Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavojingiausi keliuose – dideli ir galingi automobiliai

Automobiliai prie šviesoforo
15min.lt/Audriaus Gavėno nuotr. / Automobiliai prie šviesoforo
0
A A

Skandinavijos draudimo bendrovė „If“ išanalizavo automobilio dydžio ir jo galingumo įtaką avaringumui. Tyrimo išvados nepalankios galingų ir didelių automobilių gerbėjams.

Tyrimo išvados nepalankios galingų ir didelių automobilių gerbėjams: galingesnių nei 120 kW automobilių vairuotojai sukelia 40 proc. daugiau eismo įvykių, nei mažiau galingų (60-80 kW) automobilių vairuotojai, o visureigių vairuotojų sukeltų eismo įvykių žalos dydis 10 tūkst. litų sumą viršija dvigubai dažniau nei mažesnių automobilių vairuotojų.

„Nerimą kelianti statistika verčia dar kartą pagalvoti apie mūsų šalies eismo kultūrą ir automobilio pasirinkimo kriterijus. Mūsų manymu, prie galingo automobilio vairo turėtų sėsti tik solidžią vairavimo patirtį turintis vairuotojas, nes jaunas amžius ir galingas automobilio variklis yra iš tiesų pavojingas junginys ne tik pačiam vairuotojui, bet ir aplinkiniams eismo dalyviams“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos transporto žalų grupės vadovas Ernestas Goliančik.

Tyrimo duomenimis, didelių automobilių, tokių kaip „BMW X5“, „Toyota Land Cruiser“, „Jeep“, „Land Rover“ ir „Hummer“, vairuotojai eismo įvykio kaltininkais tampa 30 proc. dažniau, nei yra vidutinė tikimybė sukelti eismo įvykį. Šią tendenciją draudimo ekspertai taip pat sieja su ne visai tinkamai pasirinkta transporto priemone, kurios savybės neatitinka vairuotojo patirties ar naudojimo paskirties.

„Dideliu automobiliu sunkiau manevruoti siaurose ir judriose miesto gatvėse, todėl vairuotojai, kasdien mieste važinėjantys dideliais visureigiais, rizikuoja dažniau tapti eismo įvykių kaltininkais“, – sako E. Goliančik.

Draudimo bendrovė „If“ praėjusiais metais klientų sukeltų eismo įvykių nuostoliams padengti išmokėjo per 12 mln. litų – 24 proc. daugiau nei 2010 m.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Draudimas
Parašykite atsiliepimą apie Gazas