Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 18, 18:57

Paskutinė karalienės Elžbietos II kelionė – specialiu „Jaguar“ katafalku

Jungtinė Karalystė atsisveikina su karaliene Elžbieta II. Jos palaikai antradienio vakare buvo atgabenti į Londoną, kur Vestminsterio salėje bus šarvojami iki pirmadienį įvyksiančių laidotuvių. Paskutinei monarchės kelionei buvo specialiai paruoštas išskirtinis katafalkas – britų gamintojo perdarytas „Jaguar XJ“.
Elžbieta II vežama „Jaguar“ katafalku
Elžbieta II vežama „Jaguar“ katafalku / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

„Jaguar XJ“ modelį sedano kėbulu į katafalką transformavo britų kompanija „Wilcox Limousines“.

Karalienės katafalkas

Ta pati kompanija buvo atsakinga ir už katafalko gamybą 2022-aisiais, kai karalystė atsisveikino su karaliene Elžbieta, Elžbietos II motina. Tąsyk „Wilcox Limousines“ kompanija prašmatnų katafalką pagamino pasirinkę „Jaguar XJ“ bazę.

Paskutinei karalienės Elžbietos II kelionei paruoštas „Jaguar XJ“ yra juodos spalvos, turi aukštą stogą, siaurus statramsčius ir labai didelius stiklus, leidžiančius visuomenei pažvelgti į karalienės karstą. Lubose taip pat įrengtas ir apšvietimas.

Tai antrasis ir paskutinis katafalkas, kuriuo į paskutinę kelionę bus vežama Elžbieta II. Iškart po jos mirties monarchė buvo vežama „Mercedes-Benz“ katafalku. Tuomet jį skubiai teko apklijuoti juoda plėvele, kad šis atitiktų karališkąjį protokolą, kadangi automobilis buvo sidabrinės spalvos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas