Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 13d. 07:02

Pavasaris Vilniaus pakraščiuose vairuotojų nedžiugina: įklimpti – vienas juokas

Gatvės Vilniaus Gulbinuose
15min skaitytojos Dianos nuotr. / Gatvės Vilniaus Gulbinuose

Atšilę orai džiugina ne visus, ypač vairuotojus. Sunkiai išvažiuojamus keliukus esame linkę įsivaizduoti kur nors gūdžiame kaime, kur dažniau važinėja traktoriai ar kita sunkioji technika, tačiau 15min skaitytojai tikina, kad su tuo susiduria ir vilniečiai, gyvenantys atokiau nuo centro. Tarkim, Pavilny arba vos keli kilometrai nuo Santariškių, kur įklimpti važiuojant automobiliu – vienas juokas.

Lyg meteoritų išdaužytas

Vilnietė Justė pasakoja, kad kreiptis į 15min ją paskatino nuolatinės problemos, su kuriomis ji ir jos kaimynai susiduria važiuodami į darbą, parduotuvę, veždami vaikus į darželius bei mokyklas ar tiesiog išėję pasivaikščioti.

„Pirmoji – nuolatinis K.Bizausko gatvės bjaurojimas ir netvarkymas. Nesu mėgėja skųstis, bet jau negaliu susitvardyti. Kodėl kelias visiškai netvarkomas? Kodėl mes turime laužyti savo automobilius? Tai juk Vilniaus miesto teritorija! Tačiau visiems svarbiau tik pažadus dalinti, o ne darbus dirbti, ypatingai dabar, kai vyksta rinkimų kampanijos. O gal mums pradėti siųsti sąskaitas už automobilių remontus savivaldybei? Aš puikiai suprantu, tai žvyrkelis ir aplink vyksta statybos, bet kodėl mes turim dėl to kentėti?“ – piktinosi čia gyvenanti moteris.

Jos teigimu, pavažinėjus bent kelis kartus šiuo keliu ima atrodyti, lyg čia meteoritas būtų nusileidęs – tokia išdaužyta Vasario 16-osios akto signataro vardu pavadinta gatvė.

Šalia yra ir dar viena gatvė, kuriai irgi suteiktas garbus vardas. Voldemaras Čarneckis buvo tarpukario Lietuvos politinis veikėjas, diplomatas, 1944 metais sovietų sušaudytas lageryje Sverdlovske, tačiau jo vardu pavadintoje gatvėje gyvenantiems vilniečiams nelabai yra kuo didžiuotis.

15min skaitytojos Justės nuotr./Pavilny esanti K.Bizausko gatvė
15min skaitytojos Justės nuotr./Pavilny esanti K.Bizausko gatvė

„Tokią betvarkę ant kelio palieka į statybas važinėjantys sunkiasvoriai sunkvežimiai, o dar pažiūrėkite, kokiu greičiu jie laksto! Negalime net ramiai su vaikais išeiti pasivaikščioti ar su dviračiais pasivažinėti. Namo grįžti lyg iš arimų... Aplinkui vien tik išmėšlintas kelias. Gatvėj kabo ženklai „Jauki ir saugi kaimynystė“, tačiau apsidairius graudu darosi. Nei jaukumo, nei saugumo nebeliko“, – kalbėjo Pavilnio gyventoja.

15min skaitytojos Justės nuotr./Pavilny esanti V.Čarneckio gatvė
15min skaitytojos Justės nuotr./Pavilny esanti V.Čarneckio gatvė

Klimpsta automobiliai

Su panašiomis problemomis susiduria ir Gulbiniuose, Gulbinėlių gatvėje, gyvenantys vilniečiai. Kaip pasakojo čia jau 15 metų gyvenanti Diana, tokie „gražūs“ keliai yra šalia Santariškių, nuvažiavus vos tris kilometrus nuo jų.

„Gyvename Gulbinuose jau seniai, 15 metų ir kasmet kankinamės su keliu po lietaus, rudenį ir pavasarį. Gulbinėlių g. priklauso Vilniaus miestui, bet savivaldybė į tai nekreipiama dėmesio. Kiek skambiname, rašome, kad sutvarkytų pagaliau šį kelią, bet žmonės jau neturi jėgų belstis į uždarytas duris. Atsakymas visada toks pats: kad nėra poreikio taisyti ar daryti kelią Gulbinėlių gatvėje, nors ta gatvė Vilniuje šalia Santariškių ligoninių ir Verkių regioninio parko, kur gyvena nemažai žmonių, kur plečiasi gyvenvietė ir statomi nauji namai bei kotedžai“, – kalbėjo Diana.

15min skaitytojos Dianos nuotr./Gatvės Vilniaus Gulbinuose
15min skaitytojos Dianos nuotr./Gatvės Vilniaus Gulbinuose

Moters teigimu, čia net greideris neatvažiuoja, tad juos pasiekti labai dažnai būna sunku ir greitajai medicinos pagalbai, ir policijai.

„Jeigu, neduok Dieve, užsidegtų koks namas, gaisrinės nepravažiuotų tiesiog. Toks jausmas, kad gyvename ne Vilniuje, o visai atkirpti nuo civilizacijos. Daug kartų rašyta, skambinta ir prašyta sutvarkyti kelią, neįmanomą nei vaikus vežti į mokyklą, nei pereiti per tas balas, toks jausmas, kad mūsų niekas negirdi arba nenori girdėti. Mums vis kyla klausimas, kodėl Vilniaus rajonus tvarko ir asfaltuoja savo gatves, o Vilnius klimpsta balose“, – skundėsi vilnietė.

Dėmesio Naujajai Vilniai žada

Vilniaus savivaldybės Susisiekimo komunikacijų skyriaus vadovas Gintautas Niaura 15min sakė, kad V.Čarneckio gatvė dėmesio sulaukė pernai: „Buvo paklota nauja asfalto danga V.Čarneckio gatvėje, nuo B.K.Balučio gatvės iki V.Čarneckio g. 7C, įrengti šaligatviai bei apšvietimas. Šiuo metu likusios gatvės atkarpos asfaltuoti neplanuojama, nes vyksta intensyvios statybos. Tam, kad atokiau nuo miesto gyvenantys vilniečiai saugiai ir patogiau pasiektų namus, esant palankioms oro sąlygoms, kai gatvių paviršius bus sausas, greideriais išlyginame žvyrkeliuose atsiradusias duobes.“

Su K.Bizausko gatve situacija dar kitokia. Miestas ketina prisidėti prie bent dalies šios gatvės sutvarkymo, kadangi pusę reikalingos sumos tam skirs vieno iš sklypų vystytojų. „UAB „Emro Invest“ šiuo metu projektuoja apie 300 m ilgio K.Bizausko gatvės atkarpą, nuo Džiaugsmo gatvės iki jų žemės sklypo. Parengus projektą savivaldybė drauge su vystytoju pasinaudojant „50 ir 50“ skiriama parama sutvarkys gatvės atkarpą. Ši programa yra vienas iš svarbiausių veiksmų, kuris padės greičiau atsinaujinti ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką. Projektavimo darbus ketinama baigi iki liepos pabaigos“, – teigė G.Niaura.

Šiuo metu likusios V.Čarneckio gatvės atkarpos asfaltuoti neplanuojama, nes vyksta intensyvios statybos, – sakė G.Niaura.

Ši programa dažnai siūloma gyventojams, kurie nori susitvarkyti privažiavimo gatves atokesniuose Vilniaus rajonuose. Nes miestas paprastai neišgali sutvarkyti tų gatvių, kuriomis į individualių namų rajonus važiuoja nedaug vilniečių.

Naujoji Vilnia, kaip tikina Vilniaus miesto savivaldybė, pastaruoju metu dėmesio stoka vis dėlto skųstis negalėtų: savivaldybė tikina, kad įgyvendindama gyvenamosios aplinkos gerinimo programą per kelerius metus patiesė ir sutvarkė šio rajono šaligatvius ir gatves, daugiabučių namų kiemus, viešosiose erdvėse įrengė vaikų žaidimo aikšteles, atnaujino sporto aikštelės prie rajono mokyklų, įrengė skverą tarp Gerovės gatvės ir Vilnios upės.

15min skaitytojos Justės nuotr./Pavilny esanti K.Bizausko gatvė
15min skaitytojos Justės nuotr./Pavilny esanti K.Bizausko gatvė

„Per pastaruosius dvejus metus Naujojoje Vilnioje išasfaltuota kone 5 km žvyrkelių, asfalto danga paklota Kalno, Gerviškių, Grikių, Vaivos, Naujojoje, Gurių Sodų, Vandens, Karklų, Skaidiškių, Retkonių, B.K.Balučio ir V.Čarneckio gatvėse. Taip pat sutvarkytos itin judrios rajono gatvės – Pergalės, Dūmų, A.Kojelavičiaus ir Pramonės. Šiose gatvėse paklota nauja asfalto danga, Pergalės gatvėje sutvarkyti šaligatviai“, – padarytus darbus vardijo G.Niaura.

Žadama, kad dėmesio sulauks ir Naująją Vilnią su centru jungianti transporto arterija – Stepono Batoro gatvė.

„Sostinės savivaldybė šios gatvės atkarpoje, kur nėra apšvietimo tinklų, planuoja 2019 metais suprojektuoti ir 2020-2021 metais jau įrengti apšvietimo tinklą. Taip pat dviračių takas nusidrieks palei S.Batoro gatvę ir palengvins susisiekimą su miestu“, – kalbėjo savivaldybės atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie Gazas