konsultuotis su specialistais.

„Kone dažniausiai pasitaikanti klaida yra pasitikėti tik nepriklausomų laboratorijų specialistų atliekamų testų rezultatais. Mūsų žiemos sąlygos negali būti tapatinamos su Vokietijos, Prancūzijos ar Skandinavijos šalių, o testai neretai būna atliekami jose. Dėl šios priežasties jie neatspindi, kurios padangos labiausiai tinka važinėti Lietuvos keliais“, – atkreipia dėmesį R. Lipeikis.

Padangų kaina – ne vienintelis svarbus rodiklis 

Renkantis padangas, rekomenduojama įvertinti ne tik tai, kiek pinigų ketinama skirti naujajam pirkiniui. Pirmiausia reikėtų nuspręsti kokias – dygliuotas ar ne – padangas tikslinga įsigyti. Dygliuotos padangos paprastai rekomenduojamos tiems vairuotojams, kurie daugiau važinėja magistraliniais keliais, sudėtingesnėmis eismo sąlygomis. Nors šių padangų guma ir kietesnė, sukibimas su kelio paviršiumi geresnis. Tiesa, paprastai jos kritikuojamos dėl keliamo triukšmo ir didesnių degalų sąnaudų. Nedygliuotos žieminės padangos vertinamos kaip puikus pasirinkimas, jeigu dažniausiai važinėjama mieste ar kitais prižiūrimais keliais, kitaip nei dygliuotos, jos nėra draudžiamos kai kuriose užsienio šalyse. Universalių padangų specialistai paprastai nerekomenduoja, ypač tiems asmenims, kurie važinėja kasdien ir sudėtingesnėmis eismo sąlygomis, kadangi universalumas negali užtikrinti geriausių charakteristikų nei žiemai, nei vasarai. 

Renkantis padangas, svarbu atkreipti dėmesį ir į padangų dydį. Saugiausios yra šiek tiek siauresnės ir aukštesnio profilio padangos. Taip pat reikėtų įsitikinti, kad greičio indeksas bus pakankamas – jis nurodo, kokiu maksimaliu greičiu galima saugiai važiuoti konkrečiomis padangomis. Pigesnių padangų indeksas paprastai būna mažesnis. 

Siekiant, kad kelionės automobiliu būtų saugios, pasikeitus padangas nereikėtų jų pamiršti keliems sezonams. Rekomenduojama reguliariai tikrinti padangų slėgį, taip pat protektoriaus gylį, kuris žiemą turi būti ne mažesnis kaip 3 mm.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas